Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od IceZero »

Ahoj

Člověk pořád dokupuje a dokupuje nový modely a vlastně se mu jen hromadí v šanonech a skříních, ale to je problém který asi nemám sám - nějak málo času člověk má
tak sem se nakonec rozhodl vrátit se k oblíbené sekci VDT, na takový trošku rozjezd sem si zvolil něco jednoduššího z archivu.
Model Michala Antonického vyšel v ABC dvakrát (ročníky 32 a 44) pozdější verze byla trošku jinak barevná - myslím že žlutá

Lepit jsem začal na Jihočeském patlavíkendu a původně jsem si říkal - je to pár krabiček to dáš rychle a ejhle, zase se ukázalo to co vždycky: honzík je trošku šnekolepič a hlavně se potýká s málem času pro moc koníčků.
Celou dobu jedu spíš podle návodný kresby a psaný návod používám spíš jako oporu když se zaseknu, a taky si v něm odškrtávám co mám hotový. V Hradci jsem stihl docela hodně, Oproti návodu jsem podlahu podlepil balzou tloušťky 6 mm, místo doporučných 5,8 ale poznat to není :D Pak přišla na řadu kabina, podvozek, a pár drobností kolem. Po patlavíkendu byl stav následující:

Obrázek Obrázek Obrázek
Pár poznámek ze stavby:
- Přišel jsem na to že některý díly jsou špatně označený ve vystřihovánce oproti psanýmu návodu - ale není to nic co by nešlo v pohodě zdládnout
- veselejší už to bylo v zadní části. Tam je přilepený nosič vzpěr (ty nohy na který se jeřáb usazuje aby měl lepší stabilitu) ale dílek 37, kterým se má "krabička" zavřít je trošku kratší než by bylo potřeba - viz fotka
Obrázek
No co vyřešeno operativně rozstřihnutím uprostřed, oba kousky nalepením obou dílů od krajů a uprostřed vzniklá mezera překryta páskem žlutýho papíru
- jo a malý doporučení, kdyby někdo lepil taky, Napřed je asi lepší slepit krabičku nosiče vzpěr do písmene U, pak tam vložit profily v kterých vzpěra jezdí (a lepit na hodně málo lepidla) a uzavírat si ty krabičky až úplně nakonec. já napřed nalepil ty profily a uzavíral až najednou a ta přední "krabička" se mi trošku zkroutila do vrtule. Naštěstí to šlo dotvarovat a mezi nápravami to není vidět.


Doma jsem pak model nechal nějakou dobu v krabici a nakonec pokračoval neoblíbenými koly. Nakonec jsem zavrhl variantu bombírovanou a nechal ty co byly původně. Uvnitř jsou kola vyplněný smotanými pásky. Jedinou úpravou je prstýnek z oranžovýho papíru, který má imitovat disk.
Obrázek

A pak už přišla na řadu nádstavba jeřábu.
- Opět sem narazil na pár divně označených dílků, jako víka na krytu motoru ale všechno šlo v pohodě vyřešit
- nosič 22 se má podlepit na tloušťku 1mm, takže sem podlepil a až ve chvíli kdy sem měl přilepený všechny další dílky, napadlo mě že v kusu musí být díra aby se plošina mohla otáčet kolem, vyřezávat to pak skalpelem byla docela sranda, tak si eventuálně na tuhle hloupou chybu dejte pozor :roll:
- tubusy ramena do sebe zapadají krásně, jen je asi dobrý si část spodního tubusu trošku podlepit, mě uhnuly díry pro osu zadní kladky - naštěstí to není moc vidět
- hydraulika, která zvedá celý rameno mi do sebe nechtěla zapadnout a tak jsem válec (díl 68) udělal znovu o trošku větší
Obrázek Obrázek

