Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32/HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32/HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Jak jsem avizoval pustil jsem se do mixu. Chci na chvilku pauzu od zelené a neodolal jsem možnosti paralelky :) Takže se tu brzo objeví další (čí bude neřeknu :D), ať máme motivaci.

Model netřeba představovat, informace si každý zvládne dohledat sám a informace o vystřihovánce jsou u Rippera.

Originál:

ObrázekObrázek

Začal jsem podlepením a vyřezáním všeho co mělo jít podlepit. Na podlepování jsem začal používat vlastní sendvič a při dodržení udávaných tlouštěk sedí lemovací pásky dílů naprosto přesně - mám z toho radost, při používání běžných kartonů mně vždycky někde něco nesedlo. Další výhodou je že se to nijak nerozvrstvuje, je to pěkné na řezu a dobře drží barva :)

Obrázek Obrázek Obrázek

To je pro dnešek vše, brzo naschle :)
Naposledy upravil(a) Ričmond dne pon 3.11.2014 21:44, celkem upraveno 1 x.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Tak na tento model se dost těším. Už podle fotek na stránkách vydavatele vypadá skvěle. Držím palce při stavbě. Budu bedlivě sledovat.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Dneska jsem slepil nárazník a rám nástavby. K podvozku by se měl přilepit celkem pozdě (číslo 24), ale ve snaze dodržet geometrii jsem se od návodu odchýlil, začal jsem tímto rámem a k němu budu lepit zbytek podvozku jako u 815tek. Snad to nebude špatná cesta :)

Na nárazníku mně trošku chyběly středové rysky, doporučuju si na rub čmárnout půlku ;-)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak přes týden jsem po chvilkách dával dohromady kola, ať to mám za sebou. Vzduch jsem nevyřezával, měl jsem o ty pásky strach. Jinak žádné problémy nebyly (co se šmikny týká).
Jediné s čím mám opravdu problém je stínování - asi jsem na to trochu jaryn, ale nedokážu si hlídat spoje a ještě stínování, nemám ho rád :D


Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Přes víkend jsem zamakal na podvozku. Jak jsem avizoval, zvolil jsem trochu jiný postup než jak je v návodu.

Rám jsem si rozdělil na dvě části - před nosníkem kabiny a za nosníkem kabiny:

Obrázek Obrázek Obrázek

Pak jsem přilepil zadní část k rámu nástavby. Přední část vsunul do otvoru v nosníku kabiny, na podložce vyrovnal přední nápravu a nárazník a přilepil. Pak doplnil zbytek převodovky a chybí už jenom listová pera a torzní tyče Výsledek je takový:

Obrázek

A pár poznatků:
-opravdu doporučuju do konců nosné roury namotat pásky papíru pro zpevnění, vzhledem ke konstrukci myslím, že je to důležitější než u 815tek. Nejjistější by bylo protáhnout celým rámem drát nebo uhlíkovou tyčku.
-na celém podvozku jsou ohybové čáry bílé a přes celé dílky, je to škoda
- nesedí obvod obvodových dílků disků - ale to už bych tady asi nerozebíral
- také jsem musel dobře o 1mm ubrat na šířce listových per - tam si ale nejsem jistý co je špatně, takže minimálně kontrolu doporučuju před slepením lisťáků dohromady, já je musel zužovat až byly pohromadě..

Jinak se to ale zatím staví na pohodu, do příště zfouknu motory a pak vzhůru na obávanou kabinu :twisted: Tak zatím :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Doplněny listová pera, torzní tyče, tlumiče a již tradičně jsem nevydržel a osadil kola :)

Obrázek Obrázek Obrázek

A snad koncem týdne ty motory :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak jsem dal dohromady motory. Oběma ještě chybí sací a výfukové potrubí. To chci ale z drátu a proto ho budu dávat až společně s kabinou. Také nejspíš doplním rozvody paliva. U motoru nástavby je volba s krytem či bez krytu, skovávat ho rozhodně nebudu :D

Oba motory jsou zpracovány dle mého výborně, k oběma mám ale pár výtek.

Tatra

Obrázek Obrázek Obrázek

-jak je vidět na první fotce, klíňák by takto asi dlouho nefungoval. Myslím, že už tu na to někdo upozorňoval, dobře mně tak. Tahal jsem ho úpně nakonec a až pak mně to docvaklo, takže oprava by podle mě znamenala víc škody než užitku.
-trochu podstatnější věc - nesedí rozměr lopatek a středu "ventilátoru". Já jsem nejdřív vylepil lopatky a pak jsem doplnil zkrácený středový dílek. Přišlo mně to jednodušší než měnit rozměr 24 lopatek.

