UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj,
tak jsem se po UDS hned pustil do UNC. Stavět jej budu, pokud se mi to podaří, i se všemi možnými doplňky a zařízeními, tedy i s podkopem. Originál mám u obou modelů dokonce dvakrát. :lol:

Obrázek Obrázek


Se stavbou jsem začal asi před dvěma týdny, pak se dostavila krize a teprve včera jsem pokračoval. Už při přípravě modelu jsem našel pár nesrovnalostí, ale papírek s poznámkami se mi někam ztratil, takže si na ně budete muset asi přijít sami. :lol: Ale model se staví dobře, i to člověka baví. Sem tam se mi nepovedla retuš (ten filtr je katastrofa...), místy jsem nevychytal barvu na nepapírové díly. Zatím na něm mám odpracováno cca 20 hodin a mám hotovou sestavu A. Podotýkám, že příprava modelu mi zabrala asi 5 hodin, takže sestava A de facto trvala 15.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

na tohoto bobka se teším a rád budu sledovat tvou stavbu 8-) Jen se nikam nehoň a více si pohraj s hranami (po retuši, když je papír ještě vlhký je můžeš lehce zahladit kulatinou pro lepší vzhled) ;)

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj,
ono to není tak jednoduché. Po retuši byly hrany ok, nějak se to pokroutilo potom. :roll: Je to jiný papír, než jsem zvyklý, tudíž si myslím, že je to rukama (mýma, samozřejmě). Jen pro upřesnění klidně napiš, kde vidíš ty nedokonalosti, abych něco nepřehlédl...

Dále jsem se pokusil jsem slepit kola. Půjdou ještě pod trysku stříkací pistole. Ale teda, nabombírovat to, to byla fuška a nakonec to ani není vidět... :lol: (šířka bočnice je asi 4 mm, celé kolo má pak průměr cca 23 mm).

Obrázek Obrázek


Dále jsem dokončil motor. Více fotek klasicky v galerii.


Obrázek Obrázek
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od míša kulička »

Je to optický klam nebo se ti propadl střed vzorku u kol?
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj, já ani sám nevím, dlouho jsem to zkoumal a možná se to lehce propadlo a optický klam tomu dodává větší důraz. Kola budu řešit asi až nakonec, tak uvidím pak.
Nicméně, lehce jsem postoupil, věnoval modelu po měsíční pauze dalších 20 hodin, vytvořil kabinu (cca 18 hodin práce) a kousek ramen. Kabinu vám ukážu, ale nejsem s ní spokojený, hlavně se zapraseným sklem od lepidla... :roll: Dveře jsou sundávací kvůli předsuvnému podkopu. Ramena ukážu příště, až budou hotové. S modelem spěchám, protože se chci pustit do novinky od doktora. Původně jsem chtěl UNC odložit a začít makat na Pragovce, ale tuto možnost jsem nakonec zavrhnul. Snažím se dodržovat pravidlo jednoho (maximálně dvou, pokud je jeden z nich opravdu velkého rozsahu) rozdělaného modelu. A protože UNC by mohla být rychlovka, tak jsem se rozhodl ho dodělat. Otvory ve střeše jsem proříznul, majáček se snažil udělat "reálněji". Joysticky jsem vytvořil asi jinak, než má předloha, ale to už taky nebudu řešit. A tady fotky té hrůzy...

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Jeňa Sova píše: S modelem spěchám, protože se chci pustit do novinky od doktora.
Ahoj kolego,

toto je myslím veliká škoda :( a já osobně bych nikam nespěchal, však ti nic neuteče... a nebudeš dělat tolik bot, které tě budou mrzet..
Toť můj názor, protože nakladač je to pěkný.

Jakub.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj. Ona to zas taková hrůza není. Spíš jsem tím chtěl naznačit, že nebudu řešit drobné chyby do detailu, tisknout si kopii a tak dále. Třeba u UDS se mi nelíbila kabina bagru, byť chybu na fotce ani kamarád neviděl, použil jsem kabinu z druhé vystřihovánky. U UNC se na to, jak se říká v jedné hře divadle Járy Cimrmana, "že se vám na to příště vys..." :lol: Takže snažit se budu, ale nebudu hledět zpět, prostě tam nějaké chyby budou.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Drobný postup, ramena jsou téměř hotová, jedna lopata skoro taky. Tak jsem si to zkusil přiložit všechno k sobě. Z dálky to není zlé, ale na fotkách vidím víc, než ve skutečnosti a opravdu nejsem spokojený. Nevadí, jak jsem již psal, u tohoto modelu to neřeším... :lol:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Drobný postup. Upevnil jsem motor, držáky vepředu jsem nelepil ke stěně bočnice, takže šel dobře usadit. Zakryl jsem ho a dodělal nějaká přídavná zařízení. Ty se staví dobře.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od muf10 »

Pěkné to máš.
Pořád se dívám na ty kola co se mi na nich zdá divného a těď se mi rožlo,Tak pěkný nesjetý vzorek sem na bobkovi ještě neviděl :)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

No, kola... K nim mám pár slov. Dle návodu jsem si stáhl náhradní pláště kol, vytiskl na kancelářský papír a z toho kola vyrobil. Chyba. Průměr kola mi vyšel menší, než má být. Do bočnic jsem vyřezal "zuby" na drapáky dezénu. Další chyba, měl jsem jednotlivé dílky dezénu prostě nalepit na plášť až do kraje. Kola jsem odložil hned ze začátku stavby. Před pár dny jsem se k nim vrátil. Bláhově jsem se snažil jedno kolo natřít vodovkou. Ano, mám ve skříni stříkací pistoli, ale tak nějak se mi to nechtělo tahat, plnit, čistit atd. Prostě experiment. Barva i k bočnicím seděla, ale zbytek už se nevyvíjel dle představ. Myslel jsem, že hustá vodovka zalije přesahující bočnici přes plášť. Nestalo se tak, jen se to celé rozmočilo, jak by se dalo čekat. Tak jsem vzal šmirgl a kola pořád nejsou hotová. :lol: To jedno kolo jsem samozřejmě brousil za vlhka, takže na fotce vidíte, jak se to dělat nemá!

Obrázek

Takže v dalším postupu se pokusím malým pilníkem dobrousit i prostor mezi zuby, poté vytmelit mezeru mezi díly a pak kola stříknu poctivě akrylem od Tamyia a následně budu muset vyříznout kružítkem maximálně milimetr silný kroužek, respektive mezikruží, jako ráfek, protože ten se stříkáním zmizí. On by si tady ten model zasloužil stříknout spíš celý, ale do toho se mi už opravdu nechce. Papír mi přijde nekvalitní oproti modelům od RW, různě se třepí a chlupatí, tisk se odírá... Možná je to rukama, nechci se pana Sochora nijak dotknout a jiné UNC jsem viděl jen přestříkané...
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: UNC 060 a předsuvný podkop / Firebox / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Po hotové Tatře 148 do lesa jsem se rozhodl pokračovat na přerušeném projektu UNC 060. Dá se říct, že samotný stroj je hotový a zbývá 5 přídavných zařízení. Rozhodl jsem se, že tento projekt dodělám byť kvalita nebude příliš vysoko. Aspoň mám zkušenost, že nemám přerušovat projekty - dobře mi tak! :lol:

Obrázek Obrázek


A ještě něco pro porovnání velikosti...

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“