Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od jarek »

Líbí . Na československé technice se používaly barvy: okr,hněď čokoládová a francouzská zelená interier slonová kost . Zde bych doporučil ohlídat výstup z tiskárny jako nikde jinde,protože barvy jsou to doost zrádné.. A pneu jsou v pohodě, jen bych možná trochu utlumil stínování pneu . Ale to je věcí názoru fotky a oka...
Uživatelský avatar
L 3000
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.1.2012 21:28
Bydliště: Brno

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od L 3000 »

Nádhera :) Tak hodlám tvrdit,že tohle je zatím ten nejlepší kousek
od Attimona ;) .
Jen bych si dovolil : to madlo před veží je dokulata a kulomet
ve věži by měl být o trošičku víš.
Můžu ještě poprosit Attimona o ŽELVU ;) :) ??

Bernie jak by zněl šofér mixa ?? :D :D :D :D
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od yvan »

Madlo před věží dokulata je a kulomet si můžeš naklonit jak chceš 8-)

No a na želvu sežeň výkresy a třeba z toho něco bude. Holt jich bylo jenom devět a podklady jsou základ ;)
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od jarek »

podklady na želvu byly v hpm i s kamuflážema a na netu budou taky...
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od pahejl69 »

To ano já to mám ale taková monografie jako na Tatru OA vz.30 není a těch fotek taky moc neexistuje :( , potom se model dělá těžko. Další jsou ty oblinky :) . Attila to umí ale jak by to vypadalo? jako Teo jsem příznivec nůžek a retuše tmel patří na plast, potom se bojím reakcí při ústupku tvarová skutečnost/ slepitelnost. Modely-předlohy vybírám já domnvám se že nemá cenu kreslit moderní auta těch tu je dost a tak budeme pokračovat dále vtěchto poněkud starších mašinkách ;). K Tatře pokusíme se stihnout tisk do Neratovic bohužel k vidění bude pouze česká kamufláž, model sešit bude obsahovat i kompletní německou verzi a alternativní díly "plášť věže a blatník" pro slovenský vůz ;) to jsme ale neslepily nestíháme :) Ahoj v Nera Ondra.
Uživatelský avatar
L 3000
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.1.2012 21:28
Bydliště: Brno

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od L 3000 »

yvan: Myslel jsem celé uložení kulometu " ta kulička " je moc nízko.
Podívej se na fotku "
Obrázek

Chtělo by to jen o kousíček nahoru aby ten kulomet mohl střílet i šikmo dolů,
nad tím madlem.
Osobně si myslím,že to madlo není,ale taková zábrana aby kulomet se neopřel
o auto a nebo si neprostřílel motor a přední kola v zápalu boje ;) :)
Taky zkusím taky něco pohledat o želvě byla by to další bomba :)
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od Jirka Z. »

O tom, že želva by byla parádní předloha není žádná. Po podkladech k PA-II jsem před časem také pátral. Podařilo se mi najít i nějaké plánky, ale přesně, jak říká Ondra - tenhle obrněnec je kulatý až běda... Takže výsledný vzhled modelu je docela s otazníkem.

Jinak k Tatře - vypadá úžasně a už nějak nestíhám valit oči na modely, co od Attimona přichází. Do Neratek jsem se začal těšit kvůli Avii, ale jestli bude i tohle, tak nevím, jak ty tři týdny vydržet... :roll:

Jirka Z.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od yvan »

L3000: Jo takhle. Tak to netuším, ale předpokládám, že když to Attila dělal podle monografie, tak to má nějak podložené :?

Želva by byla pěkná. Že by nešla nakreslit bych se nebál, ale je potřeba to slepit čistě. Aspoň jednou :twisted:
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od pahejl69 »

U té želvy jsem serfoval a hledal ale zatím nic moc není foto motoru, podvozku, interiéru pořádné výkresy :( monografie na tu 30. byla fakt dobrá :) pokud se někomu povede něco najít neodmítnem ;) dík Ondra.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od peetee »

Vzhledem k tomu, že Attimon se "vyžívá" v konstruování oblých věcí, tak nepochybuji, že on by želvu zvládl a pokud do toho půjde, držím mu palce.

Kulička vypadá nízko, otázka je, zda všechny tatrovky byly dělány na mm přesně podle plánů, zda Attimon vycházel třeba z kreseb v monografii (při jejich tvorbě už mohlo dojít ke zkreslení) atd, atd. ...

Každopádně to vypadá skvěle !!! (i když bych uvítal 1:32, ale je to Attimonova volba a plně ji respektuji)

Dobříští modeláři vydali tohleto: http://www.modell-hobby.cz/literatura/p ... a-ii-zelva" onclick="window.open(this.href);return false;
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od jarek »

Když teda kulatý , tak co takhle krupp kugelpanzer - fakt to existuje jednoho doma kutím a nejde mi to.. :twisted:
.
nasta
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14.7.2016 11:18

Re: Tatra OA vz. 30 / Attimon / 1:24 / Betatest / HOTOVO

Příspěvek od nasta »

Moc hezký model.Mohu porosit aby se mi yvan ozval na email jnasta@seznam.cz
Díky moc
Odpovědět

Zpět na „Veterány“