Zetor

- ještě tu kromě jedné fotky bety nic není, takže hodím víc fotek
- jediná chyba je vidět hned na první - u čela motoru (vidět to jde pod místem pro přilepení dílu 29a) chybělo kus šedé barvy a bylo tam naznačeno přilepení bloku motoru. Zatřít to bylo jednoduché, ale hodně dlouho jsem si lámal hlavu nad tím, jak že ten motor bude vypadat :twisted:

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

- hlavně u převodovky a rámu pod motor je potřeba dávat pozor na orientaci dílů. U některých je víc možností přilepení, otočení, oblepení.. Takže to chce hodně přemýšlet a jít ruku v ruce s návodovkama.


A závěrem společné foto s Vašíkem:

Obrázek Obrázek


Příště kabina. Tak zatím a ať to lepí, čuzz
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od kaktusak »

No koukám , že jsi nasadil solidní tempo . Čistota a přesnost lepení je u tebe samozřejmost . Výsledek , podle mě to bude parádní model .
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Díky :)
S tempem jsem teď taky spokojený, ale měl jsem dva dny volno a další je v nedohlednu, takže se to zase potáhne..
A taky musím dát Jakubovi čas na srovnání :D :twisted:
A odladit retuš oranžové :)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od bernie »

Tempo poctivý, čistota práce nadstandard, ale rýpnu si:

Když už autor nabízí silnější obrysové linky dílů, tak bych je zachovával u všech dílů při vyřezávání, aby ladily se zbytkem ilustrací v rámci dílů.

Jsou totiž na motorech dílky, kde máš přiznanou obrysovku a jsou dílky, kde je šmiknutá pryč.
Zkus se nad tím zamyslet.

Tvoje práce je pěkná a ber mou připomínku jako podnět, mít TOP!

Kontrolní otázka za 1 bezvýznamný bod:

Která kladka ti nesedla dobře s ohledem na logiku stínování?
Obrázek
;)
Máš na to, stavět TOP - už jen malinko tomu chybí.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

:arrow: bernie
-díky za chválu a především za kritiku
-s těma carama máš samozřejmě pravdu a když to říkáš tak, nezbývá než se polepšit :) moc jsem to neřešil (i když už mě to napadlo) a už lituju
- a kladku bych řekl tu nejmenší... Mám bludišťáka? Až to budu vědět určitě tak ji asi predelam, zrovna tam půjde vidět otevřenou kapotou..

A ještě k tomu stínování- přišel jsem na to, že nepotrebuju znat jeho systém, ale že stačí stínování na dílcích orientovat stejně jako stínování které už je na grafice pevně dané a to uz celkem zvládám.. pozdě, ale fakt mě to potěšilo :-)
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od jbb »

Ahoj, co se týče stínování - zaměnil jsi díly 31a a 31c, takže Ti nesedí číslování na tom převodu k bubnu - je v Tvém podání orientované "nahoru", což je samozřejmě špatně (na začátku jsem se vyděsil, jestli není chyba u mne, ale ve vystřihovánce je to v pořádku). Pozná se to mj tak, že na 31c jsou rysky pro díl 32i, zatímco na dílu 31a nic takového není. Nicméně oba díly mají stejné rozměry pro nalepení dalších struktur, takže se to ve finále pozná právě jen stínováním.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Ooops :-D
Ještě pár takových příspěvků a myslím,že ve stínovaní prestanu dělat chyby :-)
Teď už to tam vidím,předtím jsem viděl dva díly u kterých je jedno jak je otočím:-D
Taková škola hrou.
Díky za objasnění.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Richarde,

no jak tak koukám na tvou stavbu, tak bych měl asi prásknout do kočáru a trochu popohnat montéry :lol: Když ono toho času je nějak málo :cry: Trochu jsem sice postoupil, ale zatím mám jen podvozek...

Jinak se s mixem pereš opravdu statečně a zatím super práce ;)
Ať ti to lepí Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T2-148 AM(autodomíchávač)-368/RW/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Díky :)
Drobnější postup. Zpracoval jsem interiér a začal dělat na kabině.
Rozhodně nejtěžší mně zatím přišlo zasklít a vyřezat čelní sklo.
Naopak v rozděleném bočním skle (zatím) nevidím problém, není rozdělené v zaoblení, ale až za ním. No uvidíme zítra, dnes jen malá ochutnávka:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na střechu jsem použil originál žebra, sedlo to bez úprav. Lepil jsem to jenom po obvodě, aby se mi náhodou žebrování nevytáhlo na povrch.
Zatím čuzz :)
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“