TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od Vojta Č. »

Každopádně gratulace. Kus solidní práce modelářský i lakýrnický, kterej oprávněně dělá díru skrz celej modelářskej internet (co mi tak lítá po FB zdi) ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od Ričmond »

Michal Traj píše:Ahoj díky všem, to sklo jsem si uvědomil až pozdě, tam si nejsem jistej jak to je s pravdou, každopádně zrovna Pilka by mě nenapadla jako nesmysl :D vždyť si jeřábník řeže patky pod ty opěrné nohy..
Každý jeřábník to vozí už nařezané, nikdy si to neřeže na místě a už vůbec ne ručně, mně tam ta pilka taky nepasuje.
Sklo je v poho, tak ho máme na jeřábu taky.

Jinak to vypadá moc dobře :)
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od Michal Traj »

Ahoj všem, odstranit z modelů pilku a ty dva trámky je to nejmenší a máte pravdu, v tom není problém, teď by mě víc naštvalo to sklo, s tím bych nic už neudělal. Jsem rád, že se vám model líbí. Jo a to jakým způsobem se šíři model po fb je hrozná náhoda, prostě jsem si tu samou fotku co jsem dal sem, přidal na svoje stránky a sdílel do dvou modelářských skupin, nechápu že se to tak chytlo, za čtyři dny to vidělo asi 160 000 lidí a rozhodně jsem z toho nechtěl udělat bůh ví co a takhle s tím prorazit, Meda se nic dělat, snad nebudu pro ostatní najednou namyšlená celebrita, o nic nejde. Takže díky Vojto ;)
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od PedroSunchez »

Ať už jeřábník pilku potřebuje nebo ne, model je to luxusní.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od Venca 21 »

Jako model párádní, tady jsou jakákoli slova zbytečná, jak by řekl děda Homolka - to je koncert, to je filharmonie. Jen pořád marně hledám tu diskutovanou pilku, prošel jsem fotky asi 3x a nic. Poradíte?
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od Alda »

Model je to špičkovej. Spíš bych, než nad nějakou pilkou, uvažoval nad celou situací jeřábu. Kladu si otázku : " Kdo nechal celá léta autojeřáb se zvednutým ramenem ? " ( a jak dlouho by takto zůstalo ?) Poněvadž v té patině by mu v reálu víc sedělo rameno položené, podvozek mírně zarostlý trávou. Ale fakt je, že by to nebylo tak akční. Těším se na další model.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od fox »

Jen Když to tady Alda začal, musím se trošku zastat Michala. Ikdyž je jeřáb dost zrezlý, bez kapoty, evidentně nejzedí, nemusí to znamenat, že stojí zapomenutý v kopřivách. Dnes už to není až tak časté, ale ještě poměrně nedávno jsme mohli vidět u malých podniků zpraovávjící dřevo (hlavně pily) stát právě automobilové jeřáby na podvozku tatra, které vypadaly kolikrát hůř než ta ztvárněná Michalem. Stály poblíž haly, bez SPZ, možná i bez motoru pod kapotou. Jisté bylo, že na jednom místě stojí už několik let zapatkovaný. Funkční byla jen jeřábnická nástavba na podvozku. Většinou se jednalo o staré 111, ale není napsáno, že nemohli používat i 148.
Obsluha se většinou ani nenamáhala po naložení/vyložení materiálu složit rameno. Nechali ho zdvižené. Takže člověk mohl takto "odstavenou" tatru v takovém to stavu opravdu vidět, navíc pokud kolem pily jezdil častěji, mohl mít pocit, že tatra se sdviženým ramenem tam stojí nehnutě celé roky.

Za mě, líbí se mi to. :)
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od Tapan »

Taky si myslím, že zvednutý rameno je v pohodě. Tatra takto nemusí ani stát léta nehnutě. Nedávno jsem sháněl jeřáb, byl jsem se optat v nedalekém JZD, kde mají skorem přesně takovou, stav taky podobný, stroj je funkční, jen prej mimo areál JZD to vyjet nesmí :-) Jejich Tatřice teda má kryt motoru, ale má ho nepůvodní (v červené barvě, zbytek stroje žlutooranžová), tzn. je možné, že nějaký čas jejich stroj vypadal (a pracoval) přesně takhle.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od Michal Traj »

Ahoj, díky všem. Přidávám slíbené fotky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od zkooter »

Tak tohle je opravdu luxusní práce, radost pohledět na každičký detail. Velká gratulace k dokončení.
m0ucha
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 17.9.2015 19:51

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od m0ucha »

fotky s pseudoefektem tomu ubiraji minimalne 30%... model hezkej
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od TomC2 »

Model je nádhernej, klobouk dolů :shock: Taky bych se ale přimlouval za nějaké fotky bez efektů, celkové pohledy a tak. ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od Aki »

myslím, že nejde o nějaký pseudoefekty, jenom záměrnou malou hloubko ostrosti - nebo se pletu? :) mně se takový fotky naopak zase líbí, nejsou dokumentární a maj atmosféru :)
jináč, co se tý pilky týče, nevidím jedinej důvod, proč by tam nemohla bejt. známe my myšlenkový pochody jeřábníka? třeba před 5 minutama řezal nějakou větev a jen si ji tam položil :) mně se všude po baráku válí taky hromada věcí, který na ty místa logicky moc nepatřej :D
každopádně je to luxusní kousek a vítězství v Nera naprosto zasloužený :)
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od TomC2 »

Dneska jsem si model v Lužánkách prozkoumal a musím říct že je to fakt nářez. :shock: Ještě jednou tedy: Skvělá práce! ;)
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: TATRA 148 AD-20/ RIPPER (JEN ZÁKLAD)/ 1:32 hotovo

Příspěvek od Michal Traj »

Ahoj, moc Vám děkuji, jsem rád, že se líbí :)
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“