Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Schumy.0003 »

Teda Vašku, paráda, fakt čumím... Krása
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Mára79 »

Parádní interiér, pěkně jsi to vymakal. Pohled do autobusu je jak ve skutečnosti. Škoda jen že jsou některý tyče natřený asi hustou barvou, pak mají někde nestejnoměrný průměr.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

S těma tyčema je to pravda, barva byla dost hustá, neměl jsem po ruce to správné ředidlo. :D Je to nějaká speciální barva na beton, cca před rokem a něco jsme s ní v práci natírali žluté pruhy na podlahu v hale galvanovny. Trochu jsem si ulil, ale ředidlo jsme neměli a nechtěl jsem kvůli těm pár tyčkám kupovat celou pikslu. Na fotkách je to, jak to bývá, o hodně víc vidět, ve skutečnosti to je docela O.K.

Dělám na předním čele, už mám zabudovanou palubku a přepážku za řidičem, chystám se na roletky, přední informační panel a pak přední čelo jako takové. O víkendu snad dodám i nějaké obrázky.
DANNY
Příspěvky: 1
Registrován: pát 3.3.2017 1:51

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od DANNY »

Dobrý mal by som záujem o oba modely autobusov Karosa (Písek)čo by stáli? Môžete mi napísať na e-mail: daniel.petrek@post.sk, verím a dúfam že sa dohodneme,z pozdravom Daniel
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

DANNY (a případní ostatní zájemci): Modely by nestály nic, nejsou na prodej. Vzhledem k tomu, že spoustu dílů dotvářím až během stavby a nejsou tudíž k dispozici k tisku, nebudu tyto modely nikomu dávat k dispozici. Modely bez interiéru pošlu ve formě pdf na požádání zdarma komukoli. Děkuji za pochopení.

S mírným zpožděním přináším info k přednímu čelu. Během minulých dnů jsem připravil vše ke kompletaci - roletky, informační panel jsou na svém místě, čelní okno "zaskleno a připojena spodní část. Celek jsem vlepil do modelu, ale s výsledkem nejsem spokojen. Na levé straně jsem o cca 1mm výše, než by bylo zdrávo a v horní části se vytvořil nepěkný zub. Pravá část - přechod mezi bokem a čelem dopadl katastrofálně, ještě jsem se snažil to nějak zachránit, což se sice částečně povedlo, ale za cenu odříznutí části obliny předního čela. Rozhodl jsem se, že přední čelo nechám vytisknout znovu a uskutečním druhý pokus. Horní část s průhlednou fólií zachovám, nové budou jen paprové díly a postup bude také trochu odlišný - vlepovat budu postupně, nejprve sklo a pak až spodní část čela.

Obrázek Obrázek

Fotoaparát dělá divy. Sebemenší nepřesnosti vytáhne a 100x zveličí, ale když vyfotím ten zmiňovaný zub, tak se tváří, že je to v pohodě.

Obrázek Obrázek

Tady se to podařilo zachytit, pro představu o co jde:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Tak tedy druhý pokus. Tedy přesněji - v případě čelního skla až třetí pokus, druhý opět nevyšel z důvodu oboustranky, která v rozhodujícím okamžiku řekla DOST a olemování okna vlivem různých tlaků a tahů slezlo mimo. Nezbylo tedy nic jiného, než použít gelové vteřinové lepidlo. Nemám sice "odour free", ale když to hlídám, tak se fólie moc nezamlží a když už, tak jde opatrně ostranit tupým nožíkem. Takže zasklení proběhlo v pohodě, ale následná instalace do celku byla o infarkt. K bočním částem jsem lepil opět vteřiňákem, ale na rozdíl od předchozích pokusů tentokrát z nějakého důvodu nedrželo. Zoufalost a vztek byl na bodu varu a cca 1 vteřina dělila celý model od rozšlapání. Naštěstí jsem to ustál - nedokážu spočítat to obrovské množství nepublikovatelných slovíček, které se vznášely nad pracovním stolem. Nakonec jsem to s vypětím veškerých zbylých (hlavně psychyckých) sil nějak dotáhl do konce, ale za cenu příšerného zamlžení a upatlání skla od vteřinového lepidla. Zvenku se to dalo ještě jakžtakž odstranit, pomohl mj. tekutý Cif, ale z vnitřní strany to bylo horší. Zkoušel jsem to nožíkem, zahnutým drátem, nakonec se osvědčil uchošťour, nicméně na krajích okna u přechodu k bokům zůstaly nepěkné škrábance od zmiňovaného drátu a trochu i zamlžení. Ale nervy mám jen jedny a nechal jsem to tak. A ve finále to není zas tak hrozné a přinejhorším se to dá svést na řidiče, že moc funí. :lol:

Následné doplnění spodní částí čela a nárazníku už byla docela pohodička.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dalším postupem je zadní čelo, zatím jen základ:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od kaktusak »

Kdyby někdo před prohlížením fotek nečetli ten text tak to poškrábaní ani nepoznají . Vůbec to nevypadá tak zle .

No a o té jedné pověstné vteřině bych mohl psát celé hodiny . Kolikrát ji já už zažil .
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Zadní lampy:

Obrázek Obrázek

Světla začleněná do zadního čela:

Obrázek

A celé zadní čelo začleněné do karoserie. Oproti přednímu bylo toto naprostá pohodička, procházka růžovou zahradou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Komponenty mechanismu otvevírání dveří. Prosím, nekýchat! :D

Obrázek Obrázek
darwy2014
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 6.4.2017 17:18

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od darwy2014 »

zdravím vás, v prvé řadě klobouk dolů před vašimi luxusními modely, super práce ...chci vás poprosit , zda-li by jste byl tak ochotný a poslal mi interier B930 , který jste vytvořil? ...rád bych celý model, ale nevím zda je možno jej koupit nebo stahnout...velmi vám děkuji za info ...Bc. Dofek Zdeněk
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Já se omlouvám, ale není to možné. Už jsem to tu jednou psal - spousty dílů ani nemám nakreslené a tvořím je až přímo během stavby. Práce na interiéru byla jedna velká improvizace, základní díly mám sice v počítači, ale poskládat to do sebe, aby to všechno pěkně zapadalo do sebe vyžaduje mnoho úprav a postupů, které není možné jednoduše předat dál. Proto modely s interiérem nikomu neposkytuji. Starší modely bez interiéru zašlu komukoli na požádání na mail ve formátu pdf zdarma (a to se vyplatí!) :mrgreen:
darwy2014
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 6.4.2017 17:18

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od darwy2014 »

To mě mrzí , i tak díky
Pavlis
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13.4.2017 12:12

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Pavlis »

Zdravím Vašku
Sleduji Tvou tvorbu a busy se mi líbí,fakt jak živý.
Obdivuji trpělivost a preciznost,tak tu bych chtěl mít.
A tohle "B"super.Čekám na dohotovení.
Jestli bych mohl využít Tvé nabídky na zaslání modelu,rád bych jí
využil.Pro domluvu mě prosím kontaktuj na mail pajikotradik@seznam.cz
Díky za ochotu
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Dobojováno! Po téměř půl roce je konečně hotovo. Balit bágly a smažit řízky tentokrát není třeba, jede se na Hradiště a tam je hospoda U Srnků, kde si dáte utopence. :P

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Karosa B932 MHD Písek / Venca 21 / 1:43 - HOTOVO

Příspěvek od Schumy.0003 »

Teda, nádhera, no já čumím, jsi jednička
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“