Karosa ŠM-11 / Mega Graphic, M. Antonický / 1:43

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Karosa ŠM-11 / Mega Graphic, M. Antonický / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

Všechny vás pěkně zdravím na novém fóru... ;)

Po dokončení Šikmé věže jsem využil zbytku volna a pustil se zase po roce a půl do něčeho co má kolečka...po dlouhém rozmýšlení jsem si zvolil několik adeptů a jako první se dostalo na Karosu ŠM-11 vydané Mega Graphicem v měřitku 1:43, jejímž autorem je pan Michal Antonický...

Myslím že model netřeba blíže představovat, takže zde náhled na obálku... ;)
Obrázek Obrázek

Už dlouho jsem měl doma pořízenou řezací podložku a kružítko na řezání Olfa...když jsem jej dostal, řekl jsem si že dostavím věž ještě se starým vybavením a další model už pěkně na novém...no a ta chvíle je tu, takže zde náhled na originál modelu a mé nové pomocníky :)
Obrázek Obrázek

Takže to by bylo pro úvod a teď už honem k modelu...

Při stavbě jsem se držel návodu, takže zde připravené díly podvozku a hotové nápravy...Při stavbě kol jsem poprvé použil kružítko na vyřezávání a dojem je takový, že nevím jak jsem bez něj mohl žít :D kvalitou a rychlostí práce se to s řezáním skalpelem nebo stříhání nůžkami nedá rovnat... ;)
Obrázek Obrázek

Pokračoval jsem karoserií,...zde tedy plášť s připravenými detaily a dále pak již vše na svém místě...(kromě střešních segmentů, ty jsem si nechal na později)
Obrázek Obrázek

Detail lemů blatníků a plastických dílů...
Obrázek Obrázek

To je prozatím vše, pokračování příště ;)
Uživatelský avatar
Ladislav IV
Příspěvky: 10
Registrován: ned 22.1.2012 19:27
Bydliště: Plzeň

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Ladislav IV »

Nezkusíš z toho udělat trolejbus tr11
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

:arrow: Ladislav IV: Tak tr11 z toho určitě nebude, to nechám na povolanějších,...jednu dobu jsem uvažoval jak z ní vykouzlit Š-16,5, ale co se týče grafiky a počítače tak se s tím tolik nekamarádím abych něco takového zvládnul, zkrátka na takové přestavby nejsem ;) (a i kdybych byl, teď už je pozdě :) ) Takže se spokojím s modelem tak jak ho výtisk nabízí ;) téměř tedy :)
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

Takže slíbené pokračování je tu...pokračoval jsem vnitřní kostrou modelu...

Kromě v návodu zmíněných dílů, jsem si kartonem 1mm podlepil i žebra karoserie...a ta pak vlepil do pláště...
Obrázek Obrázek

Žebra jsem nejprve nalepil na středovou rysku a od ní postupně dolepil vždy jeden bok...zhruba ve výšce oken, kde je plášť spojen jednou chlopní, jsem si pomohl oboustranou lepicí páskou místo lepidla... ;) Po té jsem dolepil dvě menší žebra a postup opakoval na druhém boku...
Obrázek Obrázek

Zde připravený základ karoserie a čela autobusu v instantním provedení...
Obrázek Obrázek

Následovala práce na kterou jsem se z celé stavby těšil nejméně - sestavení obou čel a hlavně přechodových oblouků pod okny...Naštěstí se mi podařilo díly spasovat celkem dobře, důležite je zde hodně a přesně tvarovat ;)
Obrázek Obrázek

Tím byla, alespoň tedy pro mne, nejhorší část stavby za mnou a nic mi nebránilo vlepit čela do karoserie a doplnit přední a zadní masku...jak jsem se s tím popasoval, posuďte sami ;)
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Karoserie je téměř hotova, takže jsem na ni v tuto chvíli doplnil chybějící střešní segmenty a věnoval se posledním drobnostem...u stěračů jsem prořezal vzduch mezi táhly ;) (Až na fotce jsem si všiml, že jsem zapoměl proříznout spodek levého stěrače, na modelu je to v pořádku)
Obrázek Obrázek

Karoserii jsem odložil a věnoval se dotváření drobotě...na řadu přišli nárazníky...
Obrázek Obrázek

Hotové nárazníky s doplněnými detaily..Model jsem chtěl trochu odlišit od ostatních, ale při tom jsem se nechtěl pouštět do žádných zásadních úprav...při prohlížení fotek autobusů jsem našel fotku ŠM-11 s kulatými přídavnými světly pod nárazníkem...A tak jsem se pustil do ,,minituningu,, ;)
Obrázek Obrázek

