Locust L752/1:32/PMHT

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

další kousek, který si chci v mezičase postavit je tento stroj. Viděl jsem ho v Nerátkách a hned mi padl do oka a vzápětí do rukou... Bóóóóóbikáááá mám v plánu potunit o pár drobností (vzorek na pneu, hydraulika atd.), jediné co mě zarazilo bylo, že u vozíku nejsou bombírovaná kolečka a to je podle mě škoda... Ale pokud má někdo nějaký trik jak si kolečka zhotovit doma, budu moc rád, když se o tuto informaci podělí ;)

Předloha a originál:

Obrázek Obrázek

Něco o těchto strojím můžete najít zde

A teď k samotné stavbě. Začal jsem dle návodu a sestavil zatím oba boky, na které jsem přidal jen pár matiček, jinak vše sedělo přesně jak mělo a lepí se skoro sám. Jen u světel je obráceně značení místa určení, ale stačí vědět, že čirá světýlka mají být blíže kabince ;) To je odemne zatím vše a teď pár obrázků:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a hezké dny všem Jakub.
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od Petr Velecký »

Jakube,
vidím, že to máš rozjeto na několika frontách najednou :D
tak ať ti to dobře lepí...

Petr
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od Tapan »

Ahoj, na výpočet bombírovaných bočnic je prográmek, kde jsem ho vzal už nevím, někdo určitě bude vědět a hodí odkaz, vím jen, že se to jmenuje KP.exe a kdybys to nedohledal, na domácím PC ho mám a šlo by i poslat ;-) Na report se těším, taky se mi tahle mrška líbí a rád bych, aby obohatila mou sbírku.
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od djpavel »

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer,

velké díky přátelé za reakce ;)
Jj je to tak Petře, mám toho více (možná než je zdrávo), ale jsou to všechno krásné kousky a nechci nic uspěchat, jako u první Tatry... Tím, že jich je tolik a chvilku lepím to a chvilku ono, tak mám pocit, že si vždy zlepším techniku atd. a to mě těší, když je model pro mé oči koukatelný a nejsem na sebe naštvaný, že jsem něco uspěchal a tak :) 8-)

Tapane a Pavle, díky za radu a prográmek na kolečka, teď už to půjde jako po drátkách :) hodí se mi i k ostatním plánům, které se mi rodí v hlavě, jen toho času se nějak nedostává, ač ho máme všichni stejný :|

Dnes jsem opět zasedl ke stolu a něco málo polepil. Aktuálně mám hotov základ podvozku, na který příjdou lípnout všechny ostatní části (kabinka, motor, uchycení ramen apod.) Lepí se to parádně, vše sedí jak má a líbí se mi, že jsou podbarveny části, na které se lepí další dílky a nemusí se tolik retušovat ;)
Jinak proběhlo drobné vylepšení v podobě stupínku do kabiny, na který jsem lípnul laserový plech s ošlapaným efektem :lol:

Aktuální foto:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Tak zatím Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak tu pro vás mám další postup na bagříku, a oproti plánu se pustil do interiéru, kde jediné co jsem pozměnil byli ovládací páčky, které jsem nahradil joysticky, které se mi líbí více. Dále jsem otevřel víčka topení a před finálním uzavřením kabinky ještě doplním přepínač zajíc vs želva s pedálem, který bude taktéž jiný než nabízí šmikajda...
Další částí byla samotná kabinka, tu ještě nemám kompletní ale stejně přihraju pár obrázků :) Vnitřní části kabinky jsem lepil pouze oboustrankou ať se konstrukce nekroutí... Navíc jsem doplnil pouze drátěnou ochranu okýnek.

Jen pro doplnění, sedačku řidiče jsem musel umístit co nejvíce dozadu, aby si nepřekáželi područky s joysticky, šablony na okýnka jsou tip ťop a je lepší fólii vyřezat o 1mm menší ze všech stran, ale to si každý ozkouší ;) Teď už obrázky aktuálního stavu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a brzy jsem zpět s dalším postupem Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od Ričmond »

Takovým tempem to vypadá, že ho stihneš dodělat než zařízneš něco dalšího :-D :-P
Hraješ si s tím pěkně, jen tak dál.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od JakubSDK »

Díky Richarde, tempo mi také vyhovuje a další kousek v plánu zatím nemám, i když letmo pokukuju po nějakým polákovi co mám doma na hromádce :lol: ;) ale ne, další bude až po dokončení všech kostlivců, co mám ve skříni :roll:
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

mezi jednotvárnou prací na Dozerových pásech a betastavbě jsem potřeboval oddych a zvolil pokračování na bobikovi. Sestavil jsem zadní část, na které byly provedeny drobné úpravy ve formě zplastičtění krytu motoru. To jsem provedl následovně: po narýhování jsem podlepil kancelářským papírem jen tu černou část krytu, kterou jsem posléze vyřízl. Celý kryt motoru sestavil a nalepil, vnitřní prostor začernil a postupně odřezával jednotlivé pásky, ze kterých je vytvořeno ono zplastičtění. Po zaschnutí lepidla provedena retuš a doplněny matičky ;)
Při sestavování byly potřeba upravit dílky č.15 a 16 ( vnitřní část sloupků), které je lepší rozříznout a v horní části vyříznout výkus na sílu papíru, pro vhodné dopasování k dílu 14 a také na schování chlopně.
Dále doplněna světla, která jsem podlepil 2x čtvrtkou, ještě mám v plánu zhotovit panty a osadit spz, no je toho více, ale vše hezky postupně ;)

Aktuální stav:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jen je třeba dávat pozor na lomy papíru, které jsou velmi náchylné na omak a po delší manipulaci dost chlupatí a třepí se :|

Zatím ahoj a ať Vám to lepí Jakub.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od komar »

...super, vymazlená mašinka to bude... ;)
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od zapty »

Kubo pěkně odvedená práce, jinak na fóru jsou již jako doplněk paletizační vidle http://www.pmht.net/forum/viewtopic.php ... eab32f3913" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od JakubSDK »

Díky přátelé,

jj, vidle jsem zrovna dnes stáhnul a určo je doplním, možná i s tou paletou ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Locust L752/1:32/PMHT

Příspěvek od VašekS »

Pěkně se bobík rýsuje. ;)
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“