Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Raven »

No je to paráda...stále lepší a lepší...Bude okno otevřené? Nebo dokonce funkční?
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Přiznám se, že ani jedno, a ani jsem o tom neuvažoval.. :oops:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

stockholmik píše:chtěl jsem se zeptat osazenstva, prosím nemá někdo navíc laserové nápisy na kola, díky předem Honza
Večer jsem ještě prohrabal vrakoviště a zbylo mi toto: 2x "OLSZTYN", 6x "1100-20" a 8x "Stomil" (ale ten je tak jemný, že je v podstatě nepoužitelný). Předat bych mohl např. na akci v Brně. Pokud se najde ještě někdo, mohl bys to mít komplet ;)
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od stockholmik »

to by byla bomba (v dobrém slova smyslu) :shock:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Asi nejsložitější fázi stavby modelu mám poměrně zdárně za sebou. Již v předchozích příspěvcích jsem uváděl, že některé díly střechy jsem lepil naruby. U dílů oblé přídě a zádě je to v podstatě nutností. Díly nakreslené ve vystřihovánce jsou totiž nepatrně užší a kratší, než by měly být. Na netu jsem našel stavbu, kde stavitel sestavil cenou střechu a pak se ji snažil napasovat na model, jím dosažený výsledek mi ale byl dostatečným varováním, že tudy cesta nevede. Můj postup byl tedy následující. Slepil jsem středovou část střechy, jak je vidět na předchozích fotkách, vnější panely jsem ale ke kostře přilepil jen v horní části, oblé boky zůstaly zatím volné, přičemž jsem je nechal delší. Navíc jsem ještě doplnil vnitřní díly přídě a zádě (díly 33w a 32w). Potom jsem tento celek nasadil na model a postupně přilepil - nejprve žebra potom postupně vnitřní panely (díly 30). Vnější panely jsem přetáhl přes zaoblení, podle potřeby upravil délku a přilepil. Následovalo dolepení žeber 41 a 45 a s tím spojené celkové dotvarování přední a zadní části. Hlavně žebra vepředu jsem musel o několi mm nastavit. K nim jsem pak dolepil volné části vnitřních podhledů (32w a 33w). Možná by bylo lepší až v této fázi k sobě slepovat prostřihy na těchto dílech, já jsem si je slepil dopředu a především na díle 33w jsem je musel znovu prostříhat, aby to nějak sedlo. Vnější potah přední a zadní části střechy se pak lepí stejně: Slepil jsem jen prostřední a krajní prostřihy, celek jsem střední částí nalepil ke střeše a pak postupně od středu přetahoval k oknům, upravoval délku a tvar prostřihů a lepil. S výsledkem jsem celkem spokojený - jen rohy by mohly být oblejší,ale to by musely být úplně jinak nakreslené.. :roll:

Tak a pokud jste přežili můj monolog, můžete mrknout na pár fotek výsledku.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Lukáš dne úte 13.3.2012 21:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tak to musel být mazec . Ale slepené to máš na jedničku. Ted ještě nalepit okna a je hotovo . Jak je vlastně budeš lepit ? Lepidlo , oboustranná páska nebo etiketovací papír ?
Uživatelský avatar
CoBa
Příspěvky: 65
Registrován: pát 20.1.2012 21:26

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od CoBa »

Perfektni prace, jen by me zajimalo, jak bylo mozne takle perfektne slepit okna na strese .. Nebo jsou ty ramy dokitovany ?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Naprostá paráda Lukáši, těžko uvěřit že ten model má tolik chyb v tvém podání to vypadá jako naprostá pohoda. :)
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od TomC2 »

Krása. :shock: :shock:
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od stockholmik »

:shock: :shock:
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od martin1807 »

Tešim sa na vysledok.. :shock: :? Zatial to vyzera vynikajuco.:)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Děkuji všem.

Jak budu lepit okna, jsem se ještě s konečnou platností nerozhodl. Zřejmě koresem nebo gelovým sekunďákem. Páska nebo etiketovací papír by zbytečně zesílily bočnice. Na modelu nic kytované není, jak jsem uváděl, jsou vnější díly střechy jsou lepeny naruby (rubem nahoru), takže neruší černé obrysové linie. Kde to bylo potřeba, je spoj ještě přetřen jednou vrstvou bílé barvy, aby to tak nemlátilo do očí. Výhodou je, že stavím tuto barevnou variantu, u té modrobéžové by to takto možné nebylo. Výsledek sice vypadá pohodově, ale co tomu všechno předcházelo.. :roll:
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od kiwiisek »

Gelovej vteřiňák ,,kouří,, :( tak ať si nenaběhneš , jako já u dveří Optima Prima :evil: kde zůstalo místo okna jen mléčné cosi a gel po zaschnutí nepěkně zežloutl :roll:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Jojo, jsem si toho vědom, byť můj sekunďák aspoň nežloutne. Chtěl jsem ho použít na přední a zadní okna, protože se bojím, že kores to pnutí neudrží. Budu muset zkoušet..
Uživatelský avatar
Zdene
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 12:24

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Zdene »

Zkus Chemoprénové lepidlo, já jsem jej použil u modelu co teď stavím a drží to suprově!! Kores neudrží v ohybu. Myslel jsem, že můj Super G je úplně na vše, až do doby, kdy sem předělával přední okno... :roll:
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“