Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Chemoprénu mám dva druhy, navíc někdy sáhnu i po butacelu, tak uvidím, čím to půjde nejlépe. Nerad bych si to teď okny doprasil, když se mi střecha celkem povedla. Již jednou zmiňovanou variantu bez oken bych už realizovat nechtěl.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Obrázek

K modelu autobusu se prodává i laserovaný set. Sám bych si ho nikdy nekoupil, ale část jsem ho dostal od Bédy (bedatruhlar), který stavbu psychicky nevydržel. Z mého pohledu jsou z celého setu k použití jen nápisy na kola a police na zavazadla, jelikož to jsou díly, které jsou ručně vyrobitelné jen s velkými obtížemi, resp. výsledek je v hrubém nepoměru k vynaložené práci. Police je asi vhodné barvit stříkáním. Já jsem je opakovaně natíral štětcem, výsledek ještě není stoprocentní a některé příčky se mi vinou vlhkosti trošku zdeformovaly.


Následuje pár pokusů vyfotit vnitřek. Uznávám, že obrázky nejsou nic moc, ale takové fotografické skopičiny jsou nad moje schopnosti :oops:


Obrázek Obrázek


Obrázek Obrázek
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od stockholmik »

:shock: krásná práce
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Bakulda »

Já mám doslova pocit, jako bych v tom autobusu stál a rozhlížel se v něm :shock:
Ty pokroucené příčky na policích naopak ještě více navozují pocit autentičnosti.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Bakulda píše:
Ty pokroucené příčky na policích naopak ještě více navozují pocit autentičnosti.

To jsi mi sebral přímo s úst . Tyhle podobné police na zavazadla jsou dodnes vidět v některých vlacích . Ano u nás ještě tyhle stroje na některých trasách jezdí . A stává se, že některá příčka chybí úplně .
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Bakulda »

To víš, hliník.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Cíl je už v dohledu, všechno kolem dokola je hotovo a v podstatě už zbývá jen osadit okna a dveře (ty pěkně na panty). Přední nárazník jsem musel trošku upravit, aby tolik netrčel do stran.

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Lukáš píše: zbývá jen osadit okna
Tohle je napsané jako kdyby to byla už jen maličkost. Ono to bude asi ještě pár hodin práce . Koukal jsem pořádně na fotky a musím uznat , že jsi měl pravdu . Oboustraná páska , se opravdu nedá použít. Napadlo mě - jak jsme se o tom bavily v Brně - použít Joskovu metodu . Případné spáry zakrýt zvenku černým tenkým páskem papíru . Jakoby imitace těsnění .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Jojo, v Lužánkách jsem se o tom bavil s více lidmi, ale když to člověk nevidí v reálu, tak si moc nedokáže představit, co je vlastně potřeba řešit. Mám několik nápadů, jen je vyzkoušet.. Snad se mi podaří během následujícího víkendu model dodělat a pokud možno nic nepokazit.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Tak a je hotovo. Málem jsem zapomněl na záclonky, ale přišel jsem na to ještě včas. Na lepení oken byl nakonec nejlepší butacel, který se tolik netahá jako chemoprén. Přestože vydavatelství ADW Model má na tomto fóru trošku pošramocenou pověst, jak Kamaz tak tato stavba dokazují, že se to postavit dá. Navíc v obou případech se jedná o velmi atraktivní předlohy. Nepřesností je ale opravdu hodně a skoro neexistuje celek, kde by nějaká nebyla, něco nechybělo nebo nemělo špatný tvar. Model lze doporučit pouze zkušeným modelářům, spoléhat jen na návod a návodné kresby určitě nestačí.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Lukáš dne čtv 22.3.2012 21:22, celkem upraveno 1 x.
mirektuner VZ SKODA
Příspěvky: 579
Registrován: ned 22.1.2012 19:28

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od mirektuner VZ SKODA »

Moc pěknej autobus jen nastoupit a odjet super :lol:
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Schumy.0003 »

Lukáši
Gratuluju ti k postavení modelu, sám bych to nedokázal, jsem rád když dám něco do hromady......
Opravdu moc hezká práce
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Bakulda »

Lukáši, doslova nádhera. Pořád se nemůžu vynadívat na to zpracování střešních oken. Tohle je prostě extraliga. Paráda.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

Opravdu luxusní model Lukáši... :!: Jak už tu někdo psal-ve tvém podání to vypadá jako hračka. :) ;)
A naposledy: Přimlouval bych se (pokud je to možné) za fotky "v provozu" 8-) .
Uživatelský avatar
Jene
Příspěvky: 24
Registrován: pát 20.1.2012 21:36
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Jene »

Jedným slovom..."Nádhera"
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“