Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Stavostroj VV 100 / 1:32 / Ripper Works /

Příspěvek od Tomáš S. »

Já ti nevím, asi jsem proti těm O-kroužkům na volanty zaujatý, ale podle mě na to nejsou vhodné, ty volanty pak vypadají jak ze závodních aut...

Podle mě obtočení tenčího drátu okolo odpovídající kulatiny dá mnohem lepší výsledek... ;)

Obrázek

S volanty je to tak, jak už bylo uvedeno - možná zajímavost - dříve vyráběné válce PV-25 v Martině (francouzská licence fi. Albaret), měly volantů dokonce 5 - 1 v kabině, a dvojité na stranách. Dvojité kvůli jízdě vpřed a vzad :) .

Obrázek
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne čtv 15.3.2018 17:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Stavostroj VV 100 / 1:32 / Ripper Works /

Příspěvek od JakubSDK »

Jj, Komáre, loni když jsme byli s rodinou v Itálii, tak jsem se při procházce s prckem museli zastavit a asi hodinu koukat jak silničáři dělají nový koberec a ten co seděl na válci byl fakt machr a ani se pomalu nemusel koukat a jak mu to šlo :) a navíc bylo asi 30 stupňů a sobota, no tady by to asi neklapalo ( fa caldo no e lavoro ) :lol: :lol:

A k těm volantům, asi bych šel stejnou cestou jak píše Tomáš, tloušťka obruče je trochu jinde a snažil bych se jí doladit s řadící pákou ;)

Jakub.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Stavostroj VV 100 / 1:32 / Ripper Works /

Příspěvek od komar »

:lol: 5 kormidelních kol už musí zajistit dokonalou plavbu jakkoli rozbouřeným asfaltem...Díky za fotky
A k těm o-kroužkům - určitě by bylo vhodnější zhotovit volanty s menším průřezem věnce. Ale vrásky mi to nedělá. Mám +/- 50 o-kroužků,tak je postupně používám na volanty, byť nejsou dokonale měřítkové, navíc se mi s nimi dobře pracuje. Určitě není cílem mojí modelařiny do detailu přesné zachycení reality, spíš si jen tak blbnu, zabrušuju a vybrušuju... :mrgreen: tak sorry jako ;)
Právě jsem přesně jak malé dítě, schopný sledovat stavební techniku při práci. Tak si teď po letech nostalgicky hraju při stavění mašin mého dětství, než že bych stavěl věrné kopie...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Stavostroj VV 100 / 1:32 / Ripper Works /

Příspěvek od kaktusak »

Já bych to s těmi ó kroužky tak nehrotil . V tom interiéru to stejně nepůjde moc vidět . Jinak já jsem objevil u nás v Kyjově obchod kde Vám za drobný peníz objednají prakticky jakýkoliv průměr a tlouštku ó kroužků .
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Stavostroj VV 100 / 1:32 / Ripper Works /

Příspěvek od komar »

...jasně, hrotit to nebudem. Beru jako připomínku či výtku, návrh, tip. Víme o tom... ;)

Určitě ale pár takových volantů ještě stočím, když to nebude úplně mimo mísu...Překopávat už to taky nebudu...
Ale trošku jsem se v tom ještě motal a ze srandy posuvkou přeměřil... Průřez věnce ve vystřihovánce je 1,3 mm, já jsem použil o-kroužek 1,8 mm. Průměr volantu mám pro změnu o fous větší, než u šablony na papíře. A každý je jinak velký... :twisted:
Prostě vytáhnu svazek o-kroužků ze skříně, zhruba přiměřím vhodný kus k šabloně a následně jedním, dvěma řezy (pokus-omyl) o-kroužek rozříznu a zakrátím, čímž si doladím obvod budoucího volantu. Vteřiňákem slepím znovu do kruhu... Díky pružnosti to chytá zase hezky kulatý tvar samo, takže se s tím fakt nemažu...a neřeším...
Ivantovky na bubnu jsou taky nalepené jen pro oko z vrchu, když se na to pozorovatel zaměří, určitě zjistí, že víc jak polovina šroubů chybí...prostě punk...
Jak říká v "básnících" Šafránkovi mistr. R. Hrušínský : ...já nejsem nikde organizován, takže si můžu malovat co chci a jak chci... :lol:

Každopádně celý tento mixážní pult i s pohovkou zavřu do budky, kterou se mi podařilo zasklít včetně bublin. Zasklení proběhlo pomocí transparentního kontaktního lepidla.
Bubliny do folie jsem vytlačil přes kartonové kopyto nahřátou "kuličkou" z ložiska. Opět žádná věda, první dva kusy zmetky, další dva už jsem použil...Žaves ;)
Prostě co mám zrovna po ruce, to drapnu a zkouším, zda tudy někudy nevede cesta k úspěchu.
To je modelařina, která mě baví - s kusem improvizace a dle vlastní chuti každého z nás... 8-)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Stavostroj VV 100 / 1:32 / Ripper Works /

