Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Pospa
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21.1.2012 17:32
Bydliště: Praha, Litoměřice, Pardubice, Česká Lípa

Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /1:32

Příspěvek od Pospa »

Ahoj. Protože mám zase dost času, začal jsem pracovat na tomto modelu. Divím se, že ho tu ještě nikdo nezačal stavět (ostatní fóra nesleduji), tak snad v tom není žádný háček... :)
Obrázek
Stavím podle návodu, takže jsem nejdříve udělal rám. Ten je vystužen balzovými hranolky pro pevnost a tvar. Dále jsem udělal nápravy. Zde jsem jen našel malou nepřesnost a to u přední nápravy. Díl 10 je na jedné straně o 1mm delší, ale to by se asi na modelu ztratilo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli mám správně nalepené ty ochrany manžet na nápravách. V návodu to není nikde pořádně zakreslené :?:
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od Alfik »

Nalepené snad ano,ale pak bude záležet na tom jak tam ty nápravy dáš.Ochrana manžety by měla směřovat dolů(pokud kecám,opravte mě)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od Lukáš »

Podle umístění spojů válcových dílů soudím, že Pospa s takovou orientací počítá.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od Brzdič »

Jari na slovenským fóru jí už má delší dobu rozdělanou a nějaké chybičky tam našel. ;) http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=61&t=4381" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Pospa
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21.1.2012 17:32
Bydliště: Praha, Litoměřice, Pardubice, Česká Lípa

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od Pospa »

Ano, s orientací chráničů směrem dolů počítám. Šlo mi o upevnění a jestli jsou nalepené správnou stranou. Mrknul jsem na to slovenské forum a zřejmě to mám správně.
Díky!
Uživatelský avatar
Pospa
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21.1.2012 17:32
Bydliště: Praha, Litoměřice, Pardubice, Česká Lípa

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od Pospa »

Tak jsem postoupil o kousek dále. Dodělal jsem nápravy...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď naposledy jsem nápravy napasoval na centrální rouru a aby se mi to neválelo po stole, udělal jsem kola...
Obrázek Obrázek Obrázek

Na kola jsem dal dezénky od gmp, které jsem původně koupil k policejní tatře. Protože barvy s modelem neseděly, musel jsem je přebarvit, což zároveň zakrylo i chyby při slepování. V kolečkách mám ještě rezervy a bude mi trvat, než je budu stavět hodně dobře. Jinak rezervu mám v tmavším odstínu... napadlo mě, že používané gumy malinko zesvětlají.
Obrázek Obrázek

Takže dosavadní postup...
Obrázek Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od bernie »

Hezkýýý - nejen, že to pěkně staví, ale on u toho i myslí 8-)

Palec nahoru
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od Petr Velecký »

Moc pěkné,

sice můj zájem o tuhle Tatru povadl, ale jak vidím jak se staví tak bych do toho šel

Krásná práce...

Petr
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od JoskaM »

No fakt koukám na ty kola, paráda! jsem zvědav jak to půjde dál.
Uživatelský avatar
Pospa
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21.1.2012 17:32
Bydliště: Praha, Litoměřice, Pardubice, Česká Lípa

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od Pospa »

Díky... je to další dobrá motivace!


Protože jsem teď měl dost času, trochu jsem postoupil a udělal skoro celý podvozek...

Jen se trochu pozastavím u světel. Zkouším různé postupy pro vytvoření co nejvěrnějších světel. U dvanáctsettrojky jsem použil alobal. Ten je docela fajn, ale lehce se mačká. Co mi ale u těch světel vadilo nejvíc bylo to, že mám "skla" moc průhledná. V reálu (u těhle aut; dneska maj osobáky vlastně před žárovkou čisté sklo) přeci žárovka porádně vidět není...
Takže jsem místo alobalu použil metalovou "barvičku" (nebo spíš pastu) a jako podklad papírovou mističku. "Sklíčko" světel jsem z jedné strany narýhoval a druhé přejel jemným šmirglem, abych rozbil průhlednost...
Obrázek Obrázek
Je to barva hliníku, čekal jsem ale, že bude lesklejší. Někde mám ještě vyloženě stříbrnou, snad to bude lepší. Žárovky dělám z kuličky Herkulesu. Nejdřív jsem ho tam zkoušel kápnout, ale to splaskne. Je lepší si udělat žmolej bokem a pak nalepit. Je tam špatně vidět, ale je tam... :)

A tady je výsledek. Předělal jsem i blinkry. Je to z několika úhlů, protože to dost mate...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ale ještě to není ono... Jednak, vnitřek je málo stříbrný, jednak ten šmirgl způsobil, že to budí matný dojem. Ale i přesto je to lepší než původně :P Obrázek

No a tady je ten zbytek. Podvozek je skoro celý, kromě motoru a zadních blatníků...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od štefíno »

Tak tomu říkám čistá práce. Palec nahoru :shock:
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od bernie »

Znovu máš můj palec nahoru za to, jak přemýšlíš při stavbě a orientuješ pohledově spoje dílů, ale u vzduchového filtru to s bočním dílem, který má malované stínování mohlo dopadnout o trochu lépe :oops:

Ale to je jen takový puntíček. Znovu - máš to pečlivěji seskládané než třeba brzda, to je naprostý "dyletant", co se tohoto týče :roll:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od Brzdič »

Tu hliníkovou barvu jsem teď taky používal a leštil to uchošťourem, ale není to ono, příště použiju nějakou folii.
Uživatelský avatar
Pospa
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21.1.2012 17:32
Bydliště: Praha, Litoměřice, Pardubice, Česká Lípa

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od Pospa »

Díky...!

Ale s Brzdou bych se nerad nechal srovnávat, přeci jen staví vyšší ligu než já. Spoje se snažím orientovat do slepých prostorů, jinak mi to pak kazí pohled na model :D
Jinak s tím filtrem jsem moc nevěděl co s tím... Zaretušoval jsem to barvou stínování. Myslíš, Bernie, že jsem to měl celé přetřít?

Ty světla budu dál zkoušet... Ale folie je asi hold folie. Doufám, že zas neskončím u alobalu :D
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Tatra 815 NTH 6x6 s posypovou nástavbou SYKO-5M / PMHT /

Příspěvek od bernie »

Radši to nech, jak to je. Ono většinou, jak se to začne léčit se to pěkně dojebu. Já to tak teda umím :D

Myslím orientaci podle ilustrovaného prolisu, který jasně dává polohu
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“