VW Brouk / ? / 1:18

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

VW Brouk / ? / 1:18

Příspěvek od Venca 21 »

Zdravím,
rozhodl jsem se slepit model legendárního Brouka. Tento model jsem dostal od kolegyně z práce, která si ho přivezla z nějakého srazu a která je společně se svým manželem velkým fanouškem vozů Volkswagen a sami vlastnili a dodnes vlastní několik různých aut této značky, včetně Brouků, New Beatle, původního "hippie" Transportéra a i moderního Transportéra. Nevím, kdo je autorem modelu, model je složen ze čtyř archů A4 a jediný kontakt jsou webovky http://www.vwbroukklubcb.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, které jsou však velmi strohé a prakticky žádné informace zde nenajdete.
Měřítko modelu jsem odhadl na 1:18.

Obrázek

Ještě než jsem začal s lepením jsem narazil na jednu nejasnost. Jelikož vystřihovánka neobsahuje návod, ani návodnou kresbu, nejsem si úplně jistý, co básník chtěl říci tímhle:

Obrázek

Jde o díl střechy, není mi jasné, co znamená ta zaoblená chlopeň vsazená do běžných chlopní a ta uzoučká chlopeň naproti. Také mřížka pod zadním oknem, skládající se ze dvou částí - mezera mezi nimi je ve skutečnosti velmi malá a na modelu je z nějakého důvodu část mřížky vykreslena na chlopních, což je asi chyba, jinak by tam přece svítila bílá část chlopně.
Zde dvě fotky inkriminované část skutečného vozu:

Obrázek Obrázek

Nevidím tam žádný důvod, proč by tam měla být nějaká komplikace v podobě podivných chlopní. Nemá někdo z vás nějaký nápad jak to bylo myšleno?
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: VW Brouk / ? / 1:18

Příspěvek od Tomáš S. »

Nemá jít o nějaké vyznačení toho, kam nalepit zadní okno? Obrázek
mato_kolo
Příspěvky: 12
Registrován: úte 10.7.2012 21:17

Re: VW Brouk / ? / 1:18

Příspěvek od mato_kolo »

Ahoj, Venca, to kde je to rebrovanie urcite malo byt v cervenej casti a nie na chlopniach, a tie obliny, hm neviem, ale bude to tak ako pise Tomas S, ja typujem ze tento diel bol iba zle rozlozeny v programe v ktorom ho autor kreslil, a zadne okno alebo nejaky jeho naznak "sa mu skryva" vo vrstve pod cervenou farbou... len ho tam podla tych oblin nalep a bude podla mna vsetko tak ako ma:)
Odpovědět

Zpět na „Veterány“