Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od Ričmond »

No motor paráda, skoro se mi líbí víc jak můj :D Trubičky vypadají dobře, asi to na hydrauliku pořídím, protože zrcadlová páska se mi po čase začíná z modelů odlepovat..¨

Jen nevím, jestli nás netaháš za nos s hodinama :?: :D nebo máš skoro hotovo a fotky servíruješ po kouskách? Já mám 60 hodin.
Jinak samozřejmě ať se daří :)
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od LC 736 »

kurňa,jeden mix krajší ako druhý ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Kubo ty se nezdáš . Pěkná práce .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

děkuji Vám za milá slova, to vždy potěší a nakopne do dalšího postupu ;)
Ričmond píše:Jen nevím, jestli nás netaháš za nos s hodinama :?: :D nebo máš skoro hotovo a fotky servíruješ po kouskách? Já mám 60 hodin.
Jinak samozřejmě ať se daří :)
Jj, mix už je dávno na poličce a sedá na něj prach, teď už pracuji na plošině 8-) :lol: :lol: :lol:

Neee, to je jen prča, vážně už jsem na stavbě strávil tolik hodin, davám si na tom opravdu záležet a snažím se vypilovat své modelářské schopnosti, protože mě to nesmírně baví a model si to zaslouží ;) :)

Ať se Vám daří Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj všem,

už bylo na čase tu toto téma po půl roce oprášit dalším postupem ;) Zatím jsem na modelu strávil cca 130hodin a zhruba 30 mi zabrala kabinka, která je oním zmiňovaným postupem. Jelikož jsem z ní měl respekt, tak jsem model na pár měsíců odložil a věnoval se jiným kostlivcům..
Teď nastal ten okamžik, že jsem si řekl, je čas pokračovat a dotáhnout tento kousek o zdárného konce.

Stavbu jsem začal interiérem, který se lepil parádně, žádné velké úpravy neproběhly, jen volant a řadička viz obr.

Obrázek Obrázek


Dalším postupem bylo opláštění a zasklení interiéru. Postupoval jsem dle psaného návodu a nevolil variantu, která je na stránkách RW, to jest od vnitřních částí po vnější obšívku a s výsledkem jsem celkem spokojen, ale mohlo by to být lepší, no u další kabinky už budu vědět na co si dát pozor a co udělat jinak :)
Nejdříve jsem si vyřezal vnitřní čast oken, jenže v zápětí jsem zjistil, že jsem si tento díl mohl nejprve podlepit páskou a až poté řezat :lol: no nevadí dodatečně jsem to udělal a bylo to dobré, až na to, že po nalepení okenní fólie mé oko spatřilo nezaretušované výřezy v okenním prostoru :roll: no děs, takové amatérské boty..
Ale vše se podařilo dát do pořádku a pokračoval jsem vesele dál a to zaklopením střechou, které šlo celkem snadno, jen obšívku si nechávám až po dokončení všech částí kabinky. Následovalo polepení vniřní konstrukce obšívkou, které se mi moc nepovedlo a párkrát jsem užil skalpelu a sprostých slov :lol:
Nakonec vše sedlo jako p...l na hrnec a teď dokončuji motorový prostor, světla a kapotu. Dost bylo slov, raději pár obrázků ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na retuš se nekoukejte, ta příjde na řadu až později po přebroušení a zahlazení spojů 8-) Ještě dva obrázky kabinky na podvozku.

Obrázek Obrázek


Pro dnešek vše, brzy bude další postup a určitě se ho dočkáte dříve než za půl roku :lol:

Zatím ahoj a hezký večer Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne ned 12.4.2015 8:02, celkem upraveno 1 x.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od Tapan »

Kubo, neměl bys lepší retušovat před lepením a pak už třeba jen doladit detaily? Myslím, že teď se ti k některým bílým místům bude špatně dostávat. Ale uvidíme, těším se na výslednou podobu ;-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

to určitě ano, ale už jsem zvyklý na tento postup. Vždy retušuji systematicky a to tak, že před přidáním či přilepením dalšího dílku si ona záludná místa zatřu a ostatní až v celku. Měl jsem vždy potíže s tím, že při další manipulaci s určitým celkem, jsem si retuš ošmatlal a setřel, tím pádem další práce navíc ;)
Jen to chce mít pevnou ruku a hodně slabý štěteček, já používám 1, kterou mám upravenou asi na 15chlupů :lol: :lol:

P.S. I já se moc těším na finální produkt mých rukou :)
zerda23
Příspěvky: 2
Registrován: pon 9.4.2012 20:04

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od zerda23 »

Ahoj,
velmi pěkný postup
mohl bych tě poprosit o info k těm stříbrným drátkům ... kde jsi je kupoval ? případně název ... zda-li by je bylo možné koupit po netu ...
diky moc
zerda23
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Zerdo,

ohledně těch drátů, tak ty jsem kupoval v Linde (technoplyn) a jsou to dráty na svařování hliníku ;) opravdu velmi levná záležitost a udělá spoustu parády :) Na netu je určo seženeš, ale lepší je koupit v kamenném obchodě (pošta vyjde více než cena drátů...)

