Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

Od začátku jsem sledoval a líbí se mi jak to máš slepené ;) - co se týče předlohy, ta je strašná :lol: :) .
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od Chimenes »

Krásná práce a zbytečná skromnost, vypadá to parádně.
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od opel123 »

Nádherně a čistě slepeno :!: Tento model snad také někdy slepím , ale nechci předbíhat :)
Tomáš S. : No mě se předloha líbí , ale co se týče jízdních vlastností , tak jenom souhlas :lol: A to nemluvím o tom signálu při zavíraní dveří :P
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od Venca 21 »

Máš to hezké, hlavně pákové tlumiče se Ti povedly o dost lépe, než mě u modráka a to lepím podstatně déle, než rok a půl. :mrgreen: A co se týče měchu, tam jsem u sebe žádný problém nezaznamenal. Vůbec mi autobus nemá snahu prohýbat.
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od Waclaf »

Díky pánové. :)
@"Zbytečná skromnost": Dokud ty modely nebudou vypadat, jako od Hromadka nebo Brzdiče, tak toho Waclafa budu kritizovat. :twisted: No prostě jsem se narodil s takovým postižením, které se jmenuje perfekcionismus. Jenže moje ručičky zatím nezvládají ukojit tuto mou "úchylku". :oops: Časem...
@Hrozná předloha: Co máš proti maďarským klobásám? :D K předlohám toho druhu si musíš vypěstovat vztah tak, že:
1) tvůj otec je bývalý "čésáďák".
2) tou předlohou x let pravidelně cestuješ, pak přestaneš, a asi tak po 10 letech začneš nostalgicky vzpomínat. ;)
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od Waclaf »

@Venca21: A jak jsi ten měch tvaroval? Nechal jsi ho např. delší dobu pod zátěží? Nebo jsi použil "slintání", zde na DF tak hojně propagované v souvislosti s tvarováním? :)
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od opel123 »

Mě se předloha líbí , pravda že tyto vlastnosti dělají ikarus tím pravým :)
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od Venca 21 »

Žádná zátěž, žádný slintání, prostě jsem to vysříhnul, natvaroval a přilepil a nic zvláštního to nedělá. Proto je mi divné, že s tím máš problémy. Papír je na obou modelech stejný, tak opravdu netuším co je příčinou.
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od Waclaf »

Po vytvarování do harmoniky se ten měch choval jako docela slušná pružina, a byl pořád moc roztáhlý. Proto jsem ho po nalepení na středový portál secvaknul na nějakou dobu kolíkama na prádlo. Po uvolnění kolíků už to bylo lepší, ale byl pořád o něco větší, než mezera mezi oběma částmi autobusu. Řekl jsem si, že se to po slepení poddá. No, poddalo, ale ne zcela.
Možná je problém v nedostatečném rýhování ohybů. Je to tenký papír, takže jsem se bál přitlačit tolik, jako na vyšší gramáži...
Dost filozofování. Až budu patlat modrou (někde okolo vánoc snad začnu), tak na něj hodím heavy metal a nějaký ten týden si pod ním pobude. ;)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od AmatER »

Ten měch se musí pořádně nařezat, jen narýhovat ho nestačí - odpor papíru je stále dost velký. Ale zase je potřeba dávat pozor, aby se papír úplně neproříznul. Mě trvalo nějakých 100 měchů, než jsem tenhle postup dopiloval k dokonalosti... a přesto dodnes velké % stále nevratně ničím.
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od Waclaf »

...nějakých 100 měchů... :shock: Šílenče! Předpokládám, že většina v 1:87 ? ;)
No, z nařezávání jsem měl strach. Na gramáži 160g/m2 už to dávám v pohodě, nic si neproříznu, ale na tom "kancláku", co byl ten měch tištěný? Asi bych získal spoustu černých proužků, a ne měch. To bych to rovnou mohl prohnat skartovačkou. :lol:
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od opel123 »

Vždyť to nevypadá špatně , mě se to líbí. :!: No a i kdyby se ti nepovedla , nebo se ti nelíbila , tak z toho udělej třeba vyřazený autobus , nebo stav těsně před GO 8-)
TomasT
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 8.3.2012 10:18

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od TomasT »

Podle mě bude stačit pár milimetrů podložit přední a zadní kola a doprostřed dát na týden-dva přiměřenou zátěž - a srovná se to.
Nebo tu zátěž (pásek olova/železa) přilepit někam doprostřed zespoda napořád :lol:
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od Waclaf »

Nejlepší možnost přilepit "někam" zátěž jsem propásl, když jsem uzavřel kola na prostřední nápravě. Měl jsem je udělat namotávaná. Jinam bych nadbytečnou zátěž nelepil. Gravitační síla v součinnosti s časem jsou zákeřné veličiny, když jde o papírový model. Ale věřím, že mi pomohou srovnat model i bez dodatečné zátěže. ;)
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Ikarus 280.08 / EasyWorks / 1:43 / HOTOVO

Příspěvek od Waclaf »

Jaký že mám důvod vytahovat toto vlákno ze záhrobí?
No, vypadá to neuvěřitelně, ale tahle easy červená klobása bez interiéru dnes obsadila 2. místo v kategorii "VDT civilní senioři" na Papírovém velbloudu v Plzni... :o

Obrázek

Takové ambice jsem rozhodně neměl. Nesl jsem to na velblouda jen jako výstavní model, soutěžit jsem neměl v úmyslu. Jenže pořadatelé mně ukecali k soutěžení. Ještě jsem vtípkoval, že teda jako zabojuju o 15. místo. :lol: Občas se stávají podivné věci...
Páni rozhodčí, DĚKUJI!
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“