Tatra 613 by Dody, interier scratch 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
mato_kolo
Příspěvky: 12
Registrován: úte 10.7.2012 21:17

Tatra 613 by Dody, interier scratch 1:24

Příspěvek od mato_kolo »

Ahoj, rozhodol som sa svoju stavbu propagovat aj tu u vas na ceskom DF, svojim sposobom uz toto auticko patri do veteranov a ma tu aj svojich surodencov:)

Jedna Tatra uz tu prezentovana bola, free, ale tato je z vydanej edicie :)
Interier som si dorabal sam, a na autorovi modelu bude vytvorit navod, a nasledne by mohol byt model predavany aj vo verzii s interierom, nechame sa prekvapit ako to vlastne cele dopadne...

Nejake info zo stavby:
Stavba bola pohodova, neviem povedat ci nieco nepasovalo, ak tak to bolo mozno skor mojimi rukami. Velmi vela veci som dorabal.
Rozhodol som sa este pocas stavby ze kedze je to "chromka" co najviac dielov sa preto musi lesknut v chrome, z casti sa mi to aj podarilo. Akurat ma to jednu nevyhodu pri paske ktoru som pouzil akoze chrom, velmi zle na tom drzia ake kolvek diely a odliepa sa to kusok.
Ved posuddte sami:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A uz dokonceny model:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra 613 by Dody, interier scratch 1:24

Příspěvek od Tapan »

S intíkem je to pecka! Možná by tejto propracovanější verzi slušely složitejší kola (disky). Když vidím ty tenké sloupky, folii na zasklení to bude chtít asi nějakou "nosnější", není pak problém s ohybem čelního skla? Nahříval a předohybal jsi to nějak, nebo prostě vlepil, vytvaroval, spojil s ostatními díly a ono to fungovalo?
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 613 by Dody, interier scratch 1:24

Příspěvek od Jarda F. »

Moc pěkně to vypadá :!: Uvažoval jsem že bych po ní doma sáhnul, ale pokud by byl i interiér, ještě chvíli si počkám :)
mato_kolo
Příspěvky: 12
Registrován: úte 10.7.2012 21:17

Re: Tatra 613 by Dody, interier scratch 1:24

Příspěvek od mato_kolo »

Tapan: Nie, zobral som praveze relativne makku foliu aby netrebalo velmi tvarovat a aby drzala tvar takpovediac sama, ale zas na druhej strane, je tam folia, zalepena chemoprenom transparent, su tam original stlpiky, na nich este stlpiky s chromovou paskou a este aj v intiku su stlpiky, takze vlastne celkovo je tam 5 vrstiev ak ratam aj foliu zasklenia, to je asi celkom pevne :)

Jarda F. : No na intik sa pockat rozhodne oplati, i ked neviem slubit kedy bude. Je to uz na autorovi modelu :)
Odpovědět

Zpět na „Veterány“