Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od khaRel »

tak ahoj v podpise už mám několik měsíců, že stavím škodověnku, ale bylo na ni moc málo času. Představovat ji, myslím, není potřeba. V minulém roce jsem spíchl všechna čtyři kola, zatím bez poklic, zato s využitím dezénků od Zdeňka TEA. Chtěl bych se co nejvěrněji přiblížit originálu, proto jsem vyřízl černotu symbolizující sání k chladiči. Mezi další úpravy bude patřit otevřené malé okénko u řidiče, zajišťovače zavření těchto okének sluneční clony a zrcátka. Světla asi nechám v původním papírovém vydání. A teď už na současný progres:

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

PS: ještě bych měl dotaz- na fotkách hotových modelů mi přijde, že nárazníky jsou poměrně malé oproti kastli. Je to tak, nebo opravdu byly tak subtilní?
Fanda B.
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 1.5.2014 14:26

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od Fanda B. »

Ahoj, o náraznící nic nevím, ale zrovna jsem se do ní taky pustil. Tak snad brzo taky přidám nějaké fotky.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od khaRel »

No mě šlo o to, že model versus realita je takováhle:

Obrázek

Mně osobně se nárazník originálu zdá robustnější než na modelu. A u modelů již postavených ten nárazník prostě vypadá trochu drobounce...
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Nazdar při neděli. Pokročil jsem se stavbou tak, že mám hotovou střechu s okýnky. Byla to hodně náročná pasáž a přišlo mi, že vnitřní a vnější část jsou stejně velké, takže mi moc nešlo napasovat okýnka. I tvarování předního a zadního bylo poměrně náročné, nu posuďte sami.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jenže nevím moc, jak dál. Při kompletaci podvozku jsem narazil na fakt, že spodní díl byl delší, tak jsem ho zakrátil k černému žebru. A to černé žebro je zase moc vysoké, pokud by se na díl nápravy měl lepit vnitřek motorového prostoru... Jak jste to lepili vy ostatní, co už to máte hotové?

Obrázek

A pak ještě poslední věc. Při manipulaci jsem si celkem dobře upatlat od otisků prstů a prachu všechna okna:

Obrázek

Čím tyhle věci pucujete, aby pak bylo dovnitř vidět?
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od Sranki »

Tento model som staval asi pred rokom a s tymi dielmi v zadnej casti podvozku som mal tiez problem. Urez to tak aby sa ti tam vsetko voslo.
Co sa tyka okien, ja na cistenie pouzivam impregnovane utierky na okuliare, ktore sa daju kupit napr. v optike. Obsahuju trochu alkoholu, takze bacha na okolite diely ktore si retusoval.
fixativSVK
Příspěvky: 32
Registrován: sob 11.2.2012 12:48
Bydliště: Košice

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od fixativSVK »

Ahoj, chystám sa postaviť si tento model, ale postrehol som že jedna strana karosérie ma iný odtieň červenej. Má to tak byť, alebo je to problém tlače ?
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od pahejl69 »

Všechny díly karoserie jsou na jedné straně to by neměl být tedy rozdíl v barvě. hoď sem foto dík.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Já mám cel auto v jedné barvě, jestli fotky říkají něco jiného, pak e chyba v různém osvětlení, ale naživo je to OK
fixativSVK
Příspěvky: 32
Registrován: sob 11.2.2012 12:48
Bydliště: Košice

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od fixativSVK »

No neviem či je chyba v osvetlení... ale skúsil som spraviť "rozbor" v Photoshope na tvojej fotke a vyšlo to tak, že jedná strana karosérie (s dverami) je iného odtieňu. Potom som skúsil "moju" Škodovku a vyšlo to rovnako.
Prosím neberte to vážne, nie som až taký hnidopich, ale chcem vedieť že či mi nepreskakuje :lol:
1, Moja Škodovka
http://i.imgur.com/zjYx6YG.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Tvoja Škodovka 1
http://i.imgur.com/nl6IaDj.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Tvoja Škodovka 2
http://i.imgur.com/ZJlCsGR.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Lepeniu zdar ! ;)
Uživatelský avatar
atlon
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20.1.2012 22:43
Bydliště: Levice, Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od atlon »

v prvom rade treba riadne osvetliť model a až potom môžeš robiť rozbor farieb , na tých fotkách čo si dal je svetlo z ľavej strany, takže automaticky je pravá strana tmavšia ako ľavá :roll:
a porovnanie "kapátkom" v photoshope je tiež zavádzajúce, keďže "kapátko" posunieš len o 1 mm ďalej ako si kontroloval farbu a hodnoty sú zasa iné ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od Aki »

fixativ: koukám, že ta škodovka není strakatá jen ze strany na stranu, ale i zhora dolů :D ta kapota je nahoře taky nějaká tmavší, všim sis toho? :) radši tenhle výtisk zahoď a kup si novej :D a pak zkus mrknout do nějaký učebnice fyziky :)
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od Jirka »

Když uplatníš stejný postup na všechny modely prezentované na fóru tak zjistíš, že všechny modely jsou u vydavetelů odfláknuté, protože jsou strakaté :lol: :lol: :lol:

Co je to za nesmysl porovnávat ve photoshopu barevnost modelů podle fotografiií? Vždyť stačí i jiné natočení barevné plochy a díky jinému odrazu světla je odstín barvy nepatrně jiný :shock:
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Po dlouhé odmlce jsem se pustil do pokračování. Sestavil jsem přední nápravu, zadní víko, interiér, tam jsem přidal zatím packy pod volantem a trochu upravil "gumu" u šaltpáky. Šaltpáku bych chtěl mít speciální, takže zatím hledám vhodný špendlík. Taktéž věnec volantu bych chtěl mít z těsnění, ale nemám správný rozměr. Jaké jste použili vy, co jste tohle už lepili?
Tady pár fotek:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě k nejasnostem ohledně podvozku- žebro před zadní nápravou jsem zkrátil tak, aby se vešlo pod zadní sedáky (jinak to ani nejde sestavit, podvozek by byl banán), a konečně jsem přišel na to, jak spojit vnitřek motorového prostoru s posledním žebrem (autor myslel, že by se to dalo přilepit k nápravové krabičce, ale ta je na to moc nízká.)

Obrázek

Ten tmavočervený díl z motoru přijde nalepit natupo k poslednímu žebru na hranu.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Dneska další celkem významný posun. Zkompletovaný motor, dodělané serepetičky v interiéru:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě jsem měl v plánu ozvláštnit interiér pásy, ale už se mi nechtělo dumat nad tím, jak bych je ukotvil jak nahoře, tak dole. Navíc si myslím, že mnou dokreslené díly moc neodpovídají tisku vystřihovánky, tak by se to víc bilo. No a jak byl hotový vnitřek (volant jsem nakonec nechal papírový), tak jsem dodělal vstupy k chladiči a celý celek uzavřel. Nakonec to nevypadá tak špatně, jak jsem si myslel, nu, posuďte sami:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jinak, teď mě napadá, jelikož mi zadní kapota moc nesedí, neseděla tak obecně ani předchozím lepičům, nebo jsem někde udělal integrální chybu? Anebo se to samo spraví, jak dodám ozdobný chromový konec?
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od JanO »

Hezké, takhle zblízka to nikdo sledovat nebude 8-) .
Odpovědět

Zpět na „Veterány“