Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od AmatER »

Tohle je jeden z důvodů, který mě od dělání interiérů k autobusům odpuzuje. Monotónní zdlouhavá práce, která ubývá jen velmi, velmi pomalu...
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Sedačky jsou konečně hotové a rozmístěny na svých místech. Zadní "pětka" zatím jen na sucho, ta přijde přilepit zřejmě až po zkompletování interiéru s karoserií. Dvojici sedadel u zadních dveří jsem vynechal - ve skutečnosti je toto dvojsedadlo sklápěcí, v papírovém provedení v tomhle měřítku téměř nemožné (i když věřím, že jsou borci, kteří by to dali) a jelikož budou dveře otevírací, tak by nesklopené sedadlo při otevřených zadních dveřích vypadalo asi divně. Tak jsem to vyřešil tak, jak se to někdy řešilo i ve skutečnosti, hlavně u vozů tohoto typu určených pro linkovou dopravu, že jsem toto dvojsedadlo nechal na dílně vymontovat úplně. Holt do Itálie k moři pojede o dva soudruhy míň. (Otík s Keliškou zůstanou v Hošticích). :twisted:
Stejně tak a ze stejného důvodu chybí i sklopné sedadlo vedle řidiče pro turistického průvodce.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Schroub
Příspěvky: 66
Registrován: úte 24.1.2012 10:11

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Schroub »

taková manufaktura si zaslouží respekt. Pěkně ti to roste.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Tapan »

Sedačky parádní, vzhledem k množství a rychlosti, jakou ses s tím vypořádal, smekám. Těším se na pokračování.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od mahdy »

Až je škoda takový pěkný interiér zakrýt plechařinou.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od AmatER »

Zrovna ta sedačka pro průvodce je jednodušší, než dvojsedačka u zadních dveří - v podstatě je to "židle", která je na předních nohách překlopitelná na palubku ;) o ty dva šrouby, které po vymontování zbyly, jsem si několikrát málem ukopl palec...

Mmch. připadá mi první dvojsedačka na pravé straně trochu moc vzadu, což většinou znamená, že bude lednička s kafomatem? ;)
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Mára79 »

:o :o Parádní interier, koukám že i řadící páka má ten dřevěnej konec. Fakt paráda.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od vašekh »

Předposlední sedačka vlevo- rozlité kafe předělat. :-)
Paráda!!!!!
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Děkuji všem za hezká slova!

AmatER: První dvojsedačka vpravo je stejně daleko, jako ta vlevo, Na fotce ta mezera vypadá větší, ale teď jsem znovu procházel fotky, podle kterých jsem se řídil a rozteče sedadel by měly být O.K. S lednicí ani s kávovarem nepočítám, kafe si účastníci zájezdu dají u pumpy na hranicích. Aspoň se nebudou ztrácet hnědé podšálky. :evil:

Mára 79: Řadící páka je celá dřevěná, vypižlaná ze špejle a spodní část začerněná. ;)
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Během víkendu jsem si hrál s dveřními křídly a mechanismem jejich otevírání. Další věc, kterou musím dořešit před uzavřením karoserie s interiérem jsou záclonky u oken. Původně jsem je chtěl vyrobit ze starého béžového kapesníku (vypraného, samozřejmě) :) , ale po dnešním marném boji s jehlou a nití v ruce jsem tuto variantu vzdal. Prostě i tuhle jemnou a slabonkou látku nebylo možné vytvarovat do požadovaného útvaru. Na řadu tedy přišel plán B a sice velmi jemný papírový ubrousek. Výsledek byl o poznání lepší, jediný problém je ten, že ubrousek je bílý a musel jsem tedy vytvarovanou záclonku opatrně nabarvit vodovkou. Na fotce je jen první pokus, ve skutečnosti to, jak už to bývá, vypadá lépe, než na fotce. Do modelu použiju doladěné a lepší pokusy. ;)

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Velký pátek byl velkým, přímo svatebním dnem pro tuto Karosu. Své ano si řekli slečna Karoserie a pan Interiér. :D Ale popořádku - záclonky jsem nakonec nebarvil, stejně to moc nešlo, ale kupodivu jsem doma objevil ubrousky v ideální béžové barvě. Po jejich instalaci k oknům jsem přilepil stropní panel:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poté jsem řešil připevnění dveřních křídel pomocí úchytů - ve skutečnosti jsou horní úchyty přidělány ke tvarovaným vodorovným tyčím, ale já jsem je pro zjednodušení a slepitelnost vynechal a úchyty jsem přilepil ke stropnímu panelu, respektive k vzduchovému tunelu u zadních dveří. Nyní už nastal onen zlatý hřeb a karoserie a interiér jedno tělo jest. Teprve potom jsem vložil dveře do horních úchytů a přilepil spodní úchyty k bokům schodů. Pravé křídlo předních dveří doplním až po zkompletování přední části, aby mi tam teď nepřekáželo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A ještě pokus o pohledy dovnitř - při umělém osvětlení to vypadá zajímavě...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Tapan »

Tohle je fakt maso. Ten interiér je parádní, záclonky tomu hodně dodaly ;-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Daniel »

Neskutečná paráda :shock: A s přihlédnutím na měřítko, v kterém to socháš , je to až modelářský masochismus ;) . Tak hodně zdaru při dalším postupu a dál budu se zatajeným dechem sledovat a kochat se krásnou modelařinou.
gomba
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 9.2.2012 22:28

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od gomba »

Naprosto úžasný. :shock:
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Měřítko je znouzectnost (mimochodem - zrovna ji poslouchám) :D Vzhledem k obludným neználkům, pardon - rozměrům těch dvou vykopávek 1:25 z mého modelářského pravěku jsem nejprve uvažoval o měřítku 1:32, ale jelikož by to bylo už tetí měřítko u mých busů, tak jsem to nakonec nechal v mé oblíbené 1:43. Navíc - ještě před mým modelářským pravěkem jsem měl hotové dokonce tři kusy autobusů s interiérem v 1:43 (Karosu C734, kloubák C744 a měšťák B732), a dalších cca 30 Karos bez interiéru, téměř kompletní tehdejší ČSAD Písek, plus několik vozů z jiných ČSAD (Tábor, Strakonice...), se kterými jsem tehdy se vozil na půmku do a z Volyně. Pak jsem to všechno jednoho krásného dne v návalu nějakého vzteku komplet rozšlapal a vyhodil do popelnice. Takže jsem věděl do čeho jdu a že to i v tomhle měřítku jde udělat, nyní to bylo náročnější hlavně o ty fólie v oknech a otevírací dveře.

No a dnešní mírný posun - přední čelo. Zasklívání jsem řešil jedním kusem fólie zahnutým do stran a lepené je pomocí cca 1mm úzkých pásků oboustranky. Překvapivě je to docela pevný celek. Rubovou stranu sloupků jsem polepul opět 1mm pásky, tentokrát černé samolepící fólie.
Před instalací čela do celku musím ještě dodělat roletky.

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“