Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Vypadá to hodně dobře , to je můj názor . Já osobně bych až tak nefinišoval , jen aby to bylo do Nerátek . Raději si chvilku počkáme než to ve spěchu pokazit . Byla by to škoda . Klidně to vem do Nerátek NEDODĚLANÉ , tím nikoho neurazíš .
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od zkooter »

Nějaký pátek jsem tu nebyl a vono to je skoro dokončený :) Změna podložky tomu fakt pomohla, je to daleko uvěřitelnější i když ty stromečky na první podložce jsou parádní. Mě se teda líbí i ta důlní štola a celkově patina na modelu. Na tvoji prvotinu to je víc než dobré a já můžu jen závidět, jak ti to jde od ruky. Už se těším na komplet až bude hotovo ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Dneska jsem to viděl v Neratovicích a popravdě jsem čuměl jak prase.

Zaprvé bude z Jakuba opravdový talent na podložky a za druhé bych nikdy nevěřil, že modelu z ABC jde takto zvednout úroveň.

Palec nahoru, ať se Jakube daří (a děti rostou a poslouchají).
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Tapan »

Jakube, ty jsi démon. Tuning ABC modelu parádní, model to strašně zvedlo, zároveň je to celé provedené s citem, žádné velké kontrasty v propracovanosti a detailech. Obě podložky jsou boží, první vypadá fakt jak z fotky a ta druhá mi taky vyrazila dech. Autenticitu posoudit nemohu, ale vypadá to dost dobře. Gratuluji k přírůstku v rodině a k brzkému přírůstku ve vitríně, fakt jedeš na mnoha frontách :-D
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký pondělní večer přátelé,

velice Vám děkuji za reakce ;)

Zbyňku, měl jsi pravdu, nikoho to neurazilo a i samotnému autorovi p. Badalcovi se nakladač líbil. Když jsem si povídal s panem Badalcem, tak jsem se dozvěděl, že takto by jezdit nemohl, bo bych způsobil důlní neštěstí a někoho bych zajel :o řidiči těchto nakladačů měli povinnost stroje umývat, aby byly dole v dole vidět ;) a navíc bylo běžné, že jezdily v chodbách i 40kou :shock: to musel být mazec... samotná chodba je také mimo realitu, nicméně to takto nechám, každý není horník 8-)

Zkooter, jo to píše ten pravý, že mi má co závidět :lol: :lol: když předvádí, co předvádí vedle na Luně ;)

Richarde, i tobě patří mé veliké díky, vážím si toho ;)

Tapan, démon snad raději ne, prostě mě to baví a také moc děkuji ;)


No a abych nezůstal jen u slov, tak přináším další drobný posun ve špinění modelu :lol: u kterého jsem zaneřádil lesklá kolečka a celkově nanesl blátíčko, více už toho nanášet nebudu.. Možná nějaký ten únik oleje a potřebuji dodělat hasičáky a hydrauliku na píst u ramene. Samotná chodba byla také droně dobarvena.
Více již na obrázcích.

Aktuální stav:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Ještě jednou všem děkuji a přeji hezký večer Jakub.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Lukáš »

Nestačím koukat, co jsi z toho vytvořil. Tomášova cena je v těch nejpovolanějších rukou, gratuluji.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Standa F. »

Je to vskutku pompézní, ábíčkovskou BaJovánku by v tom málem nešlo poznat 8-) .

Viděl jsem rovněž v Neratkách naživo - řemeslně dokonalé. Neubránil jsem se ale dojmu, žes' to prostě poněkud přehnal. Patrně ses dostal do typického patinářského módu, kdy člověk najednou neví, kdy přestat. Jede a jede. Najednou nedokáže rozhodnout, kdy už je to akorát, jak na to své dílo furt kouká :) .

Slovům Ládi Badalce, letitého horníka, jsem byl rovněž přítomen - ano, prostě takto zabordelit techniku někdy nelze a ani se to patrně nesmí.

Ale jinak - modelaření je hra, naše zábava a zkoušení technik a nových cest - a tohle je výborná ukázka.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od komar »

... super práce...
...já ti do toho nemám co kecat, smekám před tvojí první krajinkou - štola je taky v pohodě, ta kalužka mě bere 8-) , i když je fakt, že taková díra v zemi většinou vypadá trochu jinak. Ale o to tady určitě nešlo v první řadě.
Jo a s tou patinou jsi ve finále mocně zakonkuroval legendárnímu bernieho Jelczu :lol: Osobně bych skončil u té první verze. Ale - jak řikám 8-) - nemám ti do toho co kecat.
Máš to prostě vymazlené, řekl bych... ;)
Radek14
Příspěvky: 36
Registrován: sob 21.1.2012 11:16
Bydliště: Čtyřkoly

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od Radek14 »

Krasná práce :) je jako skutečný, chtěl bych se zeptat, nebo spíše vznést prosbu o vložení odkazu do sekce architektura .
Moc mě zaujaly ty tvé stromy.
Díky
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Důlní přepravníkový nakladač PNH-5/ABC+L.Badalec/1:32

Příspěvek od vladaZ »

Proto modelaříme, abychom se dostali dál. Nikdo neříká,že všechno bude dobře. Ale dobré a neagresivní zhodnocení výsledku může autora,i ostatní, dostat dál a další model bude zase věrnější. A o to jde.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“