Příspěvek od komar »

...ahoj všem, bez výjimky :mrgreen:
Opět mám nutkání podělit se s vámi o menší postup ve stavbě kanárka, neb již jsem ve fázi, kdy dílo dostalo hrubý vzhled hotového modelu. Zkouška na sucho, řekněme ;)
Maska kapoty je z produkce velkého mága (díky, TEO), odstín výpalku ze žlutého kartonku dostatečně odpovídá žluti vystřihovánky. Samotnou mřížku jsem lehce líznul temperkou, abych maskoval decentní nahnědlý odstín po pálení laserem.
Zavřel jsem interiér, snad na věky, :lol: do budky, ale neodolal jsem lehkému modelářskému kýči a foukl jsem dovnitř na tu válendu strojníkovi rukavice kvůli bezpečnosti práce a poslední číslo Patlaboye, aby si mohl o pauzách luštit v příloze sudoku... 8-)
Teď nastane taková ta drobotina, světýlka, drátečky, hadičky...no uvidíme, co zvládnu. Detaily mě zas tak neberou... :roll: Asi stejně jako retuš, která je pro mě jen stěží zábavou. :? Ale nedá se, musím se vždy trošku hecnout, a jde to ;)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Stavostroj VV 100 / 1:32 / Ripper Works /

Příspěvek od komar »

...dlouho jsem tu nevyvětral, ale drobotina je zhotovená.
Schůdky jsou z laseru, trošku jsem doupravil k obrazu svému - na druhý pokus. :twisted: Když jsem oblepoval laserový díl nášlapu po obvodu obrubou, měl jsem za to, že orientace dílu nehraje roli, že to prostě nalepím a kdyžtak otočím. Chyba... :mrgreen: 3 ze 4 schůdků šly pod žiletku...
Komín, nebo chcete-li výfuk jsem přelíčil temperou aby ladil k bubnu.
Teď už jen hadice a následná kompletace...

Obrázek
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od komar »

...máme tady konec stavby, takže si to můžeme shrnout...
Obrázek

... v takovém stavu jsem na to asi dva dny čuměl a přemýšlel co s tím. :D Na sucho to bylo docela OK, tušil jsem lehčí problém problém s kapotou, kde mi scházela nějaká ta desetinka milimetru k přesnému nalepení na nádrž za kabinou. Chybičku jsem pravděpodobně udělal při lepení nádrží na vodu (na kterých sedí kabina) k rámu stroje. Několika papírky z laser-aršíku jsem ale bez větších problémů kapotu dopasoval na místo.
Světla drží na svém místě taky pomocí zbytků z laseru - trocha punku ještě nikoho nezabila... :twisted: hlavu jsem si s tím fakt moc nedělal, hlavně že nemusel jít žádný drát skrz světlomety...tak tak jsem do parabol nacpal žárovičky. Na ně jsem použil osvědčené granulky proti vlhkosti v pytlíku arašídů.
Po nárazových zkouškách, kdy mi skoro hotový model při dolepování detailů vypadl z rukou na stůl, proběhlo přelakování lakem na vlasy. To už proběhlo bez katastrof, takže došlo na finální fotky...

Díky všem za pomoc, rady, tipy, reakce a odpovědi, díky doktorovi za model a předchozím stavitelům za jejich reporty a fotky, které jsem studoval při stavbě.

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Já si teď po snad dvaceti letech zbouchnu jedno plastikové létadlo, které jsem slíbil kamarádovi a přitom budu přemýšlet, co dalšího bude pod nožem z papírového archivu...
Zatím ahoj všem !
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Velmi povedené. Líbí se mi nápad s orezlým běhounem.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Gratulujem k dokončeniu. ;) Tie mierne doplnky model celkom oživili, rovnako tak príjemnou zmenou je hnedý válec :)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od zkooter »

Taky gratuluji k dokončení, moc pěkně slepeno ;)
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od komar »

...díky borci, moc dobře se mi to čte... :mrgreen: a vážím si toho, samozřejmě.
Můj válec má sice sem tam mouchu, ale vím o nich... 8-) A to mu ještě chybí vespod trubka mezi nádržema a málem neměl ani stěrače. Do těch se mi fakt nechtělo... :twisted:
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj, řekl bych, že tohle je zatím nejpovedenější válec, co jsem viděl. Moc hezká práce!
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Shagrath »

Také gratuluji k dokončení. Velmi povedený kousek. Také jsem si ho kdysi slepil. Pohodová odpočinková stavba. Ty světla jsou naprosto parádní.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Stavostroj VV 100 / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Začíná to vypadat , že kdo si neslepí válec tak jako by nebyl :D .
Za prvé gratulace k dokončení a za druhé tohle je podle mě jedna z nejpovedenějších staveb " válce " jaký jsem viděl . Jako živí .
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“