Teleskopický jeřáb Growe-Bencini/ABC,Richard Vyškovský/1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Teleskopický jeřáb Growe-Bencini/ABC,Richard Vyškovský/1:32

Příspěvek od Jarda F. »

Zdravím všechny přihlížející ;)

Po nakladači bych rád předvedl ještě jeden, starší kousek, tentokráte z pera mistra, Pana Vyškovského. Stavba od začátku plánovaná jako oddychovka, opět tedy bez úprav, jen tak jak kdysi vyšel a jak měl v době svého otištění a po nějaké době i mého pokusu o slepení ideálně vypadat :)

V nadpisu modelu je Growe, na rameni jeřábu pak Grove, kde je pravda? :?: Ale co, pojďme se pustit do prvních dílů...
Obrázek Obrázek

Hotový základ rámu s přední částí ,,karoserie,, a připravený rozsyp pro část zadní...
Obrázek Obrázek

Podvozek jeřábu je téměř hotový, pokračuji kabinou řidiče. Zde jsem měl trochu problém, kdy mi úplně nepasoval plášť kabiny v přední části pod čelním sklem, v místě plochy pro přilepení k podvozku. Tuším že jsem jen lehce posunul ohyb a vše bylo v pořádku. Stěny kabiny není špatné podlepit silnějším papírem, při zasouvání do rámu se mi v bocích prohnula a já musel boky rovnat podlahou ;)
Obrázek Obrázek

Do podvozku jsem před uzavřením vlepil váleček který jednak rozepřel samotný rám a zároveň zajistí oporu pro osu otoče. Smotaným proužkem papíru jsem pozdeji vyplnil i základnu ramene ;) ...Dle návodu se má pod kryt na podvozku vlepit závaží...já jsem závažím vyplnil kola, do každého 4 - 5 matiček ;) Stabilita byla tím zajištěna a s jeřábem by se dala jezdít rally :D ...Bohužel, tímto dokumentace stavby končí, při pročišťování počítače a foťáku jsem zbytek stavby odeslal do věčných lovišt :roll:
Obrázek Obrázek

Každopádně si nevybavuji žádný zásadní problém, který by mohl být překážkou ke zdárnému dokončení jeřábu. Pozornost je třeba rozhodně věnovat při sestavování ramen, po zasunutí do koncové polohy jsem měl problém ramena opět rozložit...pomohlo lehké obroušení hran jemným smirkem a důkladné ,,ochození,, jednotlivých částí. Nejvíce práce mi dala poslední část ramene, zde bych klidně nějakou ,,desetinku,,na obvodu ubral. Ale nakonec vše funguje k naprosté spokojenosti ;)

A tady je výsledek mého snažení... ;)
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Na závěr rameno do plné výšky a zkouška nosnosti :)
Obrázek Obrázek

Stavba bez stresu, na pohodu, prostě čistá radost z lepení...určitě se do budoucna objevím s dalšími podobnými kousky pro oddech, dnešním strojům se sice rovnat nemohou, ale rozhodně ani po letech neztrácejí své kouzlo ;)
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“