Mercedes typ S /P.Blecha R.Vyškovský,Albatros/1:24-HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Mercedes typ S a Stutz Bearcat/P.Blecha R.Vyškovský,Albatros

Příspěvek od Majo71 »

Tak, model som dnes konečne dokončil. Bolo strašne málo času, ale keď som si nejakú tú chvíľu našiel, tak som ho venoval výrobe výpletov ;) Každopádne, kolesá sú chválabohu hotové a musím povedať, že to nebol až taký masaker, ako by sa na prvý pohľad zdalo, len to zaberie dosť času.

Po vyhotovení kolies som rozmýšľal, čo urobím s týmito useknutými ihlanmi, ktoré mali byť pôvodne prilepené ku papierovým vnútorným výpletom, nakoniec som sa rozhodol že ich využijem ako distančné diely - tam, kde mali byť prilepené tie bočnice, som dokreslil štvorec, zafarbil, diel som zlepil a prilepil k podvozku:

Obrázek Obrázek Obrázek

Pokiaľ mi schli kolesá, zostavil som a prilepil držiak rezervy (pre hrúbku papiera som zúbky odstrihol a všetko lepil natupo, išlo to tak úplne v pohode):

Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Majo71 dne ned 17.2.2013 19:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Mercedes typ S /P.Blecha R.Vyškovský,Albatros/1:24

Příspěvek od Majo71 »

Tak, a tu je hotové autíčko. S tými výpletmi vyzerá fakt super (díky Stando ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak, a Stutz si dám až za nejakú dobu. Idem sa teraz skúsiť odreagovať od veteránov pri jednom Ripperovi (a nebude to auto ;) ). Preto som aj upravil názov vlákna na "Mercedes S", keď sa pustím do Stutza, vytvorím vlákno nové.
Naposledy upravil(a) Majo71 dne ned 17.2.2013 19:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Mercedes typ S /P.Blecha R.Vyškovský,Albatros/1:24-HOTOV

Příspěvek od mahdy »

Doktore stavbu jsem sledoval od začátku a musím říct, že se ti Méďa fakt povedl. Z takovýho skoro plechu na kterým je to tištěný bych to já osobně asi nedal. Paráda!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Mercedes typ S /P.Blecha R.Vyškovský,Albatros/1:24-HOTOV

Příspěvek od Lukáš »

Skvělá práce a kola přímo lahůdková :)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mercedes typ S /P.Blecha R.Vyškovský,Albatros/1:24-HOTOV

Příspěvek od Standa F. »

No vidíš, Marošu, kola jak cumel a vypadá to zničehožnic jako AUTO! 8-)

Možná bys ještě mohl popadnout výtvarně-chirurgickou soupravičku "Vyretušuj se sám" a mrknout na zběsilou RV-morseovku, která signalizuje tajný vzkaz modelářům. Jsou tam po modelu rozesety (nikoli náhodně) tyto 4 znaky: T (-), M (--), O (---) a CH (----), což jsem dešifroval jako Todlencto Musíš Odstranit Chachare! 8-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Mercedes typ S /P.Blecha R.Vyškovský,Albatros/1:24-HOTOV

Příspěvek od Brzdič »

Mě tedy ta morseovka na modelu nevadí, ale co mě praštilo do očí je ten masivní volant. :)
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Mercedes typ S /P.Blecha R.Vyškovský,Albatros/1:24-HOTOV

Příspěvek od Majo71 »

Máš pravdu, Ondro, čakal som, kedy si toho niekto všimne. V návode totiž bolo uvedené, že sa majú všetky diely volantu podlepiť kartónom, ale nebolo uvedené akým. Ja som zvolil 0,5 mm a toto je výsledok. Na nete som sa zaboha nemohol dopátrať nejakých fotiek, kde by bolo vidieť ako volant v skutočnosti vyzeral, tak som to už nechal tak. Možno by sa to dalo časom upraviť a urobiť ho menej masívny a doguľata, ale zatiaľ to nechám tak....
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Mercedes typ S /P.Blecha R.Vyškovský,Albatros/1:24-HOTOV

Příspěvek od Majo71 »

Standa F. píše:No vidíš, Marošu, kola jak cumel a vypadá to zničehožnic jako AUTO! 8-)

Možná bys ještě mohl popadnout výtvarně-chirurgickou soupravičku "Vyretušuj se sám" a mrknout na zběsilou RV-morseovku, která signalizuje tajný vzkaz modelářům. Jsou tam po modelu rozesety (nikoli náhodně) tyto 4 znaky: T (-), M (--), O (---) a CH (----), což jsem dešifroval jako Todlencto Musíš Odstranit Chachare! 8-)
I.I.B.M.? T.B.C.I.M.C.F.R.....

Legenda:

Is it better, man? The black colour is more complicated for "retush".... :D

Obrázek
Naposledy upravil(a) Majo71 dne ned 17.2.2013 19:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš M.
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.1.2013 16:59
Bydliště: Velký Šenov / Praha

Re: Mercedes typ S /P.Blecha R.Vyškovský,Albatros/1:24-HOTOV

Příspěvek od Tomáš M. »

Gratuluju k dokončení modýlku! Stavbu jsem sledoval od začátku a je skvělé, že jsi se rozhodnul pro vylepšení kol. Pozvedá to dojem z celého auta o hodně výš. Až budu stavět Prince Henry Vauxhall (nedávno vyšel v ABC), bude mi Tvoje vlákno se stavbou zdrojem informací a inspirace.
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Mercedes typ S /P.Blecha R.Vyškovský,Albatros/1:24-HOTOV

Příspěvek od Majo71 »

Díky Tomáši! Aj Tvoj Opel je krásny. Je to proste "vyškovská klasika" (v tomto prípade "vyškovsko-blechovská" :-)), ale je fakt, že nejaký ten tuning tomu vzhľadovo hodne prospeje a hlavne, v reále ten model vždy vyzerá omnoho lepšie, že ? ;) Ako som písal, po nejakom odpočinku sa určite s radosťou vrhnem na Stutza (ten by mal byť rozmerovo ešte väčší).
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Mercedes typ S /P.Blecha R.Vyškovský,Albatros/1:24-HOTOV

Příspěvek od Dolly »

Historik by jistě upřesnil, řekl bych, že je tomu minimálně 35 let, kdy mistr RV upustil od čárkovaných čar na pozitivních ohybech. Já bych čárkovaným čarám udělil památkovou ochranu :ugeek: .
Odpovědět

Zpět na „Veterány“