A teď mi vlastně zbývá "jen" párdroností jako zrcátka, majáčky a vzpěry - ty už mám hotový - a pak to všechno nějak pěkně zkompletovat a eventuálně vymyslet nějakou podložku
Obrázek

tak snad stihnu do konce roku dodělat :roll: :roll: :roll:
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od PedroSunchez »

Návrat ke klasice. Tedy alespoň pro mě. Tento model si pamatuji. Ale to už je tak dááááávno, co jsem ho šmoulil. Pěkná práce, trocha nostalgie, díky :)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od Daniel »

Hezký retro :)
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od Tapan »

6 mm balzy, to už musí něco vážit... Stavba pěkná, ale od takového fotografa jsem čekal lepší fotky, Honzíku :-)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od IceZero »

:arrow: pro Štěpána:
balza není tak hrozná jako kdybych to dělal z kartonu, to asi víš sám :roll:
a k tomu focení - Na jednu stranu připomínku beru, v Hradci sem začal fotit telefonem a tak pokračuju stejně, hrašiškou budu fotit až hotový model, je to pro mě pohodlnější, ale na druhou stranu nerejpej do nastávající posily kolektivu, už bys taky mohl začít lepit něco jinýho než domeček (počasí na to skoro je). A navíc v 12:32 se máš věnovat pracovní náplni a ne koumání DF a mýho Google+ :lol:
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od Petr Velecký »

Hezké vidět tyhle starší věci slepeny...
Tento jeřáb a ještě pár dalších mám ve skříni u rodičů. Jak jsem na návštěvě a kouknu do ní, tak se vracím do školních let...

Petr
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43 - DOKONČENO

Příspěvek od IceZero »

Tak jsem ještě domatlal posledních pár drobností jako zrcátka a majáky.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


A celý model mě jen utvrdil v tom, že i starý věci dokáží udělat spoustu radosti.
Sice v porovnání s propracovaností dnešních modelů na soutěžích nemůže uspět, ale stejně si lepím hlavně pro zábavu a ne kvůli sbírání medailí. Tak třeba příště u dalšího modýlku... cíl je jasný - pořád se jen zlepšovat a zlepšovat, pač beztak platí to, že trénink dělí mistra
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od Daniel »

Pěkná práce - gratuluji k dokončení. A když jsi to stihl dokončit takhle brzo, tak určitě do Nerátek zvládneš i nějakou "podložku s příběhem", ne ? ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od zkooter »

Tak toto je krásná nostalgie, úplně mi srdce zaplesalo ;) Gratuluji k dokončení.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od vsetíňák »

Určitě se do něj taky někdy pustím až uzraje v šuplíku...jinak pěkná práce.
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 481
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od Kovář »

Hezký modýlek. ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od kaktusak »

Krásná nostalgie , krásně slepeno .
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od IceZero »

Panáčci moc děkuji za pochvalné ohlasy, ale přiznávám, stejně jako na "ksichtoknize", že na fotkách není pár chyb vidět - jako třeba to uhnutí čepu pro kladku ve spodním dílu ramene. V Neratovicích se uvidí kolika chybiček sem si nevšiml :lol:

:arrow: pro Dana - sice si mi s tím tak trošku navrtal hlavu, ale zjistil sem že terény a podložky fakt neumím a po marném pokusu sem model prozatím prohlásil za dokončený :twisted: jestli se někdy podložka s třeba pár paletama cihel povede to je ve hvězdách

P.S.: o tom zatočení nitě imitující lano vím, ale nepřišel sem na to jak ji odstranit. Nit přetřena prsty vlhkými od herkulesu a při focení byl hák vždycky otočen tak, aby to nebylo zamotaný - ale bohužel nevyšlo :evil:
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od Tapan »

Pěkný to máš. I to tempo je pěkné. A chválím konečně trochu slušný fotky :-) Jen tak dál, Jeníku.
kabat
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 13.10.2016 13:16

Re: Autojeřáb P.W.D. 4136 / ABC-Antonický / 1:43

Příspěvek od kabat »

Hezké :)
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“