DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32/ HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Ty hadice vedou do tohoto rozvaděče , a ten aspoň na tom dh co znám je za tím deklem (co ve vystřihovánce chybí )mezi ramenem a pístnicí , a je připevněn ke konzoli co je navařená na rám.
Fotky budou ale až příští týden dřív ne tak možná někdo jiný. :(
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Tak fotky nic moc , ale trochu jsou vidět aspoň ty hadice, pokud si myslíš že je tam ještě nějaký další držák tak není , jde to přímo do toho rozvaděče:
Obrázek,Obrázek,Obrázek
Pokud ale chceš dělat nějaký rozvody i pod kapotou tak tam je ještě hydromotor pro otoč , vyrovnávací nádrž ( expanzka ) hydrauliky a další věci.
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od jarek »

Tonny1 Ok Poprosil bych o fotku , pokud možno kolmo dolů do vnitř na ten bazmek co z toho vedou ty hadice , aby bylo vidět , jak je to tam zapojený a +- celý uchycený. Fotit v místě jak stojí ten borec s knírem, na druhé
tvou vložené fotce. Moc dík za všechny...
Naposledy upravil(a) jarek dne čtv 15.1.2015 21:54, celkem upraveno 1 x.
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Jo pokusím se to nafotit, ale dřív jak příští pátek to asi nebude :(
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak hoši než se dohodnete na velikosti nohy ideálního fotografa, nahodím nějaké fotos :)

Bohužel jsem neměl foťák, takže žádné foto postupu. Dodělána zadní náprava, nádrže hydrauliky, kardany,patky a osazena kola. Bohužel patkám uplně chybí píst. Také jsem vytvořil "dutinky" v zadním nárazníku, smotáním a seříznutím trubičky ze záplaty.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Jenom malé doporučení k zadní nápravě - díly 99 jsem lepil k podvozku (ne k nápravě) a až k nim následně nápravu. Jinak by vám to nemuselo vyjít šířkově - kdo to bude lepit, pochopí :)

No a hurá na barevné dílečky. Přestože mně to ze začátku trochu "nazlobilo" začínám z toho mít radost :) Ještě na to mám dva dny, pak zase MAZoš.

Nechci se chválit, ale zdárně jsem ukončil studium a teď mám až do 1.2. volno. Pak nastupuju na tvrďáka do práce. Už se ale těším :)
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Gratulace k dokončení studia! To bude ještě modelů slepených do 1.2 :-)
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

:geek: Hodně povedený
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Díky chlapi :)

Jak jsem sliboval, začal jsem s barevnou částí modelu. První na řadě byl rám nástavby. Vnitřní nosníky doporučuju podlepit kartonem, ať to má alespoň nějakou nosnou část, navíc to tyto nosníky pak drží na podvozku. Také jsem si kartonem vyplnil zadní část s nápisem ZTS.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Do přední části (pod kabinu) jsem mezi nosníky doplnil žebro, aby drželo rovnoběžnost. Zakončil jsem to prolisy pro světla, blinkry a stupačkou.

Nebylo to uplně jednoduché, je to celkem náročné na udržení geometrie a aby se to nezkroutilo. Doufám, že další části mně na to sednou, teď je na řadě oplechování.

Radost mám z retuše, ve vodovkách jsem našel takovou co sedí :D Tak zatím.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Vypadá to velmi dobře. Světla jsou origo nebo jsi je nějak upravoval. Přidají mě jako z folie.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Dík:-)
Světla jsou originál. Zrovna textura světel a toho plechu nahoře je podle mě hodně povedená.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Máš pravdu fakt vypadají povedeně.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Jarek, Tonny1: Nedá mi to a musím do toho vstoupit (Ričmonde promiň...). Ten rozvaděč je pod kabinou, aby se dal jednoduše ovládat. Kdyby byl někde u uchycení ramena, nedokážu si představit jak by k němu šli táhla ovládacích pák. Zde to můžete vidět na vlastní oči:

Obrázek Obrázek

Dál pak z toho rozvaděče vedou trubky pod sedačkou obsluhy až k uchycení ramene, kde na chvilku přechází v hadice a na rameni pak zase v trubky, zde zase pár obrázků:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Takže tak. Na oplátku za fotečky by nám jarek mohl něco říct o jednoduchém modelu Locustu 903, ne? 8-) Jinak doufám, že fotky dostatečně odradili od tvorby této pasáže...

Jo a abych nebyl úplně mimo, tak stavbu stále se zájmem sleduju a ještě bych možná poladil ten odstín retuše - zdá se mi moc světlý, a nebo, pokud je to focené s bleskem, zkusil bych to bez něj. Jinak když už jsem se hrabal v materiálech ohledně DH, tak jsem zavadil i o barevné schéma a z Dubnice to vyjíždělo přibližně v takovémto kabátu: http://images.sklepy24.pl/17557382/2525 ... polmat.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; a http://potolok-potolki.ru/259-320-home/ ... -albes.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; tedy barvy okolo RAL 1028 a RAL 1022 - žlutá to určitě nebyla, já sám se přikláním spíše k RAL 1022 i když ta taky není určitě přesná, bohužel vzorník barev ČSN z té doby nemám, vím jen, že to byla ČSN 6400, Žluť chromová tmavá...
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

No to dh co má známej to má pod ramenem , má to překopaný na křížový ovladače (unc750) ja to psal ale teď koukám že ten příspěvek tu není tak sry. Nikdy jsem nepochopil proč je to pod kabinou to je jak na Menzi muckách vyklopit kabinu a opravovat , na skoušky těsnosti je to děs když jsi v kabině opřený nohama o čelní sklo a snažíš se tou potvorou hýbat aby druhej mohl najít tu správnou prasklou hadičku ke které se stejně dostaneš tak že to musíš celý rozkuchat
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od yvan »

Já teda bych se možná vrátil trochu k modelu.

Ten rám se ti teda podle fotek zrovna nepovedl. Napojení vnitřních nosníků vepředu máš ve více směrech nějaký uhnutý. Sice to nebude vidět, ale stejně bych si na to spíš dal pozor. Prolisy kolem světel a blinkrů by se ti líp lepily zevnitř, řekl bych. Rohy plechů se taky daly trefit přesněj.

Celkově by to sneslo více péče. Prostě zkoušet a zkoušet než to přilepíš, věnovat tomu víc času. Výsledek vypadá zbytečně uspěchaně. U předchozích modelů to máš to samé, tak tomu zkus pro změnu věnovat víc prostoru ať se někam posuneš. Není to špatné, ale mohlo by to být lepší, přitom stačí málo.
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od vody »

K tomu rovaděči: model nabízí pouze díru (díra je myšleno doslovně 3x10mm) kam mají vést všechny hadice. Model vůbec nenabízí přední část motorového prostoru.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“