Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
honza97
Příspěvky: 25
Registrován: stř 6.8.2014 13:43
Bydliště: Liberec

Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od honza97 »

Tak po dokončení catterpillara sem přestal pokračovat i na podložce, protože čekám až začnou dělat podložku i jiní modeláři okolo mne v DDM, abych se s nimi mohl radit a dělit o inspiraci a nápady.
Loni jsem si v Brně v Lužánkách na soutěži papíráků zakoupil autodomíchávač ZAPA beton od PK graphicy. Až teď, asi tak v polovině září jsem se rozhodl do něho stříhnout. Ne tedy přímo do originálu, ale do zvětšené kopie v M1:25, kterou mi ''vyrobil'' Tomáš H. Tyhle těžká auta jsou prostě hezčí zvětšená.. nemůžu si pomoci. Stavbu jsem začal podvozkem a částmi s ním spojenými. Už teď je podvozek docela těžký, protože všechny trubky jsou prakticky plné stočeného papíru a rám je plný balsy, aby to bylo vše pevné, stabilní a nezkroucené. Jakousi předlohou a motivací do práce byl Tomášův podvozek Tatra na sypače od Ripppera tušim že.. Nyní jsme asi tak na stejné úrovni a doufám, že i on bude pokračovat na modelu. Dost tedy povídání zatím a zde je pár fotek. Už se těším na další report.

motor:
Obrázek

šasí:
Obrázek

šasí zadní náprava
Obrázek

výfuk:
Obrázek
honza97
Příspěvky: 25
Registrován: stř 6.8.2014 13:43
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od honza97 »

Zdravím forum,
je tu další report o stavbě domíchávače. Stavba jde hezky od ruky a rozhodně se neflákám, i když to tak vypadá...
Fotky jsou z mobilu, takže asi nic moc, ale myslím si, že to stačí. Kabinu budu dělat i s interiérem, takže jsem zvědavý jak to půjde.
Nicméně teď jsem zkompletoval přední a zadní blatníky, část zadní nástavby, nádrž na naftu a plošiny pro obsluhu pohonu bubnu.
Dále jsem také zvědavý na bombírování pneumatik, protože jsem to ještě nikdy nedělal... No nepředbíhejme.. pár fotek:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od DDM Vetrnik »

V té pětadvacetině to bude pěkný kousek nábytku. Už se těším na finále s kabinou a pneumatikami. ;)
honza97
Příspěvky: 25
Registrován: stř 6.8.2014 13:43
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od honza97 »

Takže ani ne po měsíci, přidávám další report o stavbě domíchávače.
(Blaženě jsem se domníval, Že fórum slouží k tomu, aby si lidé vyměňovali názory ohledně daných témat a radili se o společných problémech modelařiny. Avšak po mém asi druhém modelu uvedeném na tomto fóru jsem se přesvědčil o tom, že to tak není. Hold doba s facebookem je asi zlá no… S ohledem na tuto situaci tedy dovedu do konce mé příspěvky, aby se případní fandové dočkali výsledku, a s největší pravděpodobností přispívání na toto fórum na nějakou dobu omezím.)
Za tento měsíc jsem tedy polepil celý agregát bubnu, buben a ještě pár drobků okolo. Stavba se mi staví velmi pohodlně a už se těším na celek. Na stavbu používám hodně kartonu, aby byla konstrukce tuhá. V nynější době má slepený celek cca 300g možná i více. Některá víčka nádrží jsem lehce nabombíroval, aby vypadala trochu jako ve skutečnosti. Na jedné fotce je to zachyceno. Dneska jsem začal stavět kabinu, která bude i s interiérem, takže jsem zvědavý, jak to dopadne. Nakonec si nechám kola, která by také neměla být moc velikým problémem, protože jsem si koupil v obchodě TIGER „ohromnou“ gumu na které budu bombírovat. Dost už tedy tlachání, zde jsou fotky.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od vašekh »

Vyprdni se na FB fórum je lepší. Ač se ti to nezdá tak stavbu určitě sleduji a nejenom já. Přeci stavba není o tom, kolik budeš mít pod tématem příspěvků. Je to o tom, že něco tvoříš pro svoji potěchu a podělíš se o tom s ostatními.
Takže model vypadá dobře a hurá s dalším pokrokem a fotkami sem na fórum.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od Tapan »

