Case 988-P / Modelex / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...jak říkám, makám na hydraulice... 8-)
Obrázek Obrázek
:twisted:

...a teď už vážně.
Dneska jsem opět zaklekl na "kejse". Čekaly na mě "uši" k hydraulickým válcům. Jestli znáte Pulp fiction, možná si vybavíte hlášku : Já jsem Ushi, a ty jsi až po uši v .. *nech.
... s takovým odporem jsem se do toho ponořil... :mrgreen:
Z repráků se ale linul starej dobrej klasickej rock - songy o kouři na vodě, cihlách ve zdi a tak, takže v této bublině jsem se tím nakonec probroukal a vyřezboval tuto šepleť papírků :
Obrázek
Vypadá to hrozně, ale myslím, že s tím půjde dál pracovat ;)
Takovétohletoto vyřezávání koleček z kartonu fakt nemusím, ale je to dobré na morál :lol: .
Brzy na viděnou :D
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...celkem se zadařilo a mohlo tak vzniknout prvních pár fotek pracovně pospojovaného ramena. Geometricky to není úplně 100% , nicméně chodí to pěkně...Mohlo to dopadnout rozhodně i hůř... 8-)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

moc pěná práce Komáre a budou i nějaké rozvody hydrauliky :?: ;)

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

..díky Jakube, škoda že mi to jde tak pomalu, představoval bych si vyšší tempo... :?
Co se vedení hadic týká, zrovna jsem si načmáral jakési schéma (sám se v něm sotva vyznám), podle kterého zkusím hydraulické rozvody naznačit. Spíš něco jednoduššího, jakoby symbolicky, než abych si hrál s něčím, co mi nakonec upadne a já to zahodím...
Vytáhl jsem uskladněnou šňůru od sluchátek, k tomu kus drátu v oranžové bužírce, který po přetření retuší celkem vyhovuje mým potřebám, vyhledal jsem si pár fotek abych nevařil úplně z vodíků a kyslíku a pomalu se chystám převést teorii v prax.

Hezké svátky všem
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pomalu ale jistě vpřed ;) kablik od sluchátek je ok, také ho používám, jen vždy odstraním vnitřnosti pro lepší tvarování...

Takže držím palec a těším se na výsledek Jakub.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...zatím jsem sesmolil první pokus, který i přes malý požár postupuje do dalšího kola :roll: .
Obrázek
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...pomalu se blížím k rozetnutí tohoto hydrauli-gordického uzlu...
Přemýšlel jsem, jak uchytit vedení přímo na tělo hydraulického válce, resp. jak znázornit tzv. banjo s připojením na hadici. Samozřejmě jsem měl dva protichůdné požadavky - měřítkovou "mikro-eleganci" proti požadované pevnosti spoje "aby-to-neupadlo". Což jsem vyřešil navrtáním dírek do kulatého párátka, do kterého vteřiňákem zakápnu kousek drátku. Teoreticky je tedy vše promyšleno, příště už foto hotového ramene..."Trubky" z drátu jsem šprycnul lakem, abych temperu trochu fixoval na bužírce. A kriticky mi dochází retuš, budu rád, když mi vyjde na vrch bagru... Na spodek si zamísím novou, ale vrch by byl fajn z jedné "šarže" :?
Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Vypadá to moc dobře.
Já jsem na hadice používal takovou tu bužírku co z toho děcka pletou náramky, koupil jsem toho za 15Kč snad kilometr, bohužel černé v tom byl tak 1m, ale barvy na to chytají dobře :D

Jinak na DHčku jsem k pístnici lepil vteřiňákem zahnutý drátek a na něj nasunoval hadice a kupodivu to drží.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

... dík za tipy, Riči. O gumičkách na náramky jsem si myslel, že jsou barevné a hranatého průřezu... :roll:

