Čechie Böhmerland / ABC / 1:16

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tess
Příspěvky: 14
Registrován: ned 5.2.2012 19:02

Čechie Böhmerland / ABC / 1:16

Příspěvek od Tess »

Pokračování ze starého DF: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... php?t=6083" onclick="window.open(this.href);return false;
Dobrý den.
Něco málo o stroji.
Jde o nejdelší seriově vyráběný motocykl na světě. Jeho rozvor, tj. vzdálenost os kol, je 2230 mm! Tedy téměř o celý metr více, než je průměrný rozvor normálního motocyklu. Dílnu na motocykly Čechie (německy Böhmerland) založil v roce 1925 v Krásné Lípě mechanik Albin Hugo Leibisch (1888 Rumburk - 1965 Passau)

Základní technické údaje:

Délka: 3170mm
Rozvor: 2230mm
Motor: Jednoválec, 600 cm3 OHV Liebischovy vlastní konstrukce
Výkon: 11,8 kW (16 k) při 3600 ot./min., později byl zvýšen na 17,7 kW (24 k) při 5000 ot./min
Převodovka: 3+3
Max. rychlost: 130 km/h

Se sajdkárou se mohla na výlet odvézt až čtyřčlenná rodina. Motocykl byl v té době vlastně alternativou nedostupných osobních automobilů.

A teď už k samotné stavbě.

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Zadní blatník
Obrázek
Hotové zadní sedlo
Obrázek Obrázek
Skříňka na nářadí
Obrázek
A celkový pohled
Obrázek
Další progres

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Přední vidlice už bude skoro hotová, takže když to shrnu chybí mi přední blatník, obě kola, dodělat řídítka (hledáček, brzdy atd.). a hromadu drátků ( brzdící lanka, převodovka a nevím co ještě je toho tam hodně)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Po delším čase zase pokrok, řídítka hotové, momentálně pracuji na kolech a dodělávam věci, které sem při stavbě vynechal.
Vytunil sem přední reflektor, posuďte sami, myslím, že se mi to celkem povedlo.
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Doděláno jedno kolo, osazeno na zadní osu, přilepena skříňka na nářadí, komplet zadní sedačky je už taky na svém místě.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Zas sem o kousek blíž cíli. Ještě sem nikdy nespotřeboval tak velké množství papíru na takové malé ploše.
Hotový válec:
Obrázek Obrázek
A ještě pár fotek jak je na tom momentálně samotná Čechie. Vypadá to jak bicykl :twisted: .
Obrázek Obrázek
A tady s moturkem:
Obrázek

Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

A tady pro lepší porovnání:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Tess dne ned 5.2.2012 19:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tess
Příspěvky: 14
Registrován: ned 5.2.2012 19:02

Re: Čechie Böhmerland / ABC / 1:16

Příspěvek od Tess »

2 roky utekly jako voda a po menší pauze způsobené nedostatkem času, ztrátou zápalu k práci a mým druhým velkým koníčkem, který vytlačil modelařinu z mého denního programu jsem zase tady.
Vytáhnul jsem kostlivce ze skříně (resp. zpod postele) a o něco starším okem jsem si prohlížel čechii posetou prachem. Hodně dílků bylo poškozených, hodně slepených ne tak, jak bych si představoval. Proto jsem se uchýlil k řešení vytisknout si nové dílky ze scanu od známého - originál samozřejmě vlastním a zase do toho říznout.
Znovu jsem sestavil převodovku, nový je hledáček se zrcátkem, spojka, skříňka na nářadí, přední blatník, stupačky, spodní část motoru a nakonec jsem se dokopál též k nastříkání válce motoru. Další na programu bude karburátor se sáním, výfuk, doplnit vše patřičnými hadičkami, kabely a pak vše spojit dohromady.
Fotky jsou hodně zblízka, je mi jasné, že tam najdete spustu much, obzvlášť retuš na některých místech nemilosrdně bije do očí, ale v reálu to vypadá přijatelně.
Obrázek Obrázek
Jedna porovnávací
Obrázek
A ukázka "bordelu" který se mi momentálně válí po stole.
Obrázek
Pokračování možná za týden, možná za půl roku.
Uživatelský avatar
Tess
Příspěvky: 14
Registrován: ned 5.2.2012 19:02

Re: Čechie Böhmerland / ABC / 1:16

Příspěvek od Tess »

Pomalu finišuju, ještě zbývá výfuk, pár kabelů, nějaké "neviditelné" detaily, orámovat skříňku na nářádí a dodělat stojánek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Slavo
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25.2.2013 15:53

Re: Čechie Böhmerland / ABC / 1:16

Příspěvek od Slavo »

Tento model mám už roky rozostavaný a sekol som sa prekticky na začiatok. Mal som pocit, že rám sa mi podaril najlepšie ako mohol až do doby, keď som doň chcel vložiť motor. Jednoducho sa tam nezmestil. rovnako som si všimol aj pri porovnávaní veľkosti kolies a rámu, že môj rám je nejako malý. pritom som ho robil podľa návodnej kresby ktorá bola na webstránke Abička v mierke 1:1. Neviem si s tým nijako poradiť. :( :( :( Nájde sa niekto, kto mi povie, čo je za tým?
Odpovědět

Zpět na „Veterány“