Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Azaret »

Zdravím. Jestli se pustíš i do vozíku, tak to bude naprostá paráda.
Ohledně zatáčení přední nápravy, bych řekl, že to bude presně stejný princip jako na krmném voze WP-3,5 také polské výroby.
Kreslil jsem jeho model do landwirtschafts simulator 2011. Tady je nějaký screen z Google SKP
Obrázek
Sistém otáčení je tedy stejný jako u přední nápravy autobusu.
Sna ti to pomůže, budu ti držet palce i na nohou.
TomasT
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 8.3.2012 10:18

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od TomasT »

Azaret píše:...Ohledně zatáčení přední nápravy, bych řekl, že to bude presně stejný princip jako na krmném voze WP-3,5 také polské výroby.
Úplně stejné to nebude, ten autobusový přívěs má svislou osu oje daleko před nápravou (před ní už nic není), je tam cestou k nápravě nejspíš další přepákování a tyče řízení jsou až na tom.
Pár fotek, kde je vidět trochu na vnitřnosti (ale ani tady přední náprava pořádně vidět není):
http://gasonuv.blog.cz/0708/vrak-vleku- ... -prikazech" onclick="window.open(this.href);return false;
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Azaret »

Já psal že sistém bude stejný, né náprava. Ale asi máš pravdu že tam ty páky budou řešené trochu jinak. Každopádně podvozek vidět nepůjde a může se to udělat tak aby to "pasovalo".
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Děkuji vám, pánové. Myslím, že někdy v červnu bývají v tom areálu v Řečkovicích nějaké akce, tak bych případně mohl něco nafotit. Nicméně pokud někdo jiný má nějaké podklady, určitě je uvítám. Možná si také počkám na model od pana Antonického, jak on to bude mít řešené. Podle toho, co nashromáždím, se do vleku pustím. V podstatě jediný problém mám s řešením náprav a mechanismem natáčení předních kol. Nechtěl bych to mít úplně mimo realitu, mělo by se jí to blížit aspoň jako samotný autobus, ať mi není hanba. Navíc když se na tomto fóru řeší, kde je na té které letadlové lodi jaké světlo a kde má k němu být vypínač, tak ať moc nevybočuji z daných standardů :D :D
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Dnes jsem na dni otevřených dveří v Řečkovicích něco nafotil, takže první podmínku můžu pokládat za splněnou. Tímto tedy začínám pracovat na té druhé ;)
Honza
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 15.3.2012 15:23

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Honza »

Ahoj Lukáši. Blahopřeji k nádhernému modelu. Perfektní práce jako vždy. Teď sleduju s leskem v očích Caterpillar od RW. Na ten se opravdu těším (stejně jako celý zbytek fóra, který si na něj sám netroufne ;) ). Mohl bys mi prosím dát na sebe kontakt (třeba email), když bych měl dotaz ohledně modelářského vybavení, nebo když bych měl dotaz např. k některému z modelů, který jsi dělal. Díky předem za případné informace. Jinak můj email je kuril.jan@gmail.com
Honza
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 15.3.2012 15:23

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Honza »

Mám dotaz, jakou barvou jsi přebarvoval ty kola? Přemýšlím nad Tamiyou XF-85, ale akrylová se na natírání štětcem moc nedoporučuje, tož nevím. Jinak přemýšlím, že bych se pustil do Bonverky od Spidy. Na rám jsou tam ale předepsaný dráty 2 a 1,7 mm široký, což je docela poleno. Bylo by nejlepší použít měď, aby to šlo ohýbat? Kde by v Brně mohli mít dráty takovýho průměru divokýho průměru?
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Je to natřené vodou ředitelnou Agamou odstín 36M (barva pneumatik). Tamiyáckou XF-85 použil Brzdič na osmikolce a podle fotek se mi zdá lepší, sám jsem ji ještě nezkoušel. Na dakarky tady jsou jiní machři. Drát bych zkusil sehnat v nějakém železářství, sám mám krabici plnou všelijakých drátů a kabelů, z nichž vždycky nějaký vhodný najdu.
berkl
Příspěvky: 63
Registrován: stř 25.12.2013 19:30

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od berkl »

Lukáši, je to paráda!!! Kde se dá tahle vystřihovánka sehnat?? Všude vidím jen ten malý a to je na moje oči mrňavé. Kdysi jsem na RTO čce jezdil a rád bych ji měl na památku. Ta tvoje je dokonalá. Já bych ale udělal drobnou úpravu- přední světla. Tyhle dával Jelcz a také na posledních generálkách v Holíšově. Další generace Jelcza pak měla nápravy Rába a servo řízení. Tohle byl vzducháč. Ale čuměl jsem na detaily. Fakt tam je všechno .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Tenhle model je pořád normálně v prodeji. Jsou dvě barevné verze a nově i kloubák. Ke všemu jsou i lasery. Více najdeš na :arrow: answer.pl.

ObrázekObrázekObrázek

V nabídce českých prodejců jsem model aktuálně nenašel. Doporučoval bych sledovat :arrow: některou ze sběrek, které čas od času dělá numi.
mike0202
Příspěvky: 27
Registrován: stř 19.2.2014 15:19

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od mike0202 »

Lukáši, já tenhle model ještě nehodnotil. takže bych to vyjádřil přibližně takto: Co to?????????!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :?:
Naposledy upravil(a) mike0202 dne čtv 27.10.2016 12:43, celkem upraveno 1 x.
mike0202
Příspěvky: 27
Registrován: stř 19.2.2014 15:19

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od mike0202 »

a ještě se kdyžtak podívej sem:https://www.youtube.com/watch?v=ffHK_NiMpLY. je tam video, jak to taky někdo staví ale asi ne poprvý. A vlek by byl úžasný, pak jen dodělat zastávku a máš parádní dioráma
Naposledy upravil(a) mike0202 dne čtv 27.10.2016 12:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Díky, díky. Video je zajímavý, připomněl jsem si, čím jsem taky musel projít. Dnes už bych některé věci řešil jinak, ale to asi u každého modelu. Čím si to teda pokazil, je slabá fólie na oknech, která vinou toho mají takový egelitový vzhled. Taky se jako slepá ukazuje cesta slepit celou střechu a snažit se ji pak napasovat na zbytek.
MimoMB
Příspěvky: 1
Registrován: stř 6.1.2016 14:49

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od MimoMB »

ahoj chcem sa ťa opýtať čím si podlepoval tie diely? Lebo teraz to má krajší tvar ale myslím si že to je nieaký kartón alebo plast
model je nádherný
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Až teď jsem si všimnul dotazu. Většinu dílů určených k podlepení jsem podle určení podlepil papírem nebo kartonem. Na několik dílů jsem použil části laserového setu, který se mi (nekompletní) dostal do rukou, ale to mi moc nevyhovovalo - i při použití tyčkového lepidla a dlouhém zatížení se díly hodně kroutily. Snad kdyby se použilo nějaké bezvodé lepidlo ve spreji.
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“