Prince Henry Vauxhall 1914 / Richard Vyškovský / 1:32/HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Tomáš M.
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.1.2013 16:59
Bydliště: Velký Šenov / Praha

Re: Prince Henry Vauxhall 1914 / Richard Vyškovský / 1:32/HO

Příspěvek od Tomáš M. »

:arrow: Amater: děkuju za info. Pro příště aspoň vím, kde hledat.

:arrow: Lukáš, Brzdič, Bakulda - pánové, mockrát děkuju za reakce. Od mistrů v oboru to zvlášť potěší. S předními reflektory jsem si skutečně mohl pohrát trochu víc, ale v tu chvíli mě to nenapadlo. Tak třeba příště u jiného modelu ;) .
Uživatelský avatar
Tomáš M.
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.1.2013 16:59
Bydliště: Velký Šenov / Praha

Re: Prince Henry Vauxhall 1914 / Richard Vyškovský / 1:32/HO

Příspěvek od Tomáš M. »

Dnes (ale i včera, předevčírem a předpředevčírem taky 8-) ) bylo venku krásně, a tak jsem vzal Prince Henryho a fotoaparát a šel se trochu vyvětrat. Dopadlo to následovně:

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Hra na schovku :lol: :

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

No, a toť asi definitivní tečka za stavbou modelu veteránu Prince Henry Vauxhall 1914 od Mistra.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Prince Henry Vauxhall 1914 / Richard Vyškovský / 1:32/HO

Příspěvek od Mimapnd »

je neuveritelne ako krasne sa da postavit model z ABC...a ten vyplet, no cital som si to asi patkrat a hlava mi to furt nebere, asi si to budem musiet prekreslit nakreslit oskusat...na nejakom modely...
tym tvojim kolesam uz chyba iba to zaoblenie, tie stare pneumatiky maly taky ten bicyklovy tvar (ak sa nemylim...).
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prince Henry Vauxhall 1914 / Richard Vyškovský / 1:32/HO

Příspěvek od Standa F. »

Pěkná práce, výplety = 100 bodů, moc hezky outdoorově nafoceno. Jeden ze snímků již je mezi kandidáty na Foto měsíce ;) .

Možná jen trošku lítá geometrie blatníků (vím, že není snadné ji udržet) a rovinnost pravého stupátka (podlepit?), ale jinak parádní.
Uživatelský avatar
Tomáš M.
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.1.2013 16:59
Bydliště: Velký Šenov / Praha

Re: Prince Henry Vauxhall 1914 / Richard Vyškovský / 1:32/HO

Příspěvek od Tomáš M. »

:arrow: Mimapnd: Výroba kol s výplety je sice docela zdlouhavá práce, ale výslená radost z dokončeného díla za to stojí ;) . Máš-li nějaký model s vyplétanými koly - směle do toho! Pokud umíš anglicky, je možné se držet originálního návodu (je to z první ruky a taky tam jsou lepší fotky). Každopádně je třeba začít, vyzkoušet si to. První kolo je nejtěžší, člověk zjišťuje co a jak, ale další kola už jdou pěkně od ruky.

:arrow: Standa F.: Rovinnost pravého stupátka - to je asi největší bolístka tohoto modýlku. Geometrie blatníků taky není úplně OK, ale naštěstí lítá na obou stranách takřka stejně. Takže autíčko v konečném důsledku působí symetricky ;) .
Nedalo mi to a důkladněji jsem se ještě podíval na pravé stupátko (jako reakce na Tvůj příspěvek - opět mě přiměl k zamyšlení nad tím, co zlepšit. Díky!). Zdá se, že lehce rozlétaná geometrie blatníku a křivé stupátko spolu souvisí, a to prostřednictvím zadního držáku stupátka. Ten se trochu ohýbá směrem do středu vozu, čímž s sebou táhne i blatník, který pak není rovnoběžně s podložkou, ale lehce pod úhlem. Jemně jsem mu domluvil a stupačka je o trochu rovnější, ale uvidím, jestli se zase nevrátí do původní polohy. Uvažoval jsem i o transplantaci blatníku s podlepenou stupačkou, ale nejsem si jistý, jestli bych nenadělal víc škody než užitku.
Uživatelský avatar
Tomáš M.
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.1.2013 16:59
Bydliště: Velký Šenov / Praha

Re: Prince Henry Vauxhall 1914 / Richard Vyškovský / 1:32/HO

Příspěvek od Tomáš M. »

Po dlouhé době znovuotevírám toto vlákno, ale Papírové jaro 2014 na Chodově se blíží a já přemýšlel, co tentokrát vezmu s sebou. Zrak můj padl na poličku, kde stojí Prince Henry Vauxhall, a bylo jasno. Jediné, co se mi moc nezamlouvalo, byly blatníky, které nebyly zrovna nejrovnější. Rozhodl jsem se tedy k tomu, do čeho se mi před více jak půl rokem moc nechtělo - k jejich výměně.

Nejprve jsem odstranil staré blatníky. Místa, na která byly přilepeny, jsem přetřel štětečkem namočeným v čisté vodě a pak šly celkem snadno dolů. Takhle bez blatníků vypadá Prince Henry docela dravě 8-) :

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nové blatníky jsem slepil z druhého výtisku vystřihovánky, který jsem už měl stejně částečně rozstříhaný. Stupačky jsem podlepil čtvrtkou, stejně tak i držáky blatníků:

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na viděnou na Chodově :!:
OldMan
Příspěvky: 7
Registrován: pát 11.5.2012 12:21
Bydliště: Bulgaria
Kontaktovat uživatele:

Re: Prince Henry Vauxhall 1914 / Richard Vyškovský / 1:32/HO

Příspěvek od OldMan »

Unique model, Thomas! Congratulations!
Odpovědět

Zpět na „Veterány“