ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Moderátoři: JOK, Standa F.

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od Tomáš S. »

Ahoj

Jak už jste si mohli všimnout 4.12.2012 přišlo vánoční číslo ABC. Stojí 59 peněz.

Obrázek

PŘÍLOHY
-žádné, ale možná by se dal počítat A4 plakát nového filmu Hobit

Zajímavosti z rubrik
-test o tom co víte o Vánocách
-následně si můžete prohlédnout kde se na Novém Zélandu natáčel Hobit
-ABC pitvá hurikán
-budoucnost autobusů
-typy na vánoční dárky
-gepard-tečky nebo pruhy?
-reportáž čtečky knih
-o chytrých chobotnicách
-historie mamutů
-jak to vypadá na Titanu, měsíci Saturnu
-proměny IQ lidí za poslední roky
-podvalníky na převoz raketoplánů
-budoucnost herních grafických karet
-Vánoce v psím útulku
-Vánoce v chudých zemích
-dobývání osmitisícovek
-život krále Herodese

HLAVNÍ TÉMA
-no co jiného než Hobit? :)

VYSTŘIHOVÁNKY

-nutno říct, že ač se jedná o vánoční číslