Liebherr LTM 11200 / 1:100

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od muf10 »

Tu kulatinu mají i skelnou taky černá,ale levnější pravda o dost těžší.Lepim vteřinákem.
fifelo33
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28.1.2016 13:20

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od fifelo33 »

Díky moc za tipy, Vašku. Škoda těch pístnic, že jsem to nevěděl dřív, teď už se mi je asi zkracovat chtít nebude.. na výsledek to ale snad nebude mít vliv, skládat jeřáb nehodlám, max při přepravě. Tam to ale snad moc vadit nebude. Zkroucení ramen se bojím nejvíc to je pravda.

Jen s tím výfukem nesouhlasím, viz http://www.liebherr.com/external/produc ... 2-2014.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; 16. a 17. stranu ;)

Ještě jsem se pevně nerozhodl, z čeho udělám tu příhradovku, ty skelné tyčky mi ale přijdou už hodně těžké, pokud myslíš epoxidové. Předběžně počítám se spotřebou 10m kulatinky, uhlík je zatím nejlepší volba. Ale díky :)
fifelo33
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28.1.2016 13:20

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od fifelo33 »

Po delší pauze opět něco málo..
Kabinu jeřábníka jsem doplnil dalšími detaily, už ji asi můžu považovat za kompletní.

Obrázek Obrázek Obrázek

Začal jsem s tím, čeho jsem se nejvíc bál. Výložník. Po zkušenostech s Tatrou AD28 od Fr. Sochora vím, co dokáže blbý kousek milimetru udělat za paseku - co teprve tenhle kolos?! Po slepení základu teleskopu se mi zdá, že přes všechny snahy kousek letí na stranu a je zkroucený. Těžko ale říct, je to téměř neznatelné. Jestli to bude dělat neplechu, ukáže až čas. Z důvodu plánované zátěže jsem se rozhodl každý díl teleskopu vyztužit...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vašku jak jsi psal o těch pístech - mně sedí i v originální délce ;)
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od vašekh »

Takto mě to také sedělo, ale vezmi celé rameno polož ho dolů do transportní polohy na opěru, jestli ho budeš mít v rovině. Jinak stavba paráda, moc se mě to líbí.
fifelo33
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28.1.2016 13:20

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od fifelo33 »

Ve vodorovné poloze mi tam bohužel brání už samotná podpěra výložníku :? Není to úplně ono. Díky, přes Vánoce s tím snad pohnu trochu víc ;)
fifelo33
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28.1.2016 13:20

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od fifelo33 »

No, nepohnul jsem s tím moc, ale přece jen.. Dodělán základ výložníku (až na jeden malý detail). Po této stavbě jsem ujistil 2 věci:
1) nesnáším milimetrové písty
2) staré plachetnice nikdy stavit nebudu. Jak to s těmi lany mohou všichni vydržet?! Já vypaplal první 4 metry a málem jsem zmagořil, jak se to pletlo pod nahama... s dávkou trpělivosti a pinzetou to pak naštěstí šlo. Musel jsem vymyslet uchycení kotvících lan Y podpor (to snad úspěšně) a z čeho a jak udělám systém lanoví, který v návodu není. Po bádání jsem se rozhodl použít lanoví Amati 0,25 mm od zmíněných kolegů lodičkářů, jak a kam ho uchytit sledujte v dalších příspěvcích - to je na delší dobu.
Začínám se trochu bát, že model neudrží konstrukci z uhlíkových tyček, byť mě fotky Tatry 813 od "djpavel" přesvědčují o opaku. Největší problém ale vidím v tom, jak udělat model "ideálně skládací" k převozu/uskladnění, nevyhnu se totiž fixaci některých pístů v určité poloze vteřiňákem - z hlediska celku jsou to bohužel polohy "nejobjemnější".

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě jedna věc.. poprvé se mi vymstilo přílišné podlepování. Vidíte ty Y podpěry? Z každé strany 1 mm karton. Už to bohužel něco váží, písty to neudrží a celé to vlastní tíhou padá.. Uvidím, co s tím :ugeek: 8-)
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od vašekh »

Příhradovinu to neudrží, na to je to slabé a musel by to být malý profil. Aby to mělo smysl musel by jsi to přepočítat zase o dalších 54 metrů a vezmi si to jak by ta příhradovina byla velká. Ohledně lanoví na stabilizaci hlavního ramene několik poznámek. Vlastní lanoví to není jsou to spojená lana plastovými profily, které jsou uložena myslím po 80cm. Uchycení je pak na základnu a právě tyto stabilizátory. Nikdy se neoddělávají pokud jsou na ramenu stabilizátory. Při skládání dojde k uložení těchto lan tak, že se složí podél ramene a právě dosednou na pístnice na ty jako by ty žebříky co je máš už přilepené. To je popsané v jízdní poloze pokud se jeřáb přesouvá s ramenem. Ale to se stává jen při přejíždění na stavbě od tubusu k tubusu. Jinak lanoví je součástí ramene a při transportu jezdí s ramenem.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od kaktusak »

Když vidím to lanoví na skutečném stroji , tak musím uznat , že udělat to správně na modelu nebude vůbec jednoduché . Myslím ,ale aby bylo napnuté to co má být napnuté . To bude oříšek .
fifelo33
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28.1.2016 13:20

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od fifelo33 »

Máte oba pravdu, pánové. Info o tom, jak to všechno funguje a je uchycené jsem si samozřejmě sháněl. Pak přemýšlel nad tím, jak ty plastové spoje udělat, nepřišel jsem ale na žádný schopný způsob výroby (+ jejich přilepení na lana). Bylo by fajn je tam mít, nenapadá vás něco?

K té příhradě - proč to aspoň nezkusit? :)
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od Petr Velecký »

Sleduju a věřím,že to dotáhneš do zdárného konce..
fifelo33
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28.1.2016 13:20

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od fifelo33 »

Bez plánů a jen podle základních rozměrů se bude dělat těžko, začátek snad ale slibný...

Obrázek

Kompletní to není, detaily kreslit ani nebudu. Ty až pak tužkou a pravítkem.
luju321
Příspěvky: 1
Registrován: sob 18.2.2017 5:39

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od luju321 »

Hello my name is: "luis quispe", I live in buenos aires, argentina.
I write them because I saw a model of the crane "Liebherr LTM 11200 9.1" could send me the plans please, I love the cranes and this model is beautiful, I would appreciate them very much, I use the Google translator pardon if not understood well, I do not know much English and I do not speak Czech and it's difficult for me to write , my mail is :luju902008@hotmail.com thanks
fifelo33
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28.1.2016 13:20

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od fifelo33 »

Hi. Unfortunately, this crane model is not in free version and it's impossible to downoload it. There's only one way to get the crane - change it for other model with its author. If you want to get the crane, send email to Ander74 (ander74@centrum.sk) and ask him about options of providing this model.
fifelo33
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28.1.2016 13:20

Re: Liebherr LTM 11200 / 1:100

Příspěvek od fifelo33 »

Po pauze se pomalu vracím k dílu. Ramena slepená, už zbývají jen detaily a pruty... ty už jsou téměř dorýsované, začaly první pokusy.
Škoda, že jsem narazil na tenhle problém:
Obrázek Obrázek

Čekal jsem, že ramena do sebe půjdou ideálně tak akorát, příp. na těsno. O takto velké mezeře jsem ale nepřemýšlel. Hledal jsem, v čem jsem udělal chybu, jestli jsem měl ramena např. podlepit. Pak jsem ale zjistil, že rameno od ramene je jiné. Některé mají takto velkou mezeru, jiné v sobě kloužou bez vůle. Problém jsem vyřešil podlepením rovinné části ramen.
Pomalu zjišťuju, že základna ramene častou manipulací dostává zabrat. Otěry a lomy hran jsou mnohem znatelnější než na začátku.

Uhlíkové tyčky jsem lepil sekunďákem Loctite, drží dobře. Před lepením jsem je ale odmastil a trochu zdrsnil smirkem. Těším se na výsledek.

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“