Case 988-P / Modelex / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Case 988-P / Modelex / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od komar »

Ahoj,
ze dna archivu jsem vylovil tento bagřík a pokusím se mu vnutit třetí rozměr.
Obrázek
Začal jsem kolečkama a bojuju s odstínem retuše. Nepůsobí to už jak pěst na oko, ale furt tu hnědo-oranžovou netrefuju... :evil: Snad to doladím, retuš na pracovním ramenu bude hodně vidět. :|
Obrázek
Naposledy upravil(a) komar dne sob 11.2.2017 21:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Tak na toto se moc těším v tvém patlalském podání to bude slast pro oko ;) začátek je výborný.

P.S. jak se ti sedí při patlání na tem balonu 8-) :lol:

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

8-) díky JakubeSDK, umíš člověka pěkně hecnout...
Splácal jsem kolca a k TEO-dezénu ještě připlácnu boční vzorek. Kola budou hodně vidět, tak ať to stojí za to... ;)
Obrázek
Kolečka sedla celkem dobře, nenarazil jsem na žádnou zradu.
A jak se patlá na balonu ? Úplně parádně, jen ti nesmí spadnout skalpel "šikovně" :twisted:. Ani se mi nechce vracet k židli... 8-)
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Kolečka se fakt povedla moc hezky... :D
At´se daří i nadále.

Petr
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...díky, podařilo se jakštakš polepit kolečka bočními figurami (dá-li se tak říkat těm papírovým čtverečkům). Modelářsky nic náročného, ale došel jsem přesvědčení, že vlastnoruční dezén z mých rukou asi nikdy nevyjde. Na to prostě nemám koule. Obdivuju všechny ostatní, kteří si dezén sfouknou sami, pěkně skalpelem... :shock:
Obrázek
Po této čtverečkové terapii jsem kolca nalíčil ředěným Herkulesem a nakonec to všecko zakryla agamácká 36M barva pneu.
Takovou vsuvku si dovolím :
Při přetírání naředěným Herkulesem jsem přidal do lepidla trochu černé tempery, abych pak vystačil jen s jednou vrstvou agamy. Směs lepidla, vody a tempery byla spíš taková klasická sytá šedá, ani tmavá, ani světlá a po nátěru koleček zaschla tato tekutá tma prakticky do stejného odstínu, jako má AGAMA 36M. Možná ještě věrnější odstín gumové pneu. Jen jsem v průběhu práce dost laboroval s poměrem jednotlivých složek, nakonec jsem všecko přetřel tou AGAMOU.
Takže kdyby náhodou měl někdou nouzi o barvu na pneu, může si ji zkusit namíchat z vody, Herkulesu a černé tempery . :ugeek: :D I když asi objevuju dávno objevené, podobnost odstínu byla zarážející...
Každopádně jednotlivá kolečka jsou hotová, teď je nechám zmizet do pracovní krabičky. Už to vypadá jako kola na bagr a ne jak mokrý dezén F1. :mrgreen:
Obrázek
Alikuba
Příspěvky: 12
Registrován: stř 31.12.2014 14:03

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od Alikuba »

Nádhera ! ! až tohle jednou někdy budu umět tak si budu pískat.. Barvíš kompletně celý model nebo jen kola ?
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj, moc pěkné. Líbí se mi objevování nových postupů přímo při stavbě.
Já takto zářivě nová kola vždy přemnu prachem ze křídy, aby to dostalo trochu šedi. Nevím ale, jaký záměr máš se stavbou, jestli to nebude model nového stroje.

Ať se daří. VZ
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...po kratší sváteční pauzičce se vracím zpět do trucovny páchat další příkoří na bagříku.
Po kolečkách jsem se pustil do kompletace motorové a další "kapotáže", kterou zkouším mírně upravit. Nějaké vnitřky s ventily, vahadly, ojnicemi a pístními kroužky určitě nečekejte, bude se zase jednat jen o lehké kosmetické úpravy, které nevyžadují velké zásahy do konstrukce modelu.
Největším psychem s možností destrukce největšího dílu šmikny se stal samotný "motordekl", ve kterém jsem se jal vyříznout mřížku. Naprudko, bez podlepení, které mě napadlo až v půlce pitvy jsem se rosil nad vznikajícími pásky papíru o tloušťce viditelně menší než 1 mm. Podlepení jsem nakonec stejně odboural, protože by mi tak vzniklo nežádoucí nasílení síly papíru.
Papír to ale ustál celkem se ctí, čemuž jsem značně pomáhal vyplazováním jazyka a střídáním skalpelu a žiletky a i spoustou dalších očistných rituálů s šamanskými zaříkadly.
Obrázek
Kdyby měl někdo tip jak uříznout (vyříznout) něco třeba i tenčího, či jak si s tím poradit a podělil by se o know-how... ;)

...vyrobil jsem taky plastičtější náhražku "slzičkového" plechu, nevypadá úplně k zahození, takže ji použiju.

