DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32/ HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Ono po letech provozu to je stejně co kus tak originální zapojení , někdo trubky k ramenu , někdo hadice s rychlospojkou , kdo nepoužívá kladivo tak to má zaslepený už od kabiny a rozvod tam není vůbec .
K modelu (to předešlý tlachání je spíš do hospody ) na mne to dělá dojem jako by to stavěl někdo jiný než DANU , podvozek super ale ten základ pro nástavbu vypadá jako by ty středový nosníky byli kratší o nějaký kousek, ale nenech se rozhodit a v klidu bych si to nechal jako proložku k tomu Mazu
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Chlapi díky i za kritiku :)

:arrow: Yvan: S tou žlutou částí máš pravdu, to neokecám. Jenom k těm prolisům - zadní jsem jinak nalepit nemohl, vzhledem k tomu jaký jsem si zvolil postup. Vše jsem to napodlepoval a natupo lepil. Díry pro světla jsem si nechal, abych do toho měl kudyma dostat špejli a centrovat poslední dílek, prolisy šly uplně nakonec, takže zevnitř jsem je dát nemohl. Vepředu to ale šlo, jen jsem to dal stejně jak vzadu...

Nosníky: ano, jsou kratší (za to já nejspíš nemůžu). Zatím je mám nastavené o 0,5mm proužek z kartonu, což se mi zdálo, že by mohlo stačit. Vepředu ještě nejsou přilepené - to chci dělat až tam bude kabina a oplechování, proto se to na fotce může jevit jako nepřesné.

Ale díky za připomínky, zkusím to zlepšit (což ostatně zkouším pořád :D ).
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od yvan »

Jestli máš nosníky kratší, tak máš někde něco špatně.

Plechy 10 a 11 se lepí natupo na konce přední plochy 6, přičemž 11 je rovný. Vnitřní nosníky 8 a 9 mají naprosto stejné boční rozměry jako 11, lepí se na tu samou rovnou plochu 6 a kromě plechu 10 jsou tam samé pravé úhly. Přední plech 12 je v příčném směru rovný, jenom je zešikma. Tam nemá kde co chybět. Jestli máš ještě jeden výtisk, vem si pravítko a uvidíš.

Jestli nebude chyba v tom, že ten přední plech 12 nemáš zrovna rovný. Aspoň to tak na pár fotkách vypadá.

Teď se dívám, že na plechu 10 je uhnutá grafika, kdyžtak si tam domaluj tu tečku pod ty výřezy.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Třeba jsem si ty nosníky řízl kratší při podlepování, nevím. Druhý výtisk nemám a hádat se o tom nebudu.

Co se úhlů týče tak asi tak:
Obrázek

Bohužel, když od toho odděláš pravítka trochu se to zavlní a je z toho to, co vidíš na fotkách. Předpokládám že se to definitivně srovná po nalepení celé horní části.

Člověk chce nafotit model rozkouskovaný a pak aby v CADu dokazoval, že jakž takž ví co je pravý úhel.. :D

Taky je to focené na 12MPx a makro. Když to pak vidím na 30" monitoru taky se mi to uplně nezdá, co už..

Ale za kritiku dík, aspoň se na to někdo pořádně dívá.
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od vody »

Máš to dobrý. V téhle fázi geometrii až zas tak moc neřeš. Stejně nato přijde nástavba která to celý srovná :)
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od štefíno »

Hezky jedeš. Jen tak dál. Jsem rád že aspon textury se líbí :D
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj :)

Tak po letní odmlce, nedostatku času a chuti jsem začal opět s lepeníčkem. Na Maz ve firemním ubytování nemám uplně prostor, takže je třeba dodělat DH.

Nejdřív jsem znovu slípnul základ pod kabinu, trochu ho dovyztužil a snad zlepšil čistotu a pokračoval jsem kabinou:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Rameno-vnitřní díly (ty bílé) jsem podlepil 1mm kartonkem, pro lepší pevnost a geometrii. Taky bych řekl, že ramena mají v příčném směru hodně velké vůle (i pístnice), takže mezírky jsem vymezoval.

Obrázek Obrázek Obrázek

Lžíce, hydraulika:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radost mám z hydrauliky, podařila se mi udělat tak, že rameno udrží. Teď už chybí jenom motor, drobnosti na kabině a hydraulika.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Dobrá zpráva, že tento človíček ještě existuje a dokonce nezapomněl nic ze své šikovnosti. Měl bych zas taky jednou lepení vytáhnout..
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Lukáši díky moc :) A měl bys.. :-P

Já mám za sebou letní krizi a konečně se mi do toho zase chce :)

Motor:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Motor je celkem malinký, ale jde z něho vidět víc než jsem čekal. Výfukové potrubí mám tradičně v mědi.
A až na fotkách jsem si všimnul, že by se mi vrtule u chladiče asi dlouho netočila, ale řezat už to nebudu :D

Celá nástavba už je sesazená dohromady a chybí pár detailů a hydraulika:

Obrázek

Příště bude hotovo :) čuzz
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hoj Richarde,

koukám, že pokračuješ v krasojízdě a vypadá to suprově, těším se na zpracování hydrauliky ;) Na mě čeká zatím v šuplíku a v dohledné době asi čekat bude :)

Ať se ti daří a zatím Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak hlásím, že mám hotovoo :) Sice to trvalo, ale radost mám.

Model se nakonec stavil dobře, jenom není tak jednoduchý jak se mi zdál. Takže tady ještě pár postřehů co mi nejvíc utkvěly:
-absence lomových čar, chlopní
-absence podlepování (až na pár vyjímek)
-doporučuju nečíst psaný návod (není nic moc, místy nedává smysl), postup dle číslování a obrázků je lepší :)

+vše to celkem dobře sedí, jenom to chce zapřemýšlet co kam patří a co by bylo dobré podlepit
+návodovky byly super, jde z nich vyčíst fakt vše, navíc nákres motůrku a hydrauliky 1:1

Nemůžu doporučit začátečníkům, jinak jsem ale nakonec spokojený - asi to chtělo pauzu a nemuseli jsme se tady se Štefínem zbytečně dráždit :D
Teď už fotečky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

I s hydraulikou jsem napočítal cca 750 dílů, slepených za 72 hodin.

Dík autorovi za další obohacení sbírky a všem co vlákno sledovali :) Čuzz
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Pěkná práce. A opět zajímavá statistika.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od Alda »

Paráda, bagříky já můžu. Moc hezky postaveno. Jsem zvědavej, kdo dá i tříkolovou verzi.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od vašekh »

Vítězství je Tvoje a parádně postavené!
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32/ HOTOVO

Příspěvek od maggi »

Chválím.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“