Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Přidávám se ke gratulaci k dcerce. A malá perlička - včera by měla shodou náhod narozeniny i moje babička a to přesně kulaťoučkou 100. ;)
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj, také gratuluji. Někdo slaví, někdo lepí ;)

Na první dobrou mne to taky trklo, scena jak si důlní přepravníkový nakladač jede lesem je přinejmenším zvláštní. Podložka k LKT je to ideální.
Když to ale vezmu do důsledku, do lesa můžeš zajet čímkoli. I při stavbě důlních děl, která jsou většinou v přírodě, se to mohlo stát. Ale kdyby stál u portálu rozestavěného tunelu, kolem spíše kamení a hlína než stromy a tráva, asi bych tomu věřil víc.

Zkus nějaké zrezlé škrábance, steklou rez. Doly to je prach a vlhko. Patina působí trochu monotónně. Důlní stroje vypadají malinko jinak, víc do šeda ;)

Jinak jsem to ale rád sledoval. Díky za to.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer,

ještě jednou mnohokrát děkuji za přání, zítra se žena s dcerou vrátí konečně domů, hurá :lol:

Ohledně podložky máte asi pravdu a musím si přiznat, že to byl krok jiným směrem ač laik nemodelář by to mohl vydět třeba jinak... nicméně jsem tedy zkusil vykročit jinudy a tuto si ponechám třeba na V3Sku nebo jiné kousky ;)
Novou podložku bych tedy chtěl vytvořit o pár pater níže, než je onen les a zkusíme si nové techniky a ztvárním si důlní chodbu, aby to pasovalo k modelu důlního nakladače (děkuji za správné nasměrování ;) ). Pravé úhly v chodbě se ještě doladí, jedná se prvotinu..

Aktuální stav:

Obrázek Obrázek Obrázek

Pro začátek stačí a jdu pokračovat, snad se podaří..

Ahoj Jakub.

P.S. patinu bych ještě zkusil doladit dle prostředí ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Draku ty seš snad všeuměl . Už teď ta " štola " vypadá dobře . Tu krajinku rozhodně nevyhazuj to by byla škoda je to parádní práce . A je to asi správný rozhodnutí změnit pro nakladač prostředí . Tady mu to bude slušet víc .
Je to nový a neotřelý nápad jak zpracovat starší model . Podle mě to bude hodně líbivý diorámko .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

díky Zbyňku, určitě to bude pro model vhodnější a krajinku vyhazovat nebudu šoupnu na ní něco jiného ;)

Dnes malé pokračování ve formě zhotovení spodní části s bahýnkem od AK, které se bude ještě upravovat. Trochu jsem ještě stínoval skálu v chodbě, která se bude dále upravovat. Rád bych tam zakomponoval přívod vzduchu a nějaké ty el.rozvody atd..

Aktuální stav:

Obrázek Obrázek Obrázek


A pár obrázků s nakladačem:

Obrázek Obrázek Obrázek

Jakékoliv připomínky, či návrhy uvítám ;)

Hezký den Jakub.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Markulin »

Sááááákryš to vypadá až moc dobře. Jak nakladač tak i podložka...... vlastně obě dvě podložky!
A ke gratulantům se přidávám taky. Ať dcerka ve zdraví roste ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezkou neděli všem,

Děkuji ;)

dnes další drobný postup ve formě zhotovení dřevěných trámků, na které ještě přijdou ocelové plotny se šrouby. Na jedné straně bylo za potřebý zhotovit betonový nástřik s ocelovou sítí, pro vyztužení stěny.. Zatím jen hrubé barevné znázornění, vše ještě dopatinuji.

Aktuální stav:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím vše a zase brzy Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

tak se mi dnes ještě podařilo dát celý stroj dohromady a sjednotit barevný odstín patiny.. Konečně to dostává tvar ;) teď už jen dokončit drobnosti na stroji, doladit podložku a snad to úspěšně dokončit..

Aktuální stav stroje:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


A náhled na podložku s nakladačem:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zatím ahoj Jakub.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JoseFxx »

Vypadá to suprově Jakube ;)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Daniel »

Jakube neskutečná paráda ! Ať už to, jak jsi s citem "vytunil" letitý model, jak jsi ho "opracoval", ale nejvíc mne dostává ta podložka. Ted už jen nějakýho figuranta s čelovkou a bude to jako živý :) . Bude to ke shlédnutí už v Neratovicích?
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Standa F. »

Takové hezké oranžové to bylo... a teď... že se nestydíš 8-) .

