Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32/HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak už dlouho jsem nepřidával žádný postup (nečekané volno Tatře bodlo), tak tady nějaké fotečky :)

Nahotovo jsem osadil buben, pohon s motorem, nádrž na vodu, nádrž na naftu a rezervu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: čeho jsem si teda nevšimnul, tak že držák vzduchového filtru u Zetoru je asi moc dlouhý (nebo jsem vynechal nějaký ohyb, nevím). Každopádně jsem to zjistil až po nalepení sacího potrubí a bylo pozdě. Drát jsem lepil vteřińákem a teď už to sání nerozeberu... Ale možnost, že to tak některá tatra měla nevyloučíme a hotovo :D, jenom to vypadá trochu jinak..

:arrow: Vynechal jsem zakrytování Zetora, ať je něco vidět.

:arrow: nádrž na vodu by podle mě zasloužila jemnější dělení těch bočních částí a také se na ní mohla objevit nějaká ryska, aby byl v rovině na jedné straně nápis a na druhé otvory pro žebřík.

:arrow: Vzhledem k tomu, že zbývají poslední dílky, nějaká drátkařina a půjde málo vidět postup, vidím to na předposlední příspěvek:)

Tak zatím čuzz ;-)
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od ApeX »

Ta spára mezi přechodovým dílem tam má být,ve skutečnosti je tam taková lišta proti zatékání vody ale na modelu to má znázorňovat tu mezeru,T148 s kapotou bez mezery mezi kabinou sem teda neviděl :D
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Ouk, díky :)
Nějak to tam lípnu, malá spárka ať si tam je, ale to co jsem měl já mně přišlo velké..
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Alda »

Koukám, máš to moc pěkný. Jen jednu malou radu bych měl:
Spoj kapoty a čela, tam jak je ta oblina (radius) s nástřihy, tak když se koukneš na to jak je to v hraně "zubatý"... teda ne moc, abych nekritizoval..... tak tam bych (pokud se ještě dá) kulatými nůžkami z manikůry zastřihnul přesahy do plynulé křivky.
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od ApeX »

Máš to hezky slepeno

Přivedl si mě na nápad se zrcátky a chromovou páskou-Že bych udělal takové skládané zrcátko-Prostření část by byla s chromovou páskou a oblepena díly z vystřihovánky :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Díky.
Já to dělám tak, že vynechám ten díl s tím "zrcadlem", ten druhý nalepím na zrcadlovku a jenom lihovkou domaluju rámeček na zrcadlové pásce.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak teda ještě jeden předposlední příspěvek :D

Udělal jsem malý žebřík k nádrži na vodu, blatníky a nárazník. Podohová práce. Dneska bez blesku na balkoně :) :

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Také jedno doporučení - buben přilepte opravdu pevně, je to jediná věc za kterou se to celé dobře drží :D

Zbývá mi už jenom násypka a vysýpací korýtka, tak to snad během týdne nějak doklepu :)

:arrow: Jo a abych nezapomněl, ještě dlužím odpověď Aldovi: Díky za připomínku, máš pravdu a všimnul jsem si toho taky, jenže až po přilepení a teď to už nijak zastřihávat nešlo, měl jsem strach že nadělám víc škody jak užitku.. Takže příště větší pozor :)

Zatím čuzz
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Ričmond píše:
:arrow: Také jedno doporučení - buben přilepte opravdu pevně, je to jediná věc za kterou se to celé dobře drží :D
Buben se neotáčí?
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Vystřihovánka nabízí otáčecí a vůbec není problém to udělat, ale přišlo mně to ještě zbytečnější než otáčecí kola, já to děckám na hraní dávat nebudu :D
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Alda »

.................Jo a abych nezapomněl, ještě dlužím odpověď Aldovi: Díky za připomínku, máš pravdu a všimnul jsem si toho taky, jenže až po přilepení a teď to už nijak zastřihávat nešlo, měl jsem strach že nadělám víc škody jak užitku.. Takže příště větší pozor......



Díky za odpověď. V pohodě. Souhlasím s tebou. Pokud to už nejde, raději do toho nevrtat. Časem se chystám do sklápěčky, takže sonduju a přemýšlím dopředu co a jak. Ať se daří.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak přesně po dvou měsících (přesněji 93 hodin) můžu zahlásit že HOTOVO :)
Posledními dílky byly "trychtýř" k násypce, vysýpací korýtka a nějaká ta drátkařina. Mechanismus korýtka byla asi nejhorší část modelu, ale možná už to nebude objektivní když jsem viděl cíl :D

Mix se lepil vcelku na pohodu. Asi největší problém podle mně byly nesedící obvody bubnu (což je zrovna u mixu jaksi zásadní díl), takže tam pozor, popsané to je u bubnu. Zbytek je napsán v průběhu stavby, takže nemá cenu to tu sepisovat znovu.

I tak ale autorovi patří dík, model můžu jenom doporučit.

Psát už asi není co, takže tady finální fotos:

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Děkuji všem kdo vlákno sledovali a doufám, že bude přínosné.
Dál na mně čeká zbytek DANY, takže ve vojenské technice zdar!

Zatím čuzz, ať to lepí.
Ričmond.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32/HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Týjo :shock: Moc pěkně provedené a report taky výborný.
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32/HOTOVO

Příspěvek od maggi »

Parádní mix,můžu jenom chválit.Doufám že bude k vidění v Neratovicích,rád bych ho skouknul na živo,a myslím že i všichni ostatní.Fakt paráda,jen tak dál.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32/HOTOVO

Příspěvek od Alda »

Další krásnej kousek. Tleskač !!!
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32/HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Chlapi díky moc :)

:arrow: maggi: V Neratovicích bohužel ne, nezvládám časově. V plánu jsou až Lužánky, kde bude mix k vidění doufám i s Danou.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“