Karosa Axer / martasesek / 1:64

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
martasesek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 28.1.2012 19:12

Karosa Axer / martasesek / 1:64

Příspěvek od martasesek »

tak jsem dostal ke stavbě autobusu, který vznikl před dvěma roky. model prodělal modernizaci výztuhy a výsledek je vidět na fotkách. bohužel došlo před dvěma roky k chybě výpočtu šířky vozidla a nová výztuha modelu to odhalila :(

celkový pohled:
Obrázek Obrázek Obrázek

předek a záď vozidla:
Obrázek Obrázek

detaily náprav:
Obrázek Obrázek

chyby jsou vidět, ale už jsem si je opravil a snad u dalšího bude vše v pohodě.
Naposledy upravil(a) martasesek dne pon 18.11.2013 19:03, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: autobusy karosa / 1:64

Příspěvek od Medium »

Škoda, že jsi tak stručný. Zajímalo by mě alespoň to, proč jsi si zrovna vybral libereckou předlohu?
martasesek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 28.1.2012 19:12

Re: autobusy karosa / 1:64

Příspěvek od martasesek »

..., stručný jsem nepopírám. ani jsem neposlal foto ze stavby, nenafotil jsem ji, nebyl foťák doma, ale v práci. Libereckou jsem si vybral právě pro netradiční, ale zdařilé malování. To je jeden z důvodů, další z důvodů je, že se znám s řidičem onoho krasavce a další z důvodů je ten, že ho nemusím honit nikde po světě, mám ho "doma". Mno a poslední důvod proč liberecký busy, jezdím s něma domu. Busy stavím pro odvětrání hlavy při stavbě lokomotiv. ČSAD Liberec má jinak taková "trojčata". Tento konkrétní je toho známého co s ním jezdí, poskytl nafocení.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: autobusy karosa / 1:64

Příspěvek od Zrzek »

Martasesek - požádám Tě o úpravu názvu vlákna dle místních zvyklostí - Název modelu / autor modelu / měřítko modelu.

1, název modelu - myšleno ve smyslu jméno/název výrobce a případné typové označení vozidla, které je předlohou modelu.

2, autor modelu - myšleno ve smyslu kdo model nakreslil. Pokud jde o úpravu modelu jiného autora je přinejmenším slušné a férové se o tom zmínit.

3, měřítko modelu - to snad není třeba vysvětlovat......
martasesek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 28.1.2012 19:12

Re: autobusy karosa / 1:64

Příspěvek od martasesek »

netuším kde bych to měl upravit. jestli bych mohl poprosit o popis kde. jinak autor je moje maličkost, ikdyž si tady nejspíš myslí že je převzatý od Petra K. není od něj převzato nic. ani čárka. a proč jsem zvolil autobusy karosa? to snad proto, že jsem tam chtěl prezentovat více modelů. je-li to na závadu, budu zakládat pro každý kousek zvlášt vlákno. ;)
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: autobusy karosa / 1:64

Příspěvek od Zrzek »

Martasesek - máš SZ.
martasesek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 28.1.2012 19:12

Re: axer liberec / martasesek / 1:64

Příspěvek od martasesek »

Přináším trošku experimntu. Jedná se pouze o zkušební tisk a foťák odhalil chyby. Ty jsou do další stavby odstraněny, ale představa, že bych měl postavit 52 takových sedaček mě přímo děsí.

Obrázek Obrázek Obrázek

Jen na ukázku o jakou velikost jde.
Obrázek
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Karosa Axer / martasesek / 1:64

Příspěvek od snekousek »

Jak vidím ta Schumy má zdatnou konkurenci na busy.
Vypadá to dobře tak ať se ti daří.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Karosa Axer / martasesek / 1:64

Příspěvek od Schumy.0003 »

snekousek: máš pravdu, ale konkurenci?? kamaráda do party. Je dobře že nestavím autobusy sám.
martasesek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 28.1.2012 19:12

Re: Karosa Axer / martasesek / 1:64

Příspěvek od martasesek »

Kdepak konkurence. Experiment to je. Busy nejsou moje parketa, ale kolejová vozidla. Nicméně předloha busu je známého řidiče. A pořád do mě vandroval jeden khemoš, abych jednou dělal interiér a já že pořád nene. Až jednou mě cosi kouslo a toto vzniklo. Má to namalovaný i ten správný potah. Tak nevím. Snad se mi to povede do zdárného konce. Jen musím vymyslet jak to celé uzavřu. Jestli jenom střechou na přilepené boky nebo prostě celým skeletem vcelku. Uvidím co se bude lépe dělat. Jinak z busů mám akorát onoho axera, axera 12.8m jako expres Jablonec na Nisou - Praha, c954/955e, b961 v libereckých barvách, eskortní c 954, a RTO s pruhy červené barvy. Víc toho opravdu nemám. Jediné co se ještě možná bude chystat je crosway, samozřejmě liberecký.
martasesek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 28.1.2012 19:12

Re: Karosa Axer / martasesek / 1:64

Příspěvek od martasesek »

Ahoj,

potřeboval jsem si zase odlehčit hlavu a zase jsem udělal kousek návrhu interiéru axera. Prozatím foto v rozloženém stavu. Jak bude práce pokračovat, budu postupně přidávat fotky.

Obrázek
martasesek
Příspěvky: 43
Registrován: sob 28.1.2012 19:12

Re: Karosa Axer / martasesek / 1:64

Příspěvek od martasesek »

Zdravím,

jsem si dovolil postavit dalšího axera se změnou konstrukce stavby. Vynechal jsem žebra a zkusit skříň v prostru kufrů. Už to nikdy neudělám :lol: .Žebra se blbě vlepovala kvůli vlepeným oknům a těch se zbavit nechci. Tento kousek jde řidiči onoho krasavce.

celkový pohled
Obrázek Obrázek Obrázek

detail kol
Obrázek Obrázek

marťas
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“