Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od bernie »

Ano, máme fotku měsíce.
Lukáš už téma vidí za uzavřené - souhlasím. Nic nového se nedovíme - prostě je to super.

Ale co lesk?
Hybaj do Lidla pro lak - no i když při rozměrech okurky asi radši 2 až 3 :D
Tleskač
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

:arrow: Roman V. & Brzdič - Focení venku byla fakt legrace, aspoň měli řidiči na točně nějaké povyražení pro ukrácení čekání před další šichtou.

:arrow: bernie - Model je lakován Motipem, ale žádný lesk-blesk jsem nechtěl, takže bylo jen pár vrstev. Po nalepení oken už to stejně nebudu řešit, protože jen jejich maskováním bych strávil týden ;) O laku z Lidlu jsi psal už i u Cashpicka, ale nějak k němu nemám důvěru. Kdysi dávno jsem zkoušel Lybar a ten časem dostal takový nažloutlý nádech. Motip mám už roky prověřený.

:arrow: Schumi.0003 - Po přečtení tvého příspěvku mi manželka řekla, jestli bych jí nechtěl udělat přívěs k dalšímu svátku.. Takže ti pěkně děkuju :D :D Máš pravdu, bylo by to hezké a neokoukané (resp. přímo nevídané) a jako základ by dost dobře mohly posloužit díly autobusu. Někdy v budoucnu se do vleku třeba pustím, to nemohu vyloučit, ovšem za splnění těchto tří podmínek - koupím další výtisk červené verze, seženu dostatek podkladů (K vnitřku mám zatím jen dvě fotky a třeba jak byla řešena zadní část, pořád nevím; totéž platí o konstrukci podvozku a náprav.) a budu na to mít tu správnou náladu. Přitom nelze vyloučit, že splnění prvních dvou podmínek výrazně přispěje k naplnění té třetí ;)
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od djpavel »

Držim palce :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jelcz P-01

Obrázek

Obrázek

ObrázekObrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) djpavel dne čtv 29.3.2012 22:13, celkem upraveno 2 x.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Schumy.0003 »

djpavel: dobrá práce
Lukáš: jak vyžešíš karoserii, tak půjde všechno, myslím, že nikdo nebude koukat, jak to vlastně vypadá dole......... Každý kouká na to jak to vypadá celkově...... Držím ti palce........
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od bedatruhlar »

No tak ted něco napíšu.Co chceš slyšet? Jsi nejlepší Něco dalšího? Jo těším se na ten přívěs.Podklady už máš.Až budu umět lepit jako ty, tak sem taky něco dám,Beru neumím tak neumím.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Dělat i přívěs ? Ze šmikajdy na autobus ? To je hodně velký level . Jak jsem na to koukal tak ,aby to bylo jen trochu možné tak bys musel mít na ten přívěs dva výtisky.
michal antonický
Příspěvky: 53
Registrován: pát 27.1.2012 13:28

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od michal antonický »

Když Lukáši chvilku počkáš, bude ten přívěs dělat ke svému modelu RTO.

Pak už není problém mu tu karosérii zvětšit a obarvit k jelcíku... Jen vnitřek nedodám.... ;)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Schumy.0003 »

Lukáš je superman, on to dokáže...........
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Waclaf »

michal antonický píše:Když Lukáši chvilku počkáš, bude ten přívěs dělat ke svému modelu RTO.
Hmmm... :!: Přinášet takhle při pátku dobré zprávy, to je velmi záslužná činnost! :)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

Tak to jsem si teda pěkně naběhnul, ale kdo mohl tušit, že djpavel má takový vrak na zahradě :D :D
No, já vycházím z toho, že přívěs vycházel z konstrukce autobusu, tak jsem počítal s tím, že konstrukce modelu přívěru by mohla vycházet z modelu autobusu. Barvou i celkovým provedením by to k autobusu pěkně sedělo. Jen zvětšit 1:43 by podle mne nebylo ono, jen ten rozdíl měřítek je dost velký. Je pravda, že pro sichr by se aspoň díly karosérie hodily dvakrát, takže pokud někdo má na vrakovišti nezpracované díly červeného autobusu, tak se jich za rozumný peníz ještě může zbavit. Jestli je to ale úplná blbost, tak mne co nejdříve vraťte na koleje..
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Schumy.0003 »

Lůkáši, je to super, budu se na to těšit, já mám tento model busu v modrém,
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od djpavel »

Lukáši obávam se že to bez stříkání nepude udělat.To znamená že by postačil scan.Protože využiješ tak dvacet procent ze šmikajdy.Ostatní se bude muset nakreslit,spasovat,vytmelit........
Ještě do toho chceš jít?Jestli ano tak ti můžu píchnout s podkladama.A konec konců i s konstrukcí.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Schumy.0003 »

To by bylo super.......
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Lukáš »

:arrow: djpavel - Karosérii a střechu bych chtěl udělat z přizpůsobených dílů vystřihovánky, aby vlek šel k autobusu jak barevností, tak provedením. Bez toho to pro mne ztrácí na zajímavosti. Díly interiéru by se taky daly použít. Co jsem zatím nijak nevyřešil je zavěšení kol (jediné, co je mi k tomu známo, jsou listová pera) a hlavně jak je koncipovaný rejd přední nápravy.
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od djpavel »

Obrázek

Tyhle dva kousky by měli stát v areálu MHD technického muzea v Brně-Řečkovicích.

To natáčení nápravy je řešeno přes páku...Přední náprava by měla bej podobná tý s autobusu.
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“