Case 988-P / Modelex / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

;) - tak se mi zdá, Waszku (alias well-hidden ?), že jsem zmiňoval právě ten Tvůj vytuněný bagřík ze starého DF, takže podklady a inspiraci jsem hledal z větší části právě ve Tvé stavbě.
Myslím, že i pár Tvých podkladových fotek jsem zkoukl, něco jsem vyčuměl z jednoho cestářského DH-112, které mi jednu dobu parkovalo před domem.
Jinak by mi hydraulika dala mnohem víc zabrat, a to jsem si ji ještě zjednodušil, jak to šlo...
Respekt Tvé stavbě...na to bych si netroufl...
Díky.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Naprostá paráda . Palec nahoru .
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od Waszek »

jj, to byl můj předchozí nick. Kdybych mohl s něčím pomoci, dej vědět.

VV
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...tak dlouho jsem neseděl v trucovně nad Casem, že bych vám měl snad připomenout, co vlastně patlám... :?
Mám velkou chuť říznout do něčeho dalšího, ale to až bude bagřík na polici vedle ostatních hotovek a ne na stole.
Udělal jsem si ale radost a po letech jsem se dokopal ke zkulturnění stolu. Vyházel jsem nepotřebné ptákoviny a jiné lapače prachu, přidal jsem pár držáčků, nástěnku (konečně :D ), roztřídil vercajk, materiály, lepidla a uvolnil jsem si maximálně pracovní plochu. Navíc jsem ještě přihodil druhou lampu a pár hračiček (dnes by se řeklo life-hacks :mrgreen: )jako třeba "popelníček"na odřezky na magnetické kolejničce...Krásně uklizeno,všecko při ruce takže mě to tam táhne nasávat Herkules o to víc... :P

Vrchní část bagru jsem zatím odložil, ještě nezkompletovanou a začal jsem vyšívat na podvozku. Potřeboval jsem taky domíchat temperky na retuš, nad čímž jsem strávil snad dvě hodiny a vono né a né... No trošku porod...
A stejně budu odstín ještě ladit až při retuši. Momentálně schnou podlepené díly konstrukce podvozku.
Snad se mi podaří trochu přidat na tempu. Pauza byla dlouhá :?

ObrázekObrázekObrázek
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od PedroSunchez »

ten řetěz pod sklem, ten jsi sundal z to bicyklu vedle? :)
Uživatelský avatar
Tomas23
Příspěvky: 23
Registrován: úte 2.2.2016 20:34
Bydliště: Dolní Třebonín

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od Tomas23 »

Zatím to máš pěkný, budu sledovat.

Stavební stroje jsou tkaé zajímavé, asi po tatrovce vyzkouším nějaký stavební stroj...
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...díky borci...
Ten řetaz na stole je přes šablonu stříknutý stejně jako ostatní motivy a přelakováno čirým lakem. Sklo tam není... Navíc je stůl asi o 10 cm snížený a postavený na pryžové podložky.
On je to vlastně speciální stůl na patlání už přes 20 let, kdy jsem ho poprvé začal pilou upravovat, aby se mi vešel do mezery mezi skříň a zeď v pokoji. Od té doby prošel pár úpravami a nakonec totální re-inovací do dnešní zřejmě finální podoby... ;) Mám jedno foto kdy jsem finišoval s pracovní plochou :
Obrázek

No zpátky k rypadélku...
... podařilo se mi zkompletovat hrubý základ podvozku, vše si pěkně sedlo pod pár kousky "heavy-metalu", drobná chybka je u kombinace dílů 7v, 7x, 7r - je to ta horní šikmá plocha na konstrukci pro opěrné patky. Usazení podlepených dílů 7x+7v brání výstupek na dílech7c+7d. Dá se to lehce upravit vícero způsoby, i třeba za pomoci rezervní barevné plochy ze šmikajdy. Při seskládávání na sucho tuto kulišárnu určitě objevíte ;)
ObrázekObrázek

Dál popojedu na radlici a nápravy nechám na závěr...
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

