Bugatti 35B / M.Novobilský + ABC / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Bugatti 35B / M.Novobilský + ABC / 1:24

Příspěvek od mára »

Na přání jsem začal lepit ábíčkovský model vozu Bugatti 35B od Milana Novobilského. Model jsem překopíroval na lepší papír. Chvíli jsem uvažoval oslepení vozu s odkrytým motorem, ale tato verze mě na otištěných fotografiích moc neoslovila.
Začal jsem rámem. Bohužel jsem mimo domov, takže nemám k dispozici balzu ani strojní lepenku. Musel jsem tedy k podlepení použít, co dům dal - kalendáře a krabice. Lepení rámu šlo v pohodě. Autor přikládá výkres rámu, který vydatně pomáhá udržení geometrie. Problém byl s retuší. Při pokusu s anilinkama se barva vsákla do hran a navíc prosákla i do dílů. Skočil jsem tedy do blízkého supermarketu a koupil akrylové barvy. Po chvíli jsem namíchal správný odstín a rám jsem celý přetřel. Pro ty kdo neholdují přebarvování by asi bylo dobré do modelu přidat pásky na oblepení hran nebo aspoň tradiční "zapas koloru". Až později mi docvaklo, že jsem mohl použít díly pro stavbu alternativního rámu.

Obrázek Obrázek Obrázek

Poté jsem pokračoval osazováním doplňků na rám. Přístrojovka, sedačka, maska. Zatím vše sedí, jak má.

Obrázek
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Bugatti 35B / 1:24 /ABC/ M.Novobilský

Příspěvek od mára »

Dále jsem pokračoval opláštěním karoserie. Karoserie sedla celkem dobře, jen občas jsem musel zatlačit trochu víc při osazování jednotlivých dílů. Postupně jsem zjistil, že jsem s barvením rámu nemusel tak spěchat. Rám je totiž téměř celý ukrytý v karoserii a vidět je pouze přední část.

Obrázek Obrázek Obrázek
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Bugatti 35B / 1:24 /ABC/ M.Novobilský

Příspěvek od mára »

Pokračoval jsem předním podvozkem a větrným štítkem. Tady jsem si dovolil malý tuning a štítek jsem udělal průhledný.

Obrázek Obrázek Obrázek

Postupně jsem začal s lepením kol. Rozhodl jsem se lepit klasicky na zoubky. Tady jsem objevil chybku ve zbarvení, kdy běhoun pneumatiky je výrazně světlejší než boky pneumatik. Zkoušel jsem ho přebarvit, ale moc pěkně to nevypadalo. Budu muset běhoun upravit v počítači, znovu vytisknout a přelepit.

Obrázek Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Bugatti 35B / 1:24 /ABC/ M.Novobilský

Příspěvek od Nafe_CZ »

Klube se z toho moc pěkná Bugatka.
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Bugatti 35B / 1:24 /ABC/ M.Novobilský

Příspěvek od mára »

O víkendu jsem pokračoval dále. Na počítači jsem překreslil běhouny tak, aby barevně odpovídaly barvě bočnic. Vytiskl jsem na tenký papír a přelepil stávající běhouny. Takto vypadá upravená rezerva.

Obrázek Obrázek

Když se na to tak dívám, tak by to chtělo pálené dezény. Zkusím se poptat.
Při kompletaci přední nápravy jsem zjistil, že tyč otáčení zasahuje do karoserie. Zkoušel jsem ji udělat prolamovanou, ale to se mi moc nelíbilo. Nakonec jsem se rozhodl osy zalepit napevno a tyč vynechat. Když tak se ozvěte někdo, kdo už model lepil, zda měl také tento problém, nebo to byla moje chyba.
Poté následovalo trochu nezáživné lepení doplňků. Takto vypadá model před návštěvou lakovny. Kola jsou pouze nasunutá a rezervu upevním až po nalakování.

Obrázek Obrázek Obrázek
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Bugatti 35B / 1:24 /ABC/ M.Novobilský

Příspěvek od mára »

Tento rok jsem měl nějak rozlétané, že na nějaké lepení nezbyl čas. Až mezi svátky jsem si trochu uklízel v pracovně a rozhodl jsem se napravit modelářské resty. První přišla na řadu bugatka.
Model v mezidobí prošel lakovnou, takže zbylo pouze zpracování zadní nápravy a rezervy. Zadní osu jsem udělal z 2mm svařovacího drátu a ostatní prvky ze seříznuté špejle - vše natřeno stříbrnou. No a toto je výsledek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Model byl pěkně zpracovaný, bohužel v době vydání utrpěl špatným tiskem v abc. Myslím, že by stálo za to model vydat normálním tiskem, popřípadě i se stříbrnou barvou. Ale to už moc fantazíruju. Každopádně budoucím stavitelům doporučuji zkopírování modelu na lepší papír (já jsem použil 120g).
Odpovědět

Zpět na „Veterány“