Tatra 11, 12 a 13 / Leoš Špachta a Pavel Hanzlík / 1:43

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Tatra 11, 12 a 13 / Leoš Špachta a Pavel Hanzlík / 1:43

Příspěvek od Daniel »

Moc krásné pokoukání 8-) Gratuluji a těším se na pokračování .
stucki
Příspěvky: 13
Registrován: úte 11.12.2012 12:38

Re: Tatra 11, 12 a 13 / Leoš Špachta a Pavel Hanzlík / 1:43

Příspěvek od stucki »

to Tomáš S.: Výfuků je několik variant, už nezjistím, které jsou z výroby a které jsou dodělané při renovaci veteránu. V muzeích na podvozku/rámu je buď krátká verze (výfuk by nebyl tak moc vidět), nebo mnou použitá dlouhá - zahnutá - trčící verze. Ta je navíc na konci zploštělá, což se mi nedaří udělat. Stojánky nebudou, ale nakonec (při definitivním dokončení všech verzí) chci udělat společnou (průhlednou) krabičku, což je vlastně takový stojánek s krytem. :-)

Malý posun ve stavbě: vytvoření blatníků a "podpěr" na korbu. Zadní blatník ještě není přilepen, čekám na kola.
Obrázek Obrázek Obrázek
stucki
Příspěvky: 13
Registrován: úte 11.12.2012 12:38

Re: Tatra 11, 12 a 13 / Leoš Špachta a Pavel Hanzlík / 1:43

Příspěvek od stucki »

Po delší přestávce jsem opět tady s dalším, i když nikterak rozsáhlým, postupem práce na tatrovkách.

Zelený válník dostal zadní nápravu, která je rozšířena a celkové zvětšena oproti Pavlově modré, z které pochází. Zadní listové péro je robustnější a je jinak přichyceno. Kola jsou rovněž zvětšena a opatřena 6 šrouby, narozdíl od menších kol se 4 šrouby. Dodělán druhý blatník, přelepen a oba konce taktéž již napevno přilepeny.
Obrázek Obrázek


Tatra 11 - landaulet

Jelikož mně baví dělat na více modelech současně, začal jsem s touto další variantou. Tatry 11 - landaulet byly používány jako vozy taxislužby. Model budu stavět na základě Pavlova modrého modelu, budu vlastně upravovat béžovou čtyřmístnou otevřenou variantu. Texturu si vytvořím sám, nepoužiji Pavlovu z modré, ani od pana Špachty, kterou jsem použil na předchozí modely. Nevím čím to, ale ta moje kresba se mi líbí nejvíce :roll: . Barvu jsem použil hnědou dle dobového obrázku (snad) včetně hnědých blatníků, vnitřek hnědobéžový dle fotek jiných typů.
Pár fotek jak by měl výsledný vůz vypadat:
Obrázek Obrázek
Fotka nákresu a jedna mázlá fotka postupu:
Obrázek Obrázek


Tatra 12 - pevná dvoudvéřová limuzína

Také jsem se pustil do první dvanáctky, zatím jsem jen kreslil. Pořád řeším, jak uzavřít kabinu modelu, vrchem to nepůjde, tak budu muset nějak spodem. Barva je červená s černou střechou a černými blatníky. Opět vycházím z dílů modré Pavlovy jedenáctky, kresba je moje.
Pár fotek originálů a jeden nákres:
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 11, 12 a 13 / Leoš Špachta a Pavel Hanzlík / 1:43

Příspěvek od Mimapnd »

Krasne sa ti to rozrasta. Take male a take krasne. Rad tu chodim nakukovat.
stucki
Příspěvky: 13
Registrován: úte 11.12.2012 12:38

Re: Tatra 11, 12 a 13 / Leoš Špachta a Pavel Hanzlík / 1:43

Příspěvek od stucki »

Zelená 13 již stojí na kolech, je "pojízdná", jen ji ještě chybí plachta na korbu. Přední náprava s koly je z Pavlovy modré, stejné je to z "doplňky". Korba měla zůstat dřevěná, neměl jsem ji "natírat" zeleně, navíc by ta dřevěná korba modýlek oživila.
Na jedné fotce jsem si dovolil srovnání se starší sestřičkou od pana Vyškovského.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hnědý landaulet také doznal změn. Zúžil jsem karoserii, aby se více přibližovala předloze, na předchozích dvou fotkám je ještě širší verze. Postup je patrný z fotek.
Nedalo mi to a musel jsem se na jedné fotce s tímto veteránem zvěčnit :).
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Veterány“