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od křemilek »

Ahoj chtěl bych poprosit nejde mi při rozkliknutí fotek galerie u žádného vlákna je asi porucha
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

jsem rád že nejsem sám, kdo má takový problém... občas se mi to děje také a hlavně když chci přidat fotky, tak se mi stránky nechtějí načítat a pak se ukáže chyba při načítání a vše ostatní šlape. Zřejmě je vždy server přetížený či co ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

jsem tu s dalším postupem se stavbou mixu, pustil jsem se do nástavby a bubnu. Postup probíhal hladce až na jednu nádrž, která je umístěna ve spodní části rámu, ta po slípnutí nepasovala mezi nosníky o cca 1mm, takže jsem obě strany trochu zplacatil a bylo :) zřejmě chyba rukou..

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Dále jsem pokračoval samotným bubnem, který se lepil jedna báseň, jen u prvního žebra 26a, které jsem seřízl a zbrousil tak moc až mi obšivka vyšla o 1mm delší :roll: ale to nevadí, po malé úpravě předního segmentu 26t není nic znát.. Ostatní žebra jsem už řezal pečlivěji a stálo to za to, obšívka na ně sedla jako ulitá a nikde nic nechybělo a ani nepřebývalo. Jen mě mrzí, že jsem neodstranil chlopně a nespojil to dodatečnou pro vyrovnání spoje, nu což už je to fuk a navíc to nebude vidět. Buben ještě není kompletně sestaven, díly jsou zkompletovány ale zasychají, tož večer přidám hotový buben ;)

Obrázek Obrázek

Rozhodl jsem se, že udělám pohon bez krytu stejně jako motor pohonu nechám bez zakrytí ať je vše hezky vidět ;) no docela sranda vyřezávat ozubené kolo..zatím mám první část tu lehčí bez podlepení, dnes udělám tu druhou a přemýšlím, jak zpracuji řetěz, kdyby měl někdo nějaký good idea, rád vyzkouším ;)

Obrázek

Obrázek

Toť pro dnešek vše a zatím ahoj Jakub.

P.S. omlouvám se za obr. ale nemohu se dostat na stránky galerie, dost často mě to zlobí :!:
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný večer,

tak ještě další posun :) jak jsem psal, dokončil jsem buben a zbývají jen dolepit revizní poklopy. Dále jsem dokončil ozubené kolo pohonu a šlo to lépe než jsem čekal, žádná komplikace ;)

Obrázek Obrázek

Ještě pár aktuálních, kde už je dokončena střecha na kabince a zítra pokračování s motorem pohonu, momentálně je za mnou cca 157,5 hodin práce..

Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím hoj ahoj a brzy Jakub 8-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

jsem tu s pokračováním ve stavbě, zatím to není veliký postup, ale spíše malá ochutnávka ;) Začal jsem kompletovat motor pohonu a jde to na jedničku vše sedí, jediný nepatrný nedostatek se objevil na dílku 28d, kde chybí barva viz. obr. kam směřují párátka :), ale nic, co by nešlo opravit a zatřít barvičkou..

Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě přibyl pokus o tuning v podobě matek (když už jsem si je koupil 8-) ), zatím jsem s výsledkem spokojen a rád bych se tímto směrem ubíral dále ve stavbě ;)



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Ještě pár fotek a zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra T2-148 AM-368 Mix/RW/J.Bruthans/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

po odmlce jsem opět zde s dalším postupem. Včera jsem konečně po cca 20hodinách dokončil motor pohonu s převodovkou, no žádný rychlík nejsem..
Malá nepřesnost byla jen u vrtulky, kde byla opačně umístěná místa pro přilepení listů, po nalepení to působilo nepřirozeně, tak jsem je amputoval a nalepil správně. Na klínový řemen jsem použil gumičku ze starého walkmana ;) a zdá se mi to ok.. Nejhorší pro mě bylo zhotovení potrubí k filtru, včera jsem se s ním mordoval asi tři hodiny, než jsem ho nastříhal, obrousil, slepil, natvaroval, natřel a nakonec umístil :) ;)

Stále laboruji a dumám nad tím řetězem a stále platí, kdokoli bude mít nějaký nápad, tak sem s ním 8-)
No dost plkání a hodím pár obrázků.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Zatím ahoj a brzy... Jakub.

P.S. omlouvám se za nerozklikávací fotky, ale galerie mi stále nechce fungovat :(
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“