Potvrzuji. Že sledujeme mlčky neznamená, že nesledujeme bedlivě a že nás postup a výsledek nezajímá ;-) Máš to pěkné, nezanevři, těším se na další fotky :-)
honza97
Příspěvky: 25
Registrován: stř 6.8.2014 13:43
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od honza97 »

Jsem rád, že se někdo ozval a máte pravdu. Modely lepím samozřejmě jen pro radost, protože když nejsou pro radost, tak je postavím špatně :D. Jinak jsem dneska nalepil na druhý pokus čelní sklo, což je asi to nejnáročnější ze zasklívání.
Chlapi díky za podporu, co nevidět tu bude kabina a další harampádíčko.
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od PedroSunchez »

Je nás vícero, co sledujeme tvoji stavbu a nejen tu 8-)
venda
Příspěvky: 45
Registrován: úte 3.9.2013 20:02
Bydliště: Trutnov

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od venda »

Pěkná práce.
honza97
Příspěvky: 25
Registrován: stř 6.8.2014 13:43
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od honza97 »

Opět zdravím Forum,
Měsíc utekl jako voda a je tu další příspěvek, který už je asi poslední, protože věřte nebo ne míchačka je HOTOVÁÁ.
Pro urychlení práce jsem si kolečka vzal domu a lepil je po večerech. Bomrbírování je docela snadné, ale že bych to měl dokonalý se říci nedá.
Kola jsem použil ta, která k tomu byla, takže výška bombírunku je něco k milimetru, takž moc vysoký není. Ale i přesto si myslím, že se mi povedly.
V dohedné době si ještě obědnám dezény od TEA a trošku je ještě vytuním.

Horší byla kabina, kterou jsem trošku vymňoukl tím, že jsem si neuvědomil, co kdy podlepit, takže někde je o vrstvu papíru více a zbytečně.
Nicméně s interiérem to vypadá celkem prďácky.
Nejvíce mě asi bavilo na interiéru tvoření hasičáku, volantu atd, protože ve fantazii se meze nekladou :D .
Nejhorší bylo asi vlepování jednotlivých částí interiéru do kabiny. Ale jakmile se tohle překonalo, bylo vše zlé zažehnáno.
Na kabině jsem strávil asi nejvíce času a taky nervů. Po této etapě sem začal slepovat ty "zbytky" jako zrcátka, nasávání, výfuky, nárazníky a zadní část mixu.
Kompletace už šla potom velmi rychle a od ruky, protože to začínalo vypadat krásně a těšil jsem se na výsledek.
Trošku trápení bylo se zadní částí, kde se nachází výsypka a žebřík, moc to nesedělo, ale nakonec jsem se s tím také popral.

Co říci na závěr? Model se mi lepil skvěle, díky patří PK Graphice. Dále bych chtěl poděkovat Tomášovi H. který mi psychycky pomáhal, když
jsem měl chuť to rozšlapat :D. A jen aby si někdo nedělal doměnku, že jsme model někde stáhli, zvětšily a vytiskly, tak jak už jsem psal na začátku,
originál mám zakoupený, jen ta pětadvacetina je prostě vynikavější.

Jo a s dokončením jsem pospíchal proto, že jsme se vydali včera do Prahy na mistrák. Chytil jsem sice třetí místo ve VDT junior, ale
tím, že jsem měl nejvíce dobů, stal jsem se mistrem republiky 1. místo v juniorech. No a tímto to asi končí, protože za rok už mě
čekají seňoři a tam jsem asi částečně bez šance :D takže opět modely pro radost :) Už se těším na další model, který začnu patlat.

Kšandy už mi skoro praskly, jak si je tady tahám, takže konec žvástů a tady je pár fotek :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od Tapan »

Gratuluji k modelářskému úspěchu :-) Máš to pěkné...
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od vašekh »

Paráda, viděl jsem na vlastní oči v Praze a práce poctivě odvedená! Gratuluji k dokončení.
honza97
Příspěvky: 25
Registrován: stř 6.8.2014 13:43
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 Autodomíchávač ZAPAbeton / PKgraphica / 1:25

Příspěvek od honza97 »

Díky, škoda jen, že jsme se nepotkali.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“