TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od Matys »

Ačkoliv můj model-koutek aktuálně překypuje jiným modelem vlastní konstrukce, tak jsem jsem si musel trochu odpočinout od ladění jednotivých dílků a věnovat se modelu, na kterém jsou barvičky a sedí tam vše tak jak má.

Včera mi tedy kamarád od DPD doručil balíček z BETEXY se zásilkou modelů z doktorovy produkce, který mi na stůl přihrál několik stavebních tatřic i s dezény. Volba nebyla úplně lehká, protože už jen prohlížení doktorových modelů je pořádná papírová orgie....natož pak lepení.

Nakonec vybrala model moje 2,5letá dcera a zřejmě díky barvičkám to vyhrála tahle nová osmikola, takže jsem se rozhodl, že když je to novinka, tak se o stavbu rozdělím s ostatním modelářským světem.

První dojmy z modelu super....ostatně nic jiného jsem ani nečekal. Čeká na mě 8 stran nacpaných dílky skoro k prasknutí, dvě strany návodu a 3 strany návodovek.

Tak jsem se do toho hned pustil a dal si první sestavu a tou je "vosmihrnek" pod kabinou. (Nějak mi uniklo, u které 815 se změnilo číslování sestav. Měl jsem za to, že se u 815 začínávalo s nárazníkem a pokračovalo rámem, ale přiznávám, že nejsem takový znalec a ve finále je to vlastně jedno :D )

Vše sedí jak má a všechny nepřesnosti jsou způsobeny mojí levorukostí a zakrnělým modelářským svalstvem. Doufám, že se to postupem času změní a ruce se mi trochu srovnají a rozcvičí.

Zatím vše.... pokračování příště

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Mě teda spíš celkem překvapilo, že ty lopatky na čele motoru nejsou "3D", jako na jiných novějších doktorových modelech...
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od Matys »

Nooo...nejsem odborník a mile rád se nechám opravit, ale modelové lopatky ventilátoru maji jen 148čky. T815tky mají pouze takto jednodušeji ;)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Nevím, proč jsem si myslel, že to mají i 815. Modelové ztvárnění je, jak píšeš, na 148 a k tomu i na 813 (díval jsem se na NTH 4x4). Je fakt, že u 815 to čelo motoru zas tak vidět není.
Tak ať se ve stavbě daří. :) Taky už ji mám objednanou.
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od Matys »

Tak nevím....mám zítra k obědu udělat PSÍČKOVOU, ŠTĚKANÁTKY nebo jen tak PSA NA ZELENINĚ?
To je tak, když si člověk dodělá veškerou tu kulatou havěť vepředu a držáky motoru a než se pustí do turba, tak si jde uvařit kafe. Ale tentokrát to není tak hrozný, zatím to byl jen motor...naposledy mi byl sežrán kompletní podvozek pro LONG TRACK od model komu ;)
Obrázek

no nic.... snad se v archivu najde nějaký jiný osmihrnek...protože tentokrát jsem si kopii vááážně neudělal :D
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od jarek »

Tvl. To bych už nakládal psa do zelí a mlíka.... :D
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Slyšel jsem, že guláš je taky dobrej :-) (záleží, jak je maso starý)
Na tento kus se taky chystám. Velmi se povedl. Samozřejmě model už mi leží v šupleti. Jen co dodělám jednu věc, hned se pustím do této T815.
Hodně štěstí při stavbě, bacha a pejsky, modely jim zdá se chutnají.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od Kuba78 »

nezda se ze by pejskovi chutnal blok motoru.. jen tak pozvykal a vyplivl evidentne.
nu pro priste se tomu da vyvarovat snadno:
http://magazlin.zln.cz/pes/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jo, jo. Pes, přítel člověka, ale nepřítel modeláře.

Nemusíš ho jíst, stačí ho za... - darovat. ;)
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od Matys »

Tak ta naše "černá příšera" měl docela štěstí, protože se stihl schovat k malé dceři do pokoje a má drahá polovička nasadila vlastní tělo(né tedy v plen, ale jen jako zábranu) a milé slovo, abych se nedostal ke všem útočným nástrojům natož k psovi :D Dokonce, když jsem se vrátil z "vydýchání" na balkóně, tak na mě čekala otevřená kuželka.

Ale situace pejsek využil opravdu bleskově, protože to byla chvilička co motor ležel u kraje stolu....jinak všechny hotové polotovary jsou uskladněny mimo dosah....hlavně dcery, protože ta je ještě nebezpečnější jak pes :D

No, nějak se s tím poperu, protože model je to opravdu hezký a naštěstí to byl "jen" motor
Majo 73
Příspěvky: 13
Registrován: sob 19.1.2019 15:49

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od Majo 73 »

To nepoteší, ale pejsek to určite neurobil schválne, chcel len pomôcť so stavbou :-)
Určite sa niekto nájde a poskytne sken dielov čo sú poškodené.
Model je to naozaj pekný, tiež som zakúpil.
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od Matys »

Měl svůj názor na čistotu a přesnost mé stavby. Prý dej si to znovu a lépe ;)
petrlaski
Příspěvky: 27
Registrován: ned 3.3.2013 17:32
Bydliště: Kladno

Re: TATRA T815 Stasis AMH-8 /Ripperworks/ 1:32

Příspěvek od petrlaski »

nechces poslat sken motoru mamto ve fronte a pristi mesic
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“