Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

venda
Příspěvky: 45
Registrován: úte 3.9.2013 20:02
Bydliště: Trutnov

Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od venda »

Ahoj
Chtěl bych zde prezentovat můj první model takové obtížnosti od vydavatele Ripper Works stavostroj VV 100.
Nikdy před tím jsem nedělal kabiny s interiérem a prosklenou budkou, tak že to byla pro mě úplně nová zkušenost.
Když jsem si vybíral vystřihovánku tak se mě zalíbil tento válec protože silniční válce se mi moc líbí a také pracuji jako strojník silničních válců tak že se těším až bude stát na poličce.
foto modelu:
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: vibrační válec STAVOSTROJ VV 100

Příspěvek od Tomáš S. »

Výtečná volba, tento válec! 8-)

Ovšem doporučil bych změnit název tématu, zprovoznit fotky a pročíst (nejen) tohle vlákno se stavbou válce: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... c&start=30" onclick="window.open(this.href);return false; . Jinak budu držet palce, a až se bude na co dívat rád se budu dívat ;) .
venda
Příspěvky: 45
Registrován: úte 3.9.2013 20:02
Bydliště: Trutnov

Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od venda »

foto originálu
Obrázek

Začal jsem podle návodu, rámem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Potom jsem začal dělat diferenciál, hydromotor, rám se silentblokama pro uchycení předního běhounu a kloub s pístnicema který mě daly trošku zabrat ale není to tak hrozný, pro lepší borce to nebude až tak dobrý ale já se stím spokojím ''zatím''.


Obrázek Obrázek



Příspěvek upraven. moderátor Zrzek
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Toptop »

Ahoj
Na první model této úrovně obtížnosti je to velmi dobrá volba, já postupoval stejně. Zatím tvá práce vypadá moc dobře, líbí se mi to. Jen bych tě upozornil na jednu maličkost: máš obráceně nalepenou nádrž. Na výsledné podobě modelu to nebude hrát roli, já si toho všiml jen proto, že jsem válec nedávno stavěl a mám ho ještě v živé paměti. Běžný smrtelník to nezaznamená. Ber to jen jako upozornění, že u těchto modelů musí být člověk stále ve střehu, každá nepozornost se může nevyplatit.

A ještě jedno upozornění: rám vlastního válce (díly 18e,f). U modelů RW jsou (možná trochu nešikovně) úseky dílů určené k zaoblení vymezeny čarami pro rýhování. Jak říkám, není to šťastné řešení, ale je třeba to vědět. Ve finále to u této části také nebude snad příliš rušivé, ale pro příště doporučuju určitě důkladněji studovat návodné kresby, fotky předlohy a hlavně reporty modelářů, kteří už daný model tady na fóru prezentovali.

Neber, prosím, mé poznámky zle; jen tě chci upozornit na maličkosti, které naštěstí v tomto případě nejsou tragické, ale příště by se nemusely vyplatit.

Jinak opakuju, tvá práce se mi líbí a držím palce!
venda
Příspěvky: 45
Registrován: úte 3.9.2013 20:02
Bydliště: Trutnov

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od venda »

Ahoj
Toptop: Ja se na tebe určitě zlobyt nebudu, jsem rád že píšete vaše rady a že jsi napsal na co jsi mam dávat příště pozor.
U té nádrže jsem si toho vůbec nevšiml když jsem jí tam lepil že jí mam obráceně ale jak říkáš nijak to vadit nebude.
Ještě nějaké fotky rámu s motorem.ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek



Pokud sem chceš vložit fotky z úložiště "Papírové-modely", tak musíš zkopírovat první nebo druhý odkaz pod každou jednotlivou fotkou (začíná URL), kterou jsi tam nahrál. moderátor Zrzek
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Toptop »

Jedeš parádně. Jen ještě jedna drobnost (ale důležitá :) ) Modely od RW mají stínování a to je třeba si hlídat. Všechny modely jsou vystínovány tak, že světlo na model "dopadá" zleva zepředu zhora. To je třeba si v průběhu stavby hlídat. Na bloku motoru máš ze strany v řadě za sebou tři víčka (díly 8k); dvě jsou správně a jedno je z hlediska stínování otočené.

