Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

to vladaZ:
chyba samozřejmě může být i u mě. Ale je hned několik věcí, proč myslím, že ne :)
Za 1: ve středu ložiska jsem si udělal dírku a dal tam drátek, abych věděl, kde je střed. Ve středu kružnice v té podlaze jsem si udělal taky dírku, aby mně pasovaly středy přesně na sebe (doufám, že to z toho jde pochopit). Takže nástavba je minimálně na ložisku tak, jak má.
Za 2: na té podlaze je zespodu přilepený takový váleček (ve skutečnosti ozubené kolo, které otáčí nástavbou) a ten nedovolí posunout nástavbu víc dozadu, protože pak by se to kvůli němu nemohlo otočit.
Za 3: tomu, že bych utnul rám skoro o centimetr nevěřím. Ale ruku do ohně za to, že jsem nic nepokazil já bych nedal :D
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32

Příspěvek od fox »

No, já sem snad našel fotku stejného modelu, který byl k vidění v Neratovicích loni v listopadu. Teda s tou vyjimkou že má modrou kabinu. Ale AD 20 to je i se čmelákem, který vyšel ve stejné době. Tady když se dívám na tu fotku, tak se jeřáb může otočit o 360°... vychází to.
Obrázek

Mimochodem, až ted sem si všiml, že model stojí předními koly ve vzduchu, stejně jako podpěrnými nohami. :D
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

to Fox:
-Tak na toto opravdu není co říct, můžu jedině přidat omluvu autorovi za takové obvinění.
-Jinak stát AD20 s koly ve vzduchu jsem už viděl, ale kola i patky jsou trochu kuriozita :D

Vzhledem k tomu, že jediná chyba na modelu byla moje můžu konstatovat, že od Rippera je to opět perfektní práce a krásný model. Lepilo se to všechno skoro samo. 102 hodin.

A teď už fotky hotového modelu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A ještě slíbené foto s větším bráškou:

Obrázek Obrázek Obrázek

Ta poslední fotka mně naležato nevlezla..

Já mám z modelu radost ( a to je hlavní :D). Vím, že tam jsou chyby, ale příští bude lepší :) a budete vědět, že to jde v pohodě slepit :)
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 481
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Kovář »

Hodně dobrá práce, moc se mi to líbí. A pokud tě baví stavět jeřáby, klidně se pusť do Bumara.
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Pida11 »

velká paráda...tu vaši čistotu práce nechápu :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Děkuji :)
to Kovář: už je pozdě. Nakonec rozhodovali mladší bratři, ti teď paří pořád tanky, takže vyhrál IS 2 a už schne kostra :D
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Chimenes »

Dobrá práce, jeřáb se povedl. To znamená nashle u pásové techniky a pak můžeš začít stavět AV-15, taky jeřáb ;)

JS
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Fox:
No, já sem snad našel fotku stejného modelu, který byl k vidění v Neratovicích loni v listopadu. Teda s tou vyjimkou že má modrou kabinu. Ale AD 20 to je i se čmelákem, který vyšel ve stejné době. Tady když se dívám na tu fotku, tak se jeřáb může otočit o 360°... vychází to.
Stejně mi to nedalo a studoval jsem tu fotku... podívej, jak má to ozubené kolečko u ložiska, to by klidně mohl být ten kousek co mi chyběl, vzhledem k tomu, že správně má být svisle dolů. Ale už bych to asi neřešil :D

to Chimenes: mám to v plánu. Zatím mám AD 20 a 28 a AV 14. Chybí mi AV 15, AV30 a Bumar. AD 125 se mi nelíbí.. Ale až někdo vydá AD 080 na PV3S tak okamžitě lepím, ten máme doma taky a byl to první jeřáb se kterým jsem dělal :)
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od fox »

tak je to možné... zas tolik sem to nestudoval, jen sem si vzpomněl, že sem ten model někde fotil... určitě asi chyba někde buda, ale kde? Sám sem model nelepil, tak nemůžu soudit... ale je v plánu. Ted musím hlavně dodělat bumara a pak se musím vrhnout na T815 S3, slíbil sem ji ke kulatým narozeninám.
kpt.Budha
Příspěvky: 72
Registrován: sob 21.1.2012 7:57

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od kpt.Budha »

Krásné...jinak report ze stavby AD28 tu někde je? Docela bych se také podíval.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Děkuji :)
Report tady není (alespoň ne můj), ale kdybys chtěl napiš mně do SZ mail a můžu Ti zaslat fotky. Tehdy jsem se ještě na nějaké reportování vůbec necítil :D


A pro ty kdo by se chtěl do AD 28 pustit si sem dovolím napsat několik mých postřehů :-) :
- byla téměř bezproblémová
-jediné co bylo potřeba si pohlídat tak velikost děr pro tubusy na přední opěrné nohy (rám má 3mm a hodně špatně se ta díra zvětšuje pokud už je rám pohromadě).
-dále velikost ramen. Ty jsem musel přibrousit šmirglem, aby se dobře zasouvaly. Ale asi by to stačilo hlídat si to postupně (já jsem stavil všechny a až pak jsem je zasouval). U AD 20 jsem je už dělal po jednom a tam to líp upravíš, když potřebuješ kousíček povolit :).
-a ještě jedna věc, otoč je řešen špejlí. Kdybych ji stavil teď udělám stejné ložisko jako je na AD 20 nebo třeba UDS.

Jinak si nevzpomínám na nic :)
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od geraltos »

gratulace, vypadá to krásně, až se vyřádím s novým autem, tak se do něj taky pustím, teď ale nemám čas, musím utrácet výplatu za benzín :)
verunkajanac
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10.7.2015 21:02

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od verunkajanac »

dobrý den super ale kde ho muzu sehnat moc prosim všude je vyprodan :( :cry:
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Tatra T815 AD20 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Vojta Č. »

Verunka: Hoď si tu inzerát do bazaru, sleduj Aukro, třeba se ho někdo bude chtít zbavit. Co chceš tak asi poradit? To samý u toho druhýho modelu ;)
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“