Na skla světlometů jsem využil couvací světla z pozůstatků dálkové verze která jsem si vysekl razníkem o průměru 3mm, těla světlometů a držáky jsou pak zhotoveny z barevných papírů co jsem měl v šuplíku...
Obrázek Obrázek

No a zde výsledek mého snažení osazený na nárazník... ;)
Obrázek Obrázek

Není to kdo ví co, s přesnými mírami či atestem parabol jsem si hlavu nelámal, ale účel to splnilo...moje ,,Ešemka,, bude trochu jiná než ostatní ;)

Zbývalo tedy vsadit do karoserie části podvozku, nápravy a doplnit poslední připravenou droboť na vozidlo...na zadní nárazník jsem doplnil ještě mlhovku kterou jsem také zahlédl na jedné z fotek, vytvořenou stejným způsobem jako přídavná světla. Poslední úpravou pak bylo nahrazení papírových rámů zpětných zrcátek novými, vyrobenými z drátku a natřenými patřičnou barvou...
Obrázek Obrázek

A po dolepení všeho na svá místa bylo HOTOVO

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Stavba celého modelu mi zabrala celkem 10 dní, z toho jsem v poslední den dolepil už jen zpětná zrcátka na kterých musela doschnout barva ;) ...jinak model je prost chyb (kromě mých vlastních) a nepřesností, takže staba je příjemnou záležitostí ;) Model jsem zaparkoval do poličky vedle dálkové verze a jelikož jsem měl stále volno, tak abych se nenudil, ještě večer jsem si na stůl z depozitu přesunul verzi ŠL, ale o tom zase někdy příště ;)
Naposledy upravil(a) Jarda F. dne stř 25.1.2012 10:38, celkem upraveno 1 x.
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Melchior »

Moc pěkný report ze stavby, gratuluji k dokočení, máš to moc pěkné !
Uživatelský avatar
Rallyman
Příspěvky: 38
Registrován: sob 21.1.2012 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Rallyman »

Pěkná stavba. Palec nahoru...
Radek14
Příspěvky: 36
Registrován: sob 21.1.2012 11:16
Bydliště: Čtyřkoly

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Radek14 »

Máš to hezký, čistě slepený, no prostě další parádní model. :)
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Jarda F. »

Díky všem za slova chvály...potěší a povzbudí to k další práci ;)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Tomáš S. »

Krasné, opravdu se ti povedl a líbí se mi i když tenhle typ busu nemusím... ;)
Ivan.Šimeček
Příspěvky: 37
Registrován: sob 4.2.2012 17:38

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Ivan.Šimeček »

Ahoj chlapi.Chci se zeptat,zda je tento model ještě k sehnání nebo jestli se někomu neválí ve štruzoku a byl by ochoten ho pustit.Díky za odpověd.
1832
Příspěvky: 2
Registrován: pon 2.4.2012 9:14

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od 1832 »

AHOJ PROSIM DASE JESTE NEKDE ŠM 11 DOSTAT KOUPIT NEBO SKOPCIT DIK
:geek:
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Koupit panáčku...koupit!!!! S kopčením můžeš jít ....víš kam? Prostuduj si pořádně pravidla chování na tomto DF-ku, aby si nemusel být popotahován a pověšen do průvanu.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od Zrzek »

Zdenda byl rychlejší.

Kopčení a stahování se tu nepodporuje. :twisted: :twisted: :twisted: Zkus napsat inzerát do sekce BAZAR.
1832
Příspěvky: 2
Registrován: pon 2.4.2012 9:14

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od 1832 »

OMLOUVAM SE ALE NEMUZU JI NIKDE SEHNAT MAM ŠL ŠD RTO A JEN ŠM 11 NEMAM TAK BUDU HLEDAT DAL

:roll:
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Karosa ŠM-11 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvek od yvan »

1832: Boha jeho, udělej pro sebe něco a nainstaluj si tohle.

Pro ostatní a nejen pro ně: Jestli myslíte hlavou a umíte psát malá písmena, tak to nestahujte, ani neinstalujte, je to úprava registrů (zásah do systému), která zruší funkci klávesy Caps Lock. Ne že mi někdo napíše, že standardně kliká na všechny odkazy, co kde najde a až potom přemýšlí, pročež pro něj díky mě není programování v PHP tak komfortní jako dřív.
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“