Trošku jsem popojel, dodělal bižuterii na pístech a prohnal jsem to celé pod matným lakem. Teď se mi snad podaří propojit hydrauliku a dokončit rameno do finálního stavu. Příště si budu muset lépe promyslet orientaci "švů" na pístech, tak, aby byly méně viditelné. Hadice však tuto moji logickou chybku s největší pravděpodobností zakryjí... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...no a rameno těsně před dokončením, vše pořád jen nasucho nastražené ;)
A prozatím funkční, což bych tak rád ponechal, ať je nějaká akce ... 8-)
Obrázek Obrázek
Snad to přežije další manipulaci, už jen zakápnout čepy a hadice lepidýlkem. Další úpravy nemám v plánu.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od Alda »

OOO, tak to je velká paráda. Moc se mi to líbí !!!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Parádička. :shock:
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Tak to je peckóóóózní ;) A pokud nebude vadit, použiju jako inspiraci u stavby mého CASE... :)

Jen taková idea :idea: - Možná bych pro efekt ještě zkusil natřít stříbrnou barvičkou konce hadic pro znázornění spojkového přechodu...

Ať se ti daří Komáre.
Jakub
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

Dík moc ,borci, potěšení na mojí straně ... ;)

Trošku jste mě hecli, tak jsem rameno ještě jednou vytáhl z pracovní "skleněné" rakve a párkrát jsem na něho mrknul aparátem.
Jak jsem výše doufal, že rameno přežije další manipulaci, měl jsem právě na mysli zalepení čepů, hadic a následnou retuš, jejíž součástí byl i pokus o naznačení šroubení stříbrnou lihovou agamou, kterou mám minimálně deset, možná i devět let v šuplíku.

Kromě toho, že mi to několikrát celé spadlo (a několikrát rozložené), tak se mi povedlo spodní část ramena i s písty ohodit vlnou té archivní stříbřenky...
Adrenalin prudce vzrostl, drapl jsem jinou archivní lahvičku s jakousi čirou chemikálií neurčitých vlastností a složení a čváchl jsem z ní na stříbrnou skvrnu se stejnou elegancí, jako v reklamě na pětilitrové balení aviváže...

Nebýt rameno předtím přelakované, tak bych ho asi natíral celé na stříbrno...
Jedině díky laku se mi podařilo uchošťourem sešudlit tu stříbřenku jakš takš pryč...
Co mě však mrzí asi trochu víc, jsou ty švy na pístech - ty jsem mohl schovat "dovnitř" k podélné ose ramena, než je bez většího zapřemýšlení orientovat dozadu...

Obrázek Obrázek Obrázek

Takže zatím tak... jo- a pořád ještě je rameno ponecháno rozdělitelné...
Snad to přežije další manipulaci... :twisted:


Díky Jakube za :idea: , nechával jsem si to až na pozdější foto, a když jsem psal, že už další úpravy neplánuju, tak jsem strašně kecal... :lol:
Ale vážně, nic dramatického bych už nečekal, stavba se mi již hodně protáhla, a díky zápřahu ještě asi protáhne, tak už se nechci pouštět do žádných větších akcí...
Zvlášť když to jen tak čmárám tužkou , řežu kartonové pásečky, ohýbám drátečky a navrtávám párátka jen tak od ruky, veškeré měření jen tak, zkusmo vod voka. To pak trvá 3x tak dlouho... :roll:

Klidně se inspiruj, vylepšuj, já taky obhlížím... ;) . Na starém DF je další, daleko vymazlenější CASE, i s motorem, komplet otvírací... STS Chvojkovice - Brod.
A určitě mi zbude podstatná část z jednoho výtisku, který bude k dispozici...

Dík všem, a snad brzy u pokračování...
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od Waszek »

Parádní práce.

Taky jsem kdysi stavěl, tak vím, jak je těžké sehnat fotky k těm rozvodům.
Měl bych k tomu stroji mít pár fotek (něco z internetu, něco z reálu), jestli chceš, můžu ti to někam hodit (jestli to ještě najdu).

nevim teda, jestli to není s křížkem po funuse.

VV
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“