Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Když se na to podívám jako na celek, zdají se mi mřížky jako nejsvětlejší část, což možná trochu dělá barva, ale podle mě by byly v reálu zašpiněné nejvíc - díky síťovině má mastnota krásně členitou plochu, na kterou se může příchytit a chytat na sebe více a více prachu...

Jsem zvědav jak to bude vypadat jako celek, například světla jsou u původního modelu hodně výrazné a mimo realitu, tak mě zajímá jak si s nimi pohraješ ;) .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Lukáš píše:Tý jo, pěkně si hraješ.

Nezapomeň pořešit spojení v kloubu. Díry nevycházejí proti sobě, nejde tam tedy protáhnout jedna osa a pokud tam dáš dvě, jako já kdysi, tak se při zatáčení bude stroj podivně kroutit.
Ahoj Lukáši,

děkuji, kloubové spojení budu řešit dvěma osami, které po zkoušce vypadaly nejlépe a stroj se nijak nekroutil ;)

I všem ostatním velmi děkuji za reakce ;)

Tome,

se síťovinou máš asi pravdu, ono na reálném světle to působí kompaktněji ale jakmile bude stroj sestaven komplet, tak ještě provedu finální korekci. Na konečný vzhled jsem sám moc zvědav :)

Zatím ahoj a brzy další report. Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer (den) všem,

jsem zpět s dalším posunem ve stavbě nakladače. Konečně se mi podařilo dát +- dohromady předek.. U ramen jsem doplnil dle předlohy hydraulické písty, které tento celek zvedají. Jednotlivé části ramene jsou zesíleny a ve spojích doplněny o distanční kroužky, ještě mě čeká doplnění rozvodů na olej ale to až ke konci.
Dále vznikl pokus o reálnější vzhled světel, které jsem opatřil fólií, žárovičkou, prostě klasika. Premiéru jsem si dal u blinkrů, kde si poprvé vyzkoušel natažení fólie na kopyto a provedl nátěr barvou. Vypadají lépe než původní a ano vím, že zadní světla budu muset také poupravit, když už tak už 8-)

Zatím asi vše a pár obrázků níže.


Aktuální stav:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Světla:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Barevný rozdíl:
Obrázek


Zatím ahoj Jakub.
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od míša kulička »

ojoj, přehozený vzorek?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Určitě to bude jen na suchu postavené a půjde to ještě přehodit . Doufám . Byla by to škoda , vypadá to suprově !!!!
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

díky, jak píše Zbyněk, kolečka jsou jen na sucho, jen mě teď tak napadlo, že musím zkontrolovat zbylé aby nedošlo k hrubému nedostatku :lol:

Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezké den přátelé papíru,

dnešní report je skoro již finální a práce na nakladači se dostávají do fáze dokončování a poslední lepení, které mě ještě čeká je výroba hasících přístrojů a úprava zadních světel.
Dalším krokem bude zhotovení barevného sjednocení se zadní více méně hotovou částí, tak snad se podaří, protože vždy je lepší tento krok dělat jedním vrzem a né s odstupem nějakého času...pak dohonit stejné odstíny, no uvidíme ;)

Jediné, co moc rozměrově nepasuje je prostor řidiče, který je oproti reálnému stroji dost hubeny, ale s tím toho moc neudělám, tak alespoň drobné úpravy nosných sloupků, krycího plechu, sedačky a stříšky.. Ještě možná zvážím předělání světel, ale dvakrát se mi do toho nechce :lol: :lol:

Aktuální stav:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pár detailů:

Obrázek Obrázek Obrázek

A jako poslední krok této stavby bude samozřejmě zhotovení podložky :)
Pro dnešek zatím vše a ať se Vám všem daří Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

dnes přináším první postup na podložce ale než začnu, rád bych se s Vámi podělil o radostnou zprávu, že se mi dnes narodila dcera Karolínka, tak mám obrovskou radost a syn František se už také moc těší na sestřičku :)

Teď zpátky k podložce a protože komu se nelení, tomu se zelení :lol: tak jsem započal podložku, která je zhotovena na kuch.prkýnku z bambusu na které jsem přilepil 3mm korek, který vytvořil vyjeté koleje. Následovalo nanesení plastické pasty od AK interaktiv a dobarvení washem od stejné značky, pro mě něco nového..
Dále nanesení drobného štěrku, statické zatravnění, drobné skalky (která pochází z Italského Janova) a doplnění stromky, které jsem zde již prezentoval v sekci Architektura a několika home made keříky. Podložka je dokončena na cca 50% ale finále se blíží a rád bych dovezl tento model ke shlédnutí do Neratovic.

Teď už pár obrázků na ochutnávku:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pár fotek s pozadím:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím vše a příště snad již hotovo ;)

Jakub.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tak za prvé gratuluji k narození dcerky . Za druhé jsem rád , že jsi k těm fotkám napsal že je to foceno s pozadím , protože kdyby jsi to neuvedl tak to NIKDO nepozná . Pokud by si uvedl že je to normální fotky krajiny tak NIKDO nepozná že je to jen model . Hodně dobrý .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JoskaM »

hm, dost dobrý!
K dcerce také gratuluji!
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od VašekS »

Super práce.

Gratuluji k dceři. ;)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Daniel »

Gratuluji k narození dcery. Ať vám dělá jen samou radost :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Vojta Č. »

Jako hezká práce s krajinkou, ale důlní nakladač v lesním údolíčku někde v Českém ráji nebo kde? Jakože cože? Nechceš na tu (fakt parádní) podložku slepit nějakej jinej model?
(ke Karolínce samozřejmě maximální gratulace!)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den přátelé,

v první řadě mnohokrát děkuji za přání ;)

Vojto, asi se to muže tvářit jakože cože :lol: ale tento stroj byl používán i při stavbě přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně v Jeseníkách, nebo čističky v Peci pod Sněžkou.. Alespoň to tvrdí v textu u samotného modelu, takže za mě proč ne :) Myslím, že to celkový dojem kazit nebude...

Jakub.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od St. Louis »

Parádní terén. :shock: Jako živý. :D

A také Gratuluji k narození dcery.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“