Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43 - HOTOVO

Příspěvek od Venca 21 »

Po delší době další autobus. Další Karosa. Tentokrát legendární "ušatá" Karosa LC 736, jak jinak, než písecká, s lehce kmotrovskou SPZ - PI 71-17. Tento vůz byl vyroben v roce 1990 a byl opatřen žlutooranžovým lakem ve schematu LC 736 - viz ilustrační foto:

Obrázek

Někdy kolem roku 1995 byl přelakován do píseckého schematu dálkových autobusů a v této podobě bude i můj model. Foto je opět ilustrační, je to jediná fotka autobusu v tomto laku, kterou jsem sehnal a navíc na ní není LC 736, ale LC 735, tedy verze bez "uší":

Obrázek

Tento model se od mých předcházejících výtvorů liší jedním nepodstatným detailem, bystřejší z vás ho jistě odhalí. :D
Jednotlivé díly autobusu se vešly na tři archy A3, náhled:

Obrázek

Dnes odpoledne jsem si ho nechal vytisknout a hned záhy, ještě za tepla jsem se do něj pustil. Začal jsem pláštěm karoserie - vyřezáváním a zasklíváním oken. Fotky a další report přinesu zítra.
Naposledy upravil(a) Venca 21 dne stř 13.4.2016 21:51, celkem upraveno 1 x.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Schumy.0003 »

držím ti palce
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Na pravém boku autobusu jsou vyřezaná okna, na vnitřním dílu také a následně zaskleno a zkompletováno:

Obrázek Obrázek Obrázek

Totéž na levé bočnici:

Obrázek Obrázek

Pokračuji komponenty interiéru - základ podlahy a podběhy blatníků:

Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Dnes jsem pokračoval podlahou v interiéru. Zkompletoval jsem oboje schody. jedna zajímavost pro pobavení - pro znázornění rohožek jsem použil texturu kuliček rybízu, či borůvek, nebo co to bylo a vypadá to fakt jako rohožka :mrgreen:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dále jsem pomocí dvou vrstev lepenky a kartonu o celkové tloušťce 4,5 mm vytvořil vyvýšenou část podlahy pod sedačkami. Už zbývá jen položit linoleum a může se pkračovat dál.

Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Lino položeno, podlaha hotová:

Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračoval jsem rozvody vzduchu nad sedadly a přístrojovou deskou a pracovištěm řidiče:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

O víkendu mě čekají sedačky, sedačky, pak sedačky a nakonec sedačky. Už teď se "těším" :D
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od vašekh »

Jako dost dobrý jako vždy :-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od kaktusak »

Všechno dobrý , čistě slepeno , perfektně zaskleno . Jeden detail mě vadí a to ten papírový volant. Chtělo by to nahratit drátkem a nebo ó kroužkem s těsnění . Jinak to nemá chybu .
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Ony by se nějaké chyby našly, ale naštěstí jsem je stačil odstranit, nebo napravit ještě před samotným lepením. Většinou šlo o nějaké drobné přistřihnutí dílu apod. Nebo třeba ta černá bedna po levé ruce řidiče - tu jsem musel o cca 4 mm snížit, neboť jsem při kreslení zapoměl počítat s vyvýšenou podlahou pod řidičem. :) Volant zůstane papírový, je to papírový model. ;) Dělám ho tak u všech modelů a nějak mi to nevadí, nejsem zas takový detailista extrémista a navíc práci s jinými materiály, než s papírem a případně dřevem -špejle apod. moc nemusím, s drátem pracuji jen když je to opravdu nutné a u žádných modelů nepoužívám ani dezény pneumatik.
Ale jinak děkuji za radu a za kladné hodnocení, žene mě to dál.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od kaktusak »

Tak práce s folií ti jde moc dobře a to taky není papír ;) . Osičky kol , madla do interiéru taky asi nebudou z papíru . Nic méně O.K. je to tvůj model ( a vypadá zatím hodně dobře ) a je jen na tobě jak ho slepíš . Držím palce a budu sledovat .
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Ještě jsem dodělal takovou tu bednu na cosi nad řidičem, kterou některé vozy mívaly a jelikož jde o Karosu LC, tedy "de luxe" tak hlavně nezbytnou televizi Tesla s videopřehrávačem (Jančura by čuměl) :lol: , aby účastníci zájezdu do Itálie mohli cestou sledovat Slunce seno jahody (nebo jezeďáci Účastníky zájezdu). :mrgreen:

Karoserii jsem přiložil zatím na sucho, kvůli focení.

Obrázek Obrázek Obrázek
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Schumy.0003 »

a já jdu hledat zuby pod stůl, bomba
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Dnes jsem udělal nějaké drobnosti - sání vzduchu na zadních sloupcích, tam jsem musel dost improvizovat a finální tvar dořešit až během lepení, aby správně navazoval na tunel na stropě. Nevím, zda to přesně odpovídá skutečnosti, protože jsem nikde nenašel žádnou fotku inkriminovaného místa v detailu a jelikož už si moc nepamatuji, jak to tam ve skutečnosti je, tak jsem postupoval intuitivně. Dále jsem zkompletoval dva větrací dekly ve stropě, čímž je práce na stopní části prakticky hotová, chybí jen sedm lamp vnitřního osvětlení, které si musím znovu vytisknout, neb neumím počítat do sedmi a vytiskl jsem si jich pouze šest. Navíc jsou moc tmavé a do modra, tak je aspoň upravím a zesvětlím.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A další na řadě bylo křeslo pro hosta. Tedy pro řidiče. Retušování toho barevného vzoru je docela zábava. :D No dnes už nic neudělám, za chvíli vyrazím resetovat hlavu někam na bigbít. Zítra, pokud mi nebude moc špatně, mě čekají už dříve avizované sedačky.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Ještě jsem dodělal fofrklacek, neboli řadící páku, na kterou jsem prve tak trochu zapoměl. A pak už opravdu ty sedačky. Sedáky jdou docela rychle, za dnešní odpoledne jich mám už 9. Opěradla jsou náročnější, jednak je jich dvojnásobek a mají trochu složitější tvar. Takže jsem zhotovil zatím jeden prototyp a nevypadá to, myslím, vůbec špatně. A tohle mě čeká ještě asi tak 22x :shock:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A jen tak pro představu jak je to "velké":

Obrázek
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od JanO »

Područky jsou určitě sklápěcí a síťka natahovací :D .
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Karosa LC736 ČSAD Písek / Venca 21 / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Dnes jen telegraficky - pořád sedačky, stále sedačky. Foto s opěradly ve fázi rozpracovanosti:

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“