Liebherr 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Liebherr 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Zdravím Vás všechny.

Po divokém půlroce s různými osobními problémy, které ještě nejsou ukonce, jsem zase dostal chuť k lepení. Je to takový relax.
Odnesl to tento krásný model nakladače, který jsem si poctivě stáhnul 8-)

Model jsem prohnal kopírkou a zmenšil na mé oblíbené měřítko 1:32. Ne že by mne pětadvacetina nelákala, ale nehodil by se mi k žádnému modelu.

Mé výmluvy na obtížnou zpracovatelnost detailů u menší verze mi zhatil excelentní stavbou slovenský kolega pisho66, který model parádně spáchal v měřítku 1:50.

Při přestavbě bytu jsem si konečně udělal modelářský stůl, který má v zadní části poličky s uzavíratelným víkem. Jen poklidím nářadí a odstřižky a pak to celé zavřu. Je to docela pohodlné.

Obrázek

Neplánuji žádnou divočinu, spíše se budu pomalu držet návodu a lepit dle navrženého postupu. Každý celek ještě stříknu šedým základem a přebrousím. Mé obavy nejsou ani z oblých ploch, ale nemám rád monotónní práci, jako třeba dezén. Nu což. Trpělivost růže přináší ...

Ohledně síly podlepování dílů vzhledem ke zmenšení na 1:32 není zásadní problém. Musím říci, že díly sedí dobře a se sílou papíru je chytře počítáno...

Takže jsem začal jako každý rámem. Podlepovačky - zásadně Kores, dva podlepené díly, které patří k sobě, spojuji vteřiňákem. Poskládáno, slepeno, čeká na nástřik.

:?: Jak jste kolegové stříkali díly - mám spreje, ale některá zákoutí při stříkání základu byla těžce dosažitelná - třeba přední díl rámu. Dobarvovali jste štětcem? :?:

Obecně je rám a rameno makačka z hlediska věčného podlepování. Díly podlepené 2mm se už moc dobře nevyřezávají, zvláště oblé hrany, ale dal jsem to...

Obrázek Obrázek

Slícování některých dílů mne malinko zlobilo, nikdy nevyříznu dva díly úplně stejně.

Takže příště, dělám nápravy. ;)
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LIEBHERR 586 2Plus2/mory & iconmaster/1:32

Příspěvek od TomC2 »

Těším se jak se s tím popereš. Držím palce. ;)
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: LIEBHERR 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od Chimenes »

Hodně zdaru, podobná úprava měřítka mne taky napadla, budu sledovat. Jak píšeš o síle podlepení - zachoval si původní síly podlepení z měřítka 1:25 nebo si to převáděl poměrně na měřítko 1:32?

JS
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: LIEBHERR 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Víceméně jsem všechno dodržel. Jen kruhové díly, které se měly podlepit 0,5mm se i tak hůře stáčejí. Dělám je ze základního výkresu, na který jsem model vytiskl - čtvrtka 180g. Pak to impregnuji vteřinovým lepidlem, jehož spotřeba je docela slušná. Používám tekuté, střední mi nechávalo vrstvu lepidla, které pak "kvetlo". Řídké se z větší části vpije.
Od pětadvacetiny to není zas tak extra skok, u padesátiny už se to řešit musí.
killer154
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 2.2.2012 15:08

Re: LIEBHERR 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od killer154 »

Ahoj tak s lícováním spojů u dílů rámu jsem měl taky problém,zbrousil jsem vše do roviny a pěkně se mi to vymstilo u montáže kapot kdy se každá desetinky sečetla a ve finále jsem skoro chtěl dělat nový rám,zákoutí jsem dobarvoval štětcem a sekundáku jsem za celou stavbu spotřeboval cca 10 lahviček řídkého.Držím palce při stavbě
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: LIEBHERR 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Koukám, že je nás víc co mají podobné nápady 8-) . Určitě budu sledovat a držet palce, protože sám bych chtěl někdy něco podobného provést :) jak s tímto Liebem tak s Menzi Muckem od WanRayena...
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: LIEBHERR 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Přináším pár fotek z postupu prací. Jednotlivé komplety částí nakladače jsou poměrně členité, tempo prací není nijak závratné. Snažím se také, aby to trochu vypadalo.

Nedalo mi to a u dílů, které jsem měl připraveny, jsem zkusil udělat nástřik vrchní žlutou.
Sprej vhodný k tomuto stroji a běžně dostupný je zřejmě jen RAL 1028 žlutá melounová. Prosvítavé šedé hranky jsem překryl až třetí vrstvou. S výsledkem jsem docela spokojen.

Nyní patlám protizávaží na zadním rámu, zde budu už muset tmelit.
Hezkou něděli.

Obrázek Obrázek Obrázek
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: LIEBHERR 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Tak mám hotovou zadní partii podvozku s nástřikem v základu.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: LIEBHERR 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Toš dobré dobré :!: . Sleduju, jen sem se zapoměl zeptat, tedy: Jakou plánuješ výslednou barvu stroje? Žluto-bílo-šedou klasiku?
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: LIEBHERR 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Díky. Ano, plánuju klasiku žluto-bílo-šedou. Viděl jsem i jiné kousky, ale nejvíce se mi líbí takhle.
Už jsem začal kola, ten 1mm silný papír už se mi kružítkem moc dobře neřeže. Musím udělat disky, je to dost nafest, zřejmě budu muset probrousit větší díry v pneu.
Teď si dám 3 dny Slovensko, pokračování ke konci týdne.
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: LIEBHERR 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Pokračování stavby modelu a snad i dokončení bude možné sledovat zde:

http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=62&t=4684" onclick="window.open(this.href);return false;

Hezké Vánoce.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: LIEBHERR 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Mno, tak tomu říkám hláška dne.. :evil:
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Liebherr 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj kluci,

po dodělání RY 151 jsem se pustil do dalšího nedotaženého stroje, a to nakladače. Už dodělávám chybějící schůdky a blatníky, a pak to celé posestavím.
Čeká mne všechna dráteničina a hydraulika, takže cesta ještě dlouhá, ale nedodělat to by mi bylo líto, doteď už to bylo dost přes 100 hodin práce.
Příště přinesu foto, a jedeme dál.
S nápisy pořád váhám, zda zkoušet ty vodolepky, nebo to vyřezat a nalepit písmenko po písmenku...
Mno, poslední fotka je z roku 2012...

Obrázek
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Liebherr 586 2Plus2 / mory & iconmaster / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Prace pokracuji,drobotina da jeste dost prace.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“