Jo, fakt jsi to dostal na úplně jinou úroveň, působivé.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JoskaM »

Jakube na mě je takové moc stejné...loni jsme prolezli pár děr tedy dolů - a tam ty stěny byly hoodně hrbolaté, tady mi nejde do kupy ani výdřeva a do toho jako by obrobení v tvrdém materiálu.
Ale samo nejsem důlní inženýr...my ponorkáři to máme lehčí :-).

Zkus se zeptat Ládi Badalce - to byl horník, však je to i jeho dílo. Nebo kouknout na partu Hic.

Přes to všechno klobouk do-dolů!
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Čistotu ražby štoly nejsem schopen posoudit :) . Za sebe bych však měl pár připomínek ka patině nakladače -starší stavební stroj = olej, který uniká kde může :) 8-) . Je to takové dost "suché" - kloub, pístnice ramena, zkrátka všude kde vedla hydraulika a kde byly mazací místa by snesly víc "zaolejovat" + alespoň hrany lžíce bych oleštil tuhou. Něco v duchu jako jsem psal nedávno v pásovce u Jagdpanzera:
Tomáš S. píše:Už delší dobu obdivuju tvoje krásně čistě postavené modely, jak tady na foru, tak na výstavách - poklona! ;)

Avšak přece jen bych měl jednu malou připomínku k zamyšlení, která mě napadla při pohledu na patinovaný interiér - totiž, že to vypadá strašně "suše" - například jako zevnějšek pouštních vozidel. Je to dáno asi jednak těma křídama a druhak zvoleným odstínem. Přijde mi, že jestli to něčím zlehka patinovat (tak jak to děláš), tak interiér spíše tmavšími odstíny. Protože všechno co šlo se muselo mazat, úniky oleje tam musely být všude a na to se nalepil jakýkoliv prach. Neříkám, že by tam měl být "bordel jako v tanku", ale že i když to je jen lehká patina, tak by měla být v interiéru směřována spíše do tmavších odstínů, případně tužkou udělat zlehka "oleštění" některých hran, závěru děla (to snad ani z výroby nebylo lakované), ovládacích prvků a podobně... ;)

Jinak už mlčím a budu sledovat se zájmem každý tvůj model!
Samozřejmě neříkám, že to musíš aplikovat na tento model - určitě je nějaká hranice patiny kam chceš zajít - super-realistický model z toho stejně díky základu z ABC asi nebude nikdy, což však nemusí vadit. Ale píšu to třeba i pro budoucí projekty... ;)
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Kuba78 »

no ja treba tady vidim fotku nakladace v dole, ktery vypada podobne (krasne relativne rovne steny, podlozi stejne.. akorat ten nakladac je krasne cisty v porovnani s tim tvym PNH.. takze sup sup, upravy napravit, kybl s vodou, lestenku a vypulirovat :-)
https://s7d2.scene7.com/is/image/Caterpillar/C756091" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

vezmu to tu popořadě :lol:

Josefe - děkuji a neboj, nezapomněl jsem jen toho mám teď hodně ;)

Dane - také děkuji a figuranta bych asi nedal.. to je zase jiná kategorie a v tom bych se asi utopil :) Snažím se, abych ho vzal právě do Neratovic, takže ano na 99%.

Stando - i tobě děkuji, a ano stydím se, jen to nedávám znát :lol:

Josko - děkuji, a jak jsem již psal, jedná se o prvotvorbu, takže jsem ani nepočítal, že se mi povede na 100% ztvárnit reálný vzhled důlní chodby ;) Takto jsem spokojen a ještě to budu doplňovat dalším drobným materiálem, další bude lepší 8-) ještě jednou děkuji..

Tome - tobě také patří mé velké díky a neboj s úpravou zevnějšku ještě nejsem hotov ale jde to pěkně postupně. Musím doplnit rozvod hydrauliky k ramenu, hasičáky (to ještě bude záludnost jak je zhotovím..) a pak na závěr doladění. Ta tuha je dobrý nápad a zkusím ;) Protože model není od počátku inpregnován nitro lakem, tak je nanášení stečenit oleje dost pracné z důvodu savosti papíru a jde opravdu o velký cit, aby se to povedlo ale snad se podaří, když né, tak ho předělám jakože shořel :lol: :lol:

Kubo - děkuji za reakci ale jsem osobně rád, že už to vyčistit nejde, opravdu bych to dělat nechtěl :) ;)

Ještě jednou všem děkuji a snad jsem na nikoho neopomněl.

Zatím ahoj Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“