Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od Luisa »

Ahoj řidiči, zdravím od domečků. Rozhodla jsem se zkusit si slepit taky něco, co má i oblé hrany ;)
Na Chodově jsem zakoupila tuto šmikajdu a včera do toho šmikla.

Obrázek

Nikdy jsem auto nebo něco podobného nelepila a tak uvítám jakoukoliv radu, postřeh, tip nebo trik.

Zatím to vypadá asi takto, nemám ještě slepené "švy" u předních a zadních dveři, uvidím, jak mi tam sedne kabina.

Obrázek Obrázek
Vojtik
Příspěvky: 88
Registrován: úte 1.5.2012 18:13

Re: Škoda 1000MB/Attimon/1:24

Příspěvek od Vojtik »

Paráda, paráda. Po tomto modelu jsem zatím v obchodě jen pokukoval, ale docela mne straší ta kulatost vozu (tisícovka má však díky tomu šmrnc a je to jedno z posledních hezkých aut... stovka je už o dost hranatější a o 105 a výše raději nemluvím :-)). Budu sledovat postup stavby a pak do toho možná stříhnu taky. Tyhle starší Škodovky jsou moje slabost :-)
Uživatelský avatar
Luisa
Příspěvky: 149
Registrován: úte 24.1.2012 21:43
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Škoda 1000MB/Attimon/1:24

Příspěvek od Luisa »

Dnešní pokrok, hokejisté mě nějak navnadili ;)

Obrázek

A ještě jsem si vyzkoušela jednu židličku:

Obrázek Obrázek

(zatím to nějak dělám páté přes deváté, uvidím, jak se mi to potom podaří slepit dohromady)
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Škoda 1000MB/Attimon/1:24

Příspěvek od Venca 21 »

Vypadá to moc hezky. Tahle Škodovka u mě zatím spinká v šuplíku, až se do ní jednou pustím, aspoň budu vědět, co mě čeká :)
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Škoda 1000MB/Attimon/1:24

Příspěvek od Vlcacka »

Luiso máš to moc pěkné a čisté a i na ten malý kousek práce se dobře dívá.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 1000MB/Attimon/1:24

Příspěvek od Aki »

zatím tleskám :) ale jestli to zmršíš, nedostaneš večeři :D
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Škoda 1000MB/Attimon/1:24

Příspěvek od Vlcacka »

Ty jsi přísný mentor! :lol:
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od Venca 21 »

Zdravím,
také jsem se pustil do této Škodovky a protože s modely Attimon zatím nemám žádné zkušenosti, chtěl bych se zeptat, nebo spíše potvrdit moji doměnku ohledně určitých částí modelu, kde si zřejmě musím dodělat a zrubu nalepit pomocné chlopně. Jedná se o mj. tato místa (vypůjčil jsem si zde uveřejněné snímky):

Obrázek

Jen mě trochu zaráží, že na této fotce v mistě označeném šipkou, kde bych onu chlopně očekával, žádnou chlopeň nevidím (anebo jsem slepý :lol: ). Tak se tedy ptám, kde je zakopaný pes? Díky. ;)

Obrázek
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Škoda 1000MB / Attimon / 1:24

Příspěvek od yvan »

To je celkem standardní situace, lepí se to natupo. Podchlopně tam nejsou nejspíš proto, aby nedělaly tvarový problém v místech, kde se bude lepit rubová strana, protože z toho papíru by byly moc silné. Konkrétně na zakroužkovaném ale ruby nejsou, takže podchlopní nic nezkazíš. V místech s rubem bych ale určitě volil co nejtenčí papír, jestli se bez chlopní neobejdeš.
Odpovědět

Zpět na „Veterány“