Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Vřelé díky přátelé kolegové ;)

Jakub.
kejhak
Příspěvky: 3
Registrován: sob 18.2.2017 7:46
Bydliště: Horšovský Týn

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od kejhak »

Ahoj Jakube,
Kdysi dávno jsem, jako každej správnej kluk, lepil modely z ÁBíČka. Dnes ze zabejvám Rc modely letadel a začal jsem, kvůli synům, koketovat s auty. Respektive s traktory, bagry atd. Nedávno jsem dokončil jeden model od základu z plechu http://www.forum.tamiyaforum.cz/viewtop ... &start=195" onclick="window.open(this.href);return false; a krom skutečnýho stroje, my byl nápomocen i papírový model, zapůjčený kamarádem. Teď se prohlížím po něčem, co bych zase mohl tvořit a už dříve mi do oka padlo KNB. Hledám různý podklady, a narazil i na Tvou tvorbu. Luxusní práce. Měl bych na Tebe jednu prosbu, a to jsou rozměry kol. Mohl by jsi mi prosím napsat průměr a šířku pneu a taky průměr disku Tvýho modelu? Byl bych vděčen, protože nikde nemůžu potřebný údaje najít a potřeboval bych se od něčeho odrazit. Díky moc, Míra a přeju, ať se další dílo daří.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Miro, dekuji za zpravu a zaroven gratuluji ke Skodovce, je luxusni ;) Rozmery jsou, sirka behounu je 15,5mm, prumer kola 54mm a prumer disku 26mm.. Kdyz by te jeste neco napadlo, klidne se ptej ;)
Mozna bych mel na tebe take nejaky dotaz ohledne podkladu na jeden model, prosim posli mi emailovou adresu, dekuji.

At se ti tez dari Jakub.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

Závidím tvým synkům, mít takovouhle škodárnu se mi ani nesnilo, když jsem byl malý :) . Jinak Jakub ti sice už odpověděl a i přislíbil další pomoc, ale možná bych přesto věděl ještě o něčem co by ti mohlo posloužil ještě lépe. Jdi na stránky http://www.tbmodels.cz/1-35----kn-251.html" onclick="window.open(this.href);return false; a stáhni si tam návod, který je tam k modelu KN 250 volně přístupný. Popřípadě krom návodu na 1:35 verzi si stáhni i návod na verzi 1:87, je jiný a taky jsou tam dobré pohledy na různé části stroje, včetně vyčerpávajícího přehledu nejrůznějších markingů... Troufám si tvrdit, že lepší podklady volně na netu na tento stroj neseženeš. Verze KN 250 se s KNB 250 lišila z výroby ochranným rámem kabiny a převodovkou. Rám si myslím, že v pohodě doplníš když budeš chtít a to jak bude vypadat převodovka asi nebudeš tolik řešit u RCčka... Přeji hodně zdaru se stavbou ;) .

A ať nejsem úplně mimo... Opravdu povedený model Jakube, jen neuvažoval jsi o lepším nafocení patinovaného stroje? Nejlépe venku? Až bude lepší počasí... myslím, že by si to zasloužil a byla by to moc pěkná podívaná ;) .
kejhak
Příspěvky: 3
Registrován: sob 18.2.2017 7:46
Bydliště: Horšovský Týn

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od kejhak »

Pánové, děkuju vám oboum za pomoc, za rozměry kol a za návod ke stažení. Teda, ta pětatřicetina, to je taky moc pěkná stavebnice. Musím se teď mrknout po nějakých gumách, který by plus minus seděly k měřítku cca 1:14 a z toho, co seženu se bude odvíjet finální měřítko. Taky vystřihovánku si koupit, abych mohl jednotlivý díly překreslovat na plech.
Jakube, meil je: mirahousar@seznam.cz jako nováčkovi mi nejdou SZ, tak to musím napsat sem. ;)
Jinak, mám teď po večerech před spaním co číst, tohle forum je taky plný spoustou krásných věcí. Díky. :D
JirkaPV
Příspěvky: 18
Registrován: pát 13.1.2017 8:47

Re: Stavostroj KNB - 250 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od JirkaPV »

Doma mi to leží v šuplíku a po přečtení vlákna jsem zase nabral spoustu nového. Díky
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“