Jinak je to moc pěkné, teď budu držet palce s kabinou.
venda
Příspěvky: 45
Registrován: úte 3.9.2013 20:02
Bydliště: Trutnov

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od venda »

Ahoj, tak po nějaké době přidávám další postup, dodělaná kabina a interier.
foto:ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Na modelu jsem si udělal ještě zpětné zrcátku do kabiny.
Vašek
Misek12
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17.1.2013 16:09
Bydliště: Nová Ľubovňa a som na to hrdý

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Misek12 »

prečo tie vypuklé okná ??
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Takto okna většinou byla a myslím si, že důvod byl ten, aby řidič lépe mohl nakukovat co válcuje :lol: ale jistý si nejsem, jen si to takhle pamatuji z mládí....

Jinak moc pěkná a čistá práce Vendo ;)
Ať se ti dílko daří Jakub
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Ano, takovéto bubliny měli/mají válce poměrně běžně, hlavně na té straně kde nejsou dveře. Ale často bývají rozmláceny a nahrazeny rovným plexisklem...

Jinak Vendu nejen za bubliny chválím! Konečně další odvážlivec, aspoň už nebudu sám :) . Jaký způsob výroby jsi zvolil?
venda
Příspěvky: 45
Registrován: úte 3.9.2013 20:02
Bydliště: Trutnov

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od venda »

Ahoj, děkuji vám za slova chvály a jsem rád že se líbí, jinak k těm bublinám bylo asi vše zmíněno, jinak si taky myslím že se to dělalo proto že kabiny neměli otevíratelný žádný okna tak alespoň takové hle vypouklé okna aby strojník viděl na hranu kuliče aby když hutní materiál kolem nových obrub aby je nepoškrábal a nebo nedej bože vysázel ven to by ho ty chlapy co to dělaly asi ukamenovali.
Tomáš S. - způsob výroby jsem nejdříve zvolil ten co je v návodu ve vystřihovánce ale dopadlo to vždycky tak že mě to někde prasklo a roztrhlo se to a nebo když už se to propadlo tak to vypadalo strašně ošklivě a folie mě tak nějak zmléčněla. Koukal jsem na ten odkaz co jsi mě poslal a tam jsem našel i tvoji stavbu jestli se nemýlím, tak jsem si prošel tvoje fotky a viděl jsem tam první pokusy o vypouklé okno asi tak jak vypadali tvoje tak tak vypadali ty moje prostě hrůza. Ale jinak máš opravdu pěkné ty bubliny moc se ti povedli o dost hezčí než mam já. Brzdic má taky moc hezké okna.
Tak že jsem zvolil druhý způsob že jsem si udělal podkovu vypouklého okna ze dřeva a pomocí horkovzdušné pistole jsem nahřál folii a pak jsem to zatlačil do podkovy. Z fotek snad toho vyčtete víceObrázekObrázekObrázekObrázek
A ještě jsem dám pár fotek předlohyObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

No jo, ten postup s pistolí je na více pokusů, to je pravda. Navíc je třeba mít tenčí folii (asi takovou jaká je přikládaná u modelů T148 od RW), když jsem je dělal tak jsem jednou šáhnul omylem po tlustší a s tou to nešlo. Jinak jsem si všiml, že jsi se nachytal velikostí oken, také s tím mám už zkušenost 8-) . A pak ještě nevím jestli byla dobrá volba udělat tu formu ze dřeva, možná to předtím chtělo něčím zalakovat, tak aby byl povrch 100% hladký.

A díky za fotky předlohy! - už jsou v archivu 8-) .
venda
Příspěvky: 45
Registrován: úte 3.9.2013 20:02
Bydliště: Trutnov

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od venda »

Ahoj, já jsem použil folii co se používá do školních meotarů. Máš pravdu v tom že jsem velikost netrefil ale už se to nedá vrátit z pátky ale zase jsem poučen pro příště. Děkuji za radu stou podkovou určitě to není naposledy co jsem nějakou formu na okna vyráběl příště vyzkouším.
Vašek
venda
Příspěvky: 45
Registrován: úte 3.9.2013 20:02
Bydliště: Trutnov

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od venda »

Ahoj, tak po nějakém čase se hlásím s dalším postupem, zhotovena kapota, vzduchový filtr a přední rám běhounu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
venda
Příspěvky: 45
Registrován: úte 3.9.2013 20:02
Bydliště: Trutnov

Re: Vibrační válec STAVOSTROJ VV 100 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od venda »

Ahoj, hlásím další malí postup a to pneumatiky.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“