Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32/HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Sice jsem sliboval kabinu, ale protože jsem si koncem minulého týdne zlomil žebro a neměl tolik volného času jak jsem čekal (na kabinu si musím nechat celý den v klidu :D) začal jsem lepit buben, který se zdál jednodušší.

Bohužel teda neseděl obvod obšívky na výztužná žebra, každém dílku jsem musel ubrat cca 3mm. Nakonec v zadní části ani "neseděla" plocha pro přilepení dílu 26n, která jako jediná počítala s původní délkou dílu.

Tady nějaké fotos, dávám taky spodní stranu kde je vidět zkrácení (na místě pro přilepení poklopu 27a):

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

S nějakým závěrem bych ale počkal až s čím přijde Jakub, využijeme 2 staveb. Jinak tím ale vracím kritiku panu Bruthansovi za stínování :D :-P (mimochodem převodovku jsem rozřezal a už mám objednaný nový výtisk, takže nakonec bude správně :) )
IcePlanet
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.7.2013 10:13

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od IcePlanet »

Krasna stavba, skoda ze mi to tak dobre nejde.... mal by som menej kecat a viacej makat :-)
Zaujala ma poznamka na predchadzajucej strane ci nechavat obrysove ciary dielov alebo nie. Mohol by som poprosit nejakeho autora o vysvetlenie ako s tymto pocitaju pri tvorbe modelu? Ci je model vymysleny tak aby vsetko na seba sadlo "s" alebo "bez" obrysovych ciar?
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Ice: díky :) To s obrysovkama by mně zajímalo taky - vždycky si říkám, že je vypustím a pak dostanu strach, aby to nepřestalo sedět, ale vzhledem k jejich tloušťce je myslím můžeš s klidem vypustit, aspoň mně to funguje. Každopádně jsem také zvědavý na názor autora.

Já jsem v rámci menších prací ještě dodělal držáky "výsypky" a samotnou výsypku (fakt nevím, jak to pojmenovat odborně..).

Obrázek

Také jsem s heslem kdo nemá v hlavě má v nohách a peněžence vyrazil k Darebáčkovi, ušel těch 500 metrů a donesl nový výtisk mixu a předělal převodovku u motoru pohonu. Když jsem na ty dílky čuměl dneska nechápu jaktože jsem to přehodil.. Zkoušel jsem tisknout i sehnaný scan oněch dílků, ale nelíbilo se mi to.

Obrázek

Řekl bych, že stínování jsem už pochopil :D (uvidíme, řekl slepý)

Také jsem neodolal a seskládal si to aspoň tak na sucho, ještě tu kabinu (příště už fakt :D) a bude to vypadat jako mix, který není na náhradní díly :)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od samotr9 »

Hooodně dobrá střecha. Na to jak tady s tím někteří bojují, jsi to zvládnul špičkově.
Za mě super...
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

samotr: díky za pochvalu, ale i tak jsem ji nakonec vyhodil :D Chyba nebyla ani ve vystřihovánce ani v rukách, původně jsem chtěl kabinu lepit od spoda nahoru a zavřít střechou. Pak se mi to ale rozleželo a dostal jsem nápad jak si upravit Zollo-postup k obrazu svému :) Takže jsem střechu vyhodil a začal znovu.

Úprava spočívá v tom, že na díl čelního skla jsem si doplnil starou dobrou klasiku - zuby z nejtenčího papíru co jsem našel. Teprve pak jsem ho zasklil. Přesahy folie přes zuby jdou (opatrně) zaříznout a sloupat:

Obrázek Obrázek

Pak jsem slepil čelní sklo a střechu, myslím, že se zoubky je to lepší než na tupo-jak se to přilepí už to drží. Na zadní díl kabiny jsem doplnil nahoru taky zuby a z vnitřní strany dva proužky oboustranky - na tu mně pak krásně a hned chytlo to protažené boční okénko, což umožní čistější postup v té přechodové části:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pak jsem doplnil díl pod čelním sklem a slepil se zbytkem. Potom už bylo potřeba jenom vylepit interiérové díly. Boční sloupky nemají svůj vnitřní protějšek (což by nevadilo, kdybych si ho nezapomněl začernit) takže jsem ho dodělal ze "záplaty" (vysřihovánka žádnou nemá) a následně spodem vlepit interiér.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď se k tomu zase chvilku nedostanu, proto dávám co mám a blatníky s kapotou můžete očekávat cca za týden :)

Závěrem nějaké to sebekritické makro, ať je nad čím diskutovat :)

Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě nechci říkat hop, ale musím kabinu pochválit - všechno fakt perfektně sedí, ani jeden díl jsem nijak neupravoval. Není to sice jednoduché, ale ani není potřeba se toho bát (jak někteří tvrdí :))

Tak zatím čuzz ;-)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Lukáš »

Pěkně ti to jde od ruky a výborně jsi nám to zdokumentoval. Takhle to vypadá na brnkačku ;)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od vojta78 »

U kabiny tahače Benzina jsem postupoval stejně, až na ty zoubky, pro usnadnění přilepení střechy. Kabinu máš skvělou. Taky si myslím, že kolem kabin se zbytečně dělal humbuk. Je těžší, ale rozhodně ne neslepitelná.
Jen tak dál, jde ti to parádně.
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od LC 736 »

No teda ;) ;) ;) ;) ;) ;) paráda ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Mám v plánu dělat tahač benzina a budu postupovat s dovolením podle tebe . Tento postup jsem mi zdá optimální .
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Chlapi díky, cením si toho.

:arrow: kaktusak: když to budeš dělat podle mě uděláš mi větší radost než když to pochválíš :D

Jinak kabina už je v dokončovací fázi, zbývá kapota, výfukové potrubí a kardan. Tak se tu zatím mějte a ať se daří :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Brzdič »

Zmákl jsi to moc pěkně. Držím palce u blatníků, dost lidí tuto partii podcenilo. :)
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Chimenes »

Hodně pěkná kabina. Ten postup stojí za vyzkoušení, díky za něj :!:
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Díky chlapi :)

Blatníky jako takové mně přišly relativně v pohodě, opravdovou třešničkou byly ty dva finální klínky v rohu. Za mě jednoznačně nejtěžší část stavby. Nakonec jsem celkem spokojený, každopádně ale mohly dopadnout ještě lépe. Taky jsem narazil na to, že třeba Andy (modrá S3) má ty klínky orientovány směrem nahoru, Zollo směrem dolů. Z návodu a návodovek to patrné není, mně líp vyšly při otočení nahoru.
Taky bych příště přechodový díl na kapotu (18k) lepil před vsunutím interiéru do kabiny, podle mně to půjde líp přitlačit ke kabině.

Takže tady předposlední kousek kabiny, hotové blatníky a světla:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pak jsem dodělal výfukové potrubí a kardan. Výfuk jsem dělal z měděného drátu, asi na 8. pokus jsem byl spokojený. Barvit ho nebudu, na naší tatře je takový tmavě červený až hnědý, ta měď časem ztmavne,ale mně osobně se tento odstín celkem zamlouvá..

Obrázek Obrázek

Osazená kabina:

Obrázek

Kabinu jsem lepil pouze k nárazníku a až byla na místě zezadu zakápnul lepidlem u silentbloku.

Dalším dílem seriálu bude vzduch a konečně kapota.
Zatím čuzz :)
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Majo71 »

Ideš pekne! Ja som si tiež všimol rôzneho osadenia vrcholov blatníkov. Zatiaľ som postavil 2 kabíny T148 a u oboch mi vyšli s prestrihmi smerom dohora. Asi to záleží od toho, aké človek urobí hlboké prestrihy a ako to vo finále natvaruje. Myslím, že je to jedno, dôležité je, aby to presne sedelo a licovalo. Vidím, že si vyrobil obruče svetiel z tenkého drátku, vyzerá to fakt dobre. Ja som si ich vyrobil z papiera, natretého striebornou Agamou a prilepenými obojstrankou k blatníku. A ešte k tým dielom 18i,18j a 18k. Ja to vždycky staviam do celku, ktorý osadím na kabínu. Prilepiť najprv diel 18i+18j a potom k nim (a zároveň ku kabíne) prilepovat diel 18k mi nepríde ako dobrá cesta, neviem. Každopádne držím palce.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Majo díky :) Napsal jsem díl 18k, aby bylo jasné o čem je řeč, ale myslel jsem celý ten kus i,j,k , jak píšeš. Taky jsem ho tam lepil celý.

Jinak jsem dodělal kapotu, vzduch a nějaký ten detail, vynechávám klakson, nelíbí se mi tam.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na kapotě jsem vynechal konstrukční žebro, tvar mi to drží i bez něho, ale zatím jsem teda nepřišel na to, jak přilepit kapotu, aby šla otvírat a zároveň tam nebyla spára v přechodovém dílu (taky to tam jde vidět :evil: ) Takže s tím ještě musím něco udělat.

Tak zatím :)
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“