:arrow: Alikuba - díky, kolečka jsou v pohodě, pár smotaných pásků, větší díly zpravidla...pohodička ;). Model přebarvovat nebudu, tuto techniku nemám zažitou, krom menších pokusů s patinováním, ale bagr stavím jako čistostavbu s pár úpravami a Teo-dezénem. Ani si nedovedu představit jak bych toto dolíčil...to by bylo na patinování potom :twisted:

:arrow: vladaZ - taktéž díky, Tvoji tvorbu mám celkem načtenou, je to pro mě velký zdroj inspirace...Možná kola trošičku zapráším, pro zvýraznění figur, ale jinak se budu snažit stavět víceméně leštěnku na předváděcí akce... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Moc pěkné.
Líbí se mi tvoje příspěvky, mimo jiné jsou i vtipné :D Ať se daří nadále.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...díky Ričmonde, to víš, šranda muší bejt.
Ono nakonec - kdybych po uchopení skalpelu začal propadat hlubokým stavům psychické vnitřní nevyrovnanosti, asi bych si našel jiný adrenalinový sport, než je ten náš "old faithful patling". :mrgreen:
Co já si užil srandy, když jsem zjistil, že se mi mřížky s nalepenou pěnovkou v rohu tak přesně sešly, že už nesedělo nic jiného k ničemu.
Mřížky ohnuté podle pěnovky, zalepené vteřiňákem, komplet naroubované opět vteřinovým klejem z rubu na origo díl šmikny. I ty oranžové žebra na mřížce jsem zlehka napustil a přichytil...betálně festovní, říkám si a přikládám na sucho druhý díl s mřížkou a zjišťuju tu kolizi.
Až jsem se za model popadal a myslel, že ho smíchy roztrhám.

Když mě smích přešel, pokračoval jsem normálně dál, dle hesla : Žádné drobné ústupky, radši vážné komplikace!
Vytáhl jsem mikrovrtačku s řezným kotoučkem, klasickou českou placatou verzi produktu, který je "pro muže to nejlepší" a jiné chirurgické nano-nástroje, nasadil ochranné brýle a zapracoval na kompatibilitě obou dílů s mřížkou. Navzdory tomu, že tentokrát už jsem si nemohl pomáhat pomáhat vyplazováním jazyka, protože se mi do něj zasekávaly fragmenty mřížky při rozbrušování a ani šamani mě neslyšeli skrze řev mr. proxxnovic se operace zdařila já mohl nastoupit k několikadenní rekonvalescenci po této srdečně-mozkově-vyměšovací příhodě.
I přesto, že můj stav je nadále vážný a doktoři mi důrazně zakázali otvírat archiv, vytáhl jsem druhý výtisk a zařezal i do něj. Takže mám spoustu zapasu koloru, který mohu použít k vykunění bagérka.
Jednotnému rock n´rolnickému družstvu Komarhead se tak otevírají nové, snad ještě lepší zítřky . ;)
Obrázek
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od catd6r »

:lol: Komáre ty jsi zvíře :lol: Aces of Case nemá chybu :D ,to bude"Kejsu" slušet...,ono to vypadá že to bude slušet i jako celek.Hraješ si s tím opravdu moc pěkně!!!
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

díky, catd6r, už mu to sluší. Škoda, že to není víc vidět... :)
Teď se chystám na kabinu, všecko co jsem zatím polepil pěkně sedí a i přes moje sabotáže to vypadá. že to k sobě napasuju bez větších problémů. Ale to si nechám na pozděj, zatím všecko na sucho.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

Ahoj
- zatím jsem to nezabalil, jen bylo potřeba se věnovat taky někomu a něčemu jinému, než tady té oranžové miniatuře.
Patlací pauzu jsem vyplnil tréninkovými jednotkami, neb sezona už kope do dveří a kdo není připraven, může být ohrožen . :twisted:
Došlo i na SNB a pár temp na běžkách a sníh pomalu mizí, tak hurá zpátky do trucovny a zapracovat na křesle pro hosta, resp. obsluhu rypadla.
Už jsem střihl do kabiny, kdy mě napadlo,jak autor zamýšlel verzi bez interiéru, když okna jsou vyznačena pouze jako bílé výřezy...Ale jinak mě to netrápí, já s intíkem počítám. ;)
Času na stavbu bude pomalu ubývat s najížděnými kilometry, ale jinak se tyto moje dva největší koníčky doplňují celkem dobře. Dokud si teda neustelu do sádry... :?
ObrázekObrázek
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od catd6r »

Komáre ty jsi cvok :lol: Na sněhu se jezdí na lyžích a ne na kole,a v troubě se pečou koláčky,ne kolečka :D :D :D ale jinak fakt dobrý,bude to fakt mazel.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Case 988-P / Modelex / 1:32

Příspěvek od komar »

...no když mají být kolečka obvzláště vypečená... :lol: A bika stačí dobře obout a s citem krotit ... 8-)

Každopádně je potřeba strojníka zavřít do kabiny, už jsem tomu celkem nablízku, jen v této fázi koumám, jak...
- jestli zavřu nejdřív zadní díl a zespodu budku zaslepím podlahou s vnitřkem, nebo zda první do búdy nalepím intík a až nakonec to zazdím zadním dílem. Obě možnosti jsou reálné, chlopně zadního dílu přijdou vsunout do spáry vzniklé sendvičem vnějšího a vnitřního pláště a folie, která je patřičně zkrácena, aby byla zachována tloušťka tří vrstev a nic nebylo vidět. (tím nic myslím chlopně).
Nechám to uležet a pokvasit...
Obrázek
Díky, a zejména firmě Hrách a Hrách za vyhecování k dalšímu postupu... :lol:
Naposledy upravil(a) komar dne sob 4.3.2017 17:02, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“