... slíbená radlice, kterou jsem lehce upravil, původní tvar byl 'málo akční' . Vyrobil jsem jí nové boky a přidal jakési šrouby na přeplátování. Použil jsem zbytky vyseknutých otvorů ;)
Momentálně pracuji na ramenech zvedacího mechanismu radlice, dodělávám patky pro opěrné nohy a budu muset smotnout ještě písty. Uvidím, zda budu dělat ještě hydr. hadice, moc jsem s nima už nepočítal... 8-)
A taková ptákovinka mě napadla,když jsem se chystal napouštět karton sekunďákem -na nanášení použít klasické inkoustové pero, jen místo kalamáře s inkoustem jsem smáčel hrot pera v louži vteřinového lepidla. Mám teda z pera jen tu násadku na čemsi, ale funguje to. Občas se to zapalovačem vypálí a jede se dál...
Obrázek
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...jsem tu zas.
Po chvilkách jsem kompletoval další dílky a doskládal hydrauliku radlice a patek... Zbývá jen nařezat čepy, přibude ještě nějaká drobotina pro oživení, ale hadice už tahat nebudu,stejně by to nebylo moc vidět... :twisted:

ObrázekObrázek

Je to hejbací všecko, uvidím, jestli ve finále uvisí celá váha bagru na "hydraulice" ;) Asi těžko... (ne, že bych to ovšem potřeboval :D)
Do cíle už teda zbývají jen nápravy, promyslet otoč mezi podvozkem a zbytkem stroje, složit to pak celé, protože je to furt rozhozené na fragmenty a ozdobit to navěšením všech těch drátěných ptákovinek, atp...
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

ahoj,
dnešní odpoledne jsem (navzdory předpovědi náprav) "zabil" výrobou odrazek. Na blinkry hodlám použít oranžovou reflex-samolepku z patníku, na odrazky jsem tedy chtěl něco jiného...
V této oblasti vynalézám poprvé, podotýkám předem :lol:
Mám k dispozici "barvu" pro vstřikolisy (to jsou ty červené granulky okolo žiletky). Jako ostatní plasty i toto barvivo působením tepla začne být tekuté.
Odštípl jsem si pokusný kousek granulky a na jakémsi leštěném nerez štítku jsem ho nechal roztavit plamenem. Vznikne tak v ideálním případě takřka kruhová, mírně vypouklá probarvená kaňka.
Podle velikosti taveného kousku jsem experimentoval s výsledným průměrem kaňky, jak je vidět nad horní hranou žiletky. Nakonec jsem děrovačem na této kaňce definoval přesný kruh a vteřiňákem lepil na bagr ;)
Taková blbost... Možná objevuju slepou uličku, ale zkusím někdy odlít např. maják, uvidím, jestli to pujde z formy ven, z čeho dělat formu a tak dál... :lol:
Obrázek

Tady takováto ptákovinka by šla taky snadno realizovat jen nalepením vyseknuté barevné folie, jsem si toho vědom. Bez nutnosti tavit plasty. Samozřejmě vám to nesmí blafnout, jednak to zčerná a druhak zasmradí a začadí.
Na modelu to nevypadá ale zle, pokud oko vůbec spočine na takovém detailu... :mrgreen:

Hezké svátky všem, vážení kolegové modeláři, modelářky...
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...ahoj všem. Pohnul jsem s prací na nápravách a zkusmo jsem je napasoval na rám. Promyslím, jak udělám otoč a nezbude, než zherkulesit to všecko pěkně k sobě. Chybí už jen pár drátků, zrcátka atp. ;)
Obrázek
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od PedroSunchez »

rozsypanej bagr :)
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...zkrocení zlé chobotnice...
...dneska jsem se teda trošku zapotil, když jsem spojoval hadice vedoucí z ramene do rozvaděče...Bužírka od sluchátek násobená dvanácti už mi kladla celkem slušný odpor a ve finále to dost omezilo pohyb prvního dílu ramene. No co už, holt si s tím na písečku moc nezaškrábu... :lol: Byl jsem rád, že jsem napasoval všecky origo díly na svá místa a skoro nic neurval. Naštěstí jsem to sichroval všecko vteřiňákem už při stavbě ;) K tomu, jak jsem 2 hadice ustřihl a pak je musel zpátky prodloužit se vyjadřovat ani nebudu :roll:
Navzdory tomu je na svém místě už i točna a podvozek dostal po dvou vrstvách matného laku. Teď už to dodělat bude snad brnkačka ;)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tohle je ta správná modelařina . Super .
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...díky, kolegové za reakce, dobrá věc se podařila a jednotlivé kousky jsou již pohromadě nerozlučně stmeleny. Víceméně bezproblémová akce, všecko sedí jak má, radost lepit ;)
Na oranžové blinkry vpředu jsem použil samolepící odrazku, co se používá na patníky u cesty :lol:
Obrázek Obrázek

Vyštrachal jsem vhodný drátek na madla , takže příště by měla být již hotová vyfocená věc...
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“