SOR NB 12 DP Praha / AmatER / 1:87 hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

SOR NB 12 DP Praha / AmatER / 1:87 hotovo

Příspěvek od Zrzek »

Nazdárek vespolek,
před nějakou dobou jsem dokončil armádní "žabičkovou" Karosu C 734 a úspěšně udělal reparát stavby Karosy B 732 evid.č. 612 Libereckého ČSAD. Listujíc šanonem s AmatERskými "pidimodely" jsem tak dumal do čeho střihnout a oko mé spočinulo na listu s vyprintnutým "trabantem", se kterým po Práglu řádí pod volacím znakem KGX 770/71 sám autor šmikajdy. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem toho kluka ušatýho ukecal, aby mi tuten kousek vytvořil "na objednávku", poněvadž je stráááášně moc zaměstnanej a nebo hajinká, protože je stráááášně moc unavenej.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Peťan k tomu modelu samozřejmě vytvořil návod. Nicméně nebyl bych to já, abych se ho doslovně držel a tak se na stole zatím objevilo totok:

Obrázek
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: SOR NB 12 DP Praha / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

Malej pokrok ve výrobě "AmatERtrabanta". Sice jsem se zařekl, že nebudu přední nápravy patlat hejbací - ale když už ty dílky ten Peťan nakreslil... :roll: :roll: :roll: Počítám, že až se někdy probere z dřímoty, tak sem písne něco děsně ftipnýho vo "šnečim" tempu.... :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: SOR NB 12 DP Praha / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

Ještě fotečka - ten kluk ušatá autorská BUSíky jede podle skutečnosti, žádný ojebávky - koleška "trabika" tak jak je standardně montuje "kolchoz" skrývající se pod známou milovanou i nenáviděnou zkratkou (vpředu malá, vzadu velká).... :shock: :shock: :shock:
Obrázek
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: SOR NB 12 DP Praha / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

Takhle to dopadne, když se jeden musí v době pracovního volna přepnout z módu "patlal" do módu "tátamáma".

Přepnutí obsahuje - odložení vystřihovánky, dopravu svišťáků familywágenem ze školy/školky, a následné rozdělení činností. Starší cipís by nejradši zasednul k PC a vyhladil všechny teroristy a jinou havěť, f tom mu fšak veleúspěšně zabrání naše tříletá pidižvice. S tou, když jsem doma, hraju její neoblíbenou gamesu - "kdo po obědě později usne". Téměř pravidelně vítězím (plním tím bobříka vytrvalosti). Musím říct, že dvě hoďky "klimboše posilováka" sou fajne - nevím proč se tomu ti prťousové brání.
Obrázek
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: SOR NB 12 DP Praha / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

Další pokračování porcování papíru....
Obrázek
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: SOR NB 12 DP Praha / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

A je tu další díl seriálu - postav si kamarádova "trabanta".

Včera, po zpětném přepnutí-se z módu "tátamáma" do módu "patlal" (po klimbošovi posilovákovi), má tvorba netrvala dlouho. Zvoní mobil - hovor s mou lepčejší polovičkou - "lásko, mám hodně těžkou tašku, přijedeš pro mě?" :lol: :lol: :lol: Změna módu na "taxi/uber" (čtenář si vybere) a po návratu nenápadné manželčino nasměrování mě na mód "bagr/rypadlo" - rozuměj pod tím hledání kdesi v zemi zahrabané roury pro odvod dešťové vody z okapu do vsakovacího prostoru. Totok za účelem zjištění směru kam ta potvora vede, abychom na ni mohli napojit jímku na dešťovou vodu - přece nebudu zalévat zahradu vodou z vodovodu a podporovat ty co se snaží cenu šroubovat hore. :evil: :evil: :evil: Po zbytek odpoledne tak z patlu nebylo nic a já se koupal ve vlastním potu, nicméně dřina byla odměněna úspěchem - roura byla nalezena :!: :!: :!: Následovala bujará oslava dvěma vychlazenými pivy a pokec se sousedy, kteří nám už několik dní fandili při našem hledacím a kopacím úsilí. :lol: :lol: :lol: Pak už jen sprcha a hajdy do postele opdočívat.

Dneska jenom ranní doprava dětiček do školy/školky a po návratu jsem zatím stvořil to, co je na tom pikčru z mobilofoťáku.
Obrázek
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: SOR NB 12 DP Praha / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

Nazdárek vespolek. Už sem tu zas a se mnou aj další díl -nevréndynk stóry- Postav si kamarádovo "trabanta".


Ale jo, už to - s hóóóódně velkou fantazií - začíná vypadat jako modýlek "trabanta".... :lol: :lol: :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Příprava na finalizaci...
Obrázek


U posledního pikčru AmatER povidal cosik ve stajlu - dej tam náby z Mercédesky, von to stejně nigdo nepozná. Takže už mám všech osm pohromadě a včil hrrrr na ně.
Obrázek


A je do/ná/bojováno.
Seriál - Postav si kamarádovo "trabanta" - dospěl do finále. Tadyk první obrázek po dokončení.
Obrázek


Co říci závěrem? Model se stavěl celkem pohodově, bez větších zádrhelů. BUSík není úplně dle mých představ - způsobeno mou "šikovností". Chtělo to ještě lepší vytvarování karoserie, montáž kol na nápravy před vlepením žeber do karoserie, drátkování. A hlavně ty správný náboje zadní nápravy!!! :lol: :lol: :lol:
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: SOR NB 12 DP Praha / AmatER / 1:87

Příspěvek od Zrzek »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“