Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj vospolok. :P

Minule keď som dokončil tatru som si uvedomil, že som dosť výrazne minimalizoval počet rozrobených modelov.:D :P A teda som sa rozhodoval do čoho sa pustím.

Voľba padla na tento valec, model je to jednoduchý a pekný a už dlhšiu dobu som si ho chcel zlepiť. Už nejaký čas k tomu mám aj laserom vypálenú zadnú masku a stúpačky, ktoré teda na modeli použijem. Je to model, ktorý tu bol už veľakrát prezentovaný a nejak extra ho predstavovať netreba.

Obrázek

Stavbu som započal pred niekoľkými týždňami no nemal som nejak čas to sem dať. Začal som podľa návodu rámom, nádržami, zadnou nápravou a postupne som dorábal pohyblivý klb.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ďalej som spracoval a osadil kompletný motor.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a zatiaľ ako do posledného som sa pustil do kabíny, kde mám zatiaľ iba jej skelet. Pôvodne som chcel skúsiť vypuklé okná, čo som aj skúsil ale tie sa nepodarili. Preto budú klasické-rovné.

Obrázek Obrázek
Model je to vážne pekný a rýchlo to pribúda. Tak snaď čoskoro ďalší postup
Naposledy upravil(a) martin1807 dne stř 28.11.2018 20:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Stavostroj VV 100/ Ripper Works /1:32

Příspěvek od martin1807 »

ahoj.

Takže ako som spomínal tak som pokračoval. Spracoval som interiér a kabínu uzavrel. Nakoniec som celú kabínu nasadil na zvyšok stroja a pridal prvých pár hadíc hydrauliky.

Tu sú fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj.
Tak ja to tu zase posuniem o kus dopredu a už skoro do cieľa.
Po tom čo som mal zadnú časť ako tak hotovú som sa pustil do predku a teda samotného valca. Je to model kde rolu nehrajú detaily ale pekne spracované veľké celky. Samotný valec som vlepil do predného rámu no a potom bolo potrebné už iba dať dve časti dohromady. :P

Obrázek Obrázek Obrázek

No a ešte jedna zapeklitosť boli hadice. Najprv som zvolil trochu blbý spôsob a ani za boha mi to nechcelo držať tam kde malo. tak som urobil radikálnu zmenu a to takú, že hadice od válca nekončia tam kde by mali ale su jednoducho voľne pod strojom. Nakoľko som túto stavbu pobral tak nejak ako oddychovku tak mi to až tak prekážať nebude. :oops:
Na masku a stúpačky som použil laserovy doplnok. Ďalej som už na modely spracoval aj všetky ostatné detaily cez stúpačky zábradlia, svetlá a stierače.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a poslednou prácou ostáva model postaviť na kolesá. :ugeek: 8-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tak na jednom kolese už to stojí a ty zbylý nebudou problém . Bude s toho pěkný model .
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj vospolok.:)

Tak ako som si to tu nedávno začal tak to tu aj dnes ukončím. :lol: Poslednou prácou bolo dorobiť dve zadné kolesá a tie som dnes dokončil. No a ako som hovoril jedná sa skôr o model, kde je treba pekne zlepiť veľké diely a na detailoch až tak nezáleží. Bola to príjemná oddychová stavba a tento model bude vo vitríne určite pekné oživenie medzi tatrami :twisted: 8-) Tu sú finálne fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak ahoj pri Ďalších modeloch. 8-)
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od komar »

...pěkná mašinka, hezky slípnutá a na moje poměry i hoodně rychle. I jsem si jeden čas začínal myslet, že ho dostavíš dřív než já. :shock: Taková paralelka do finále ;)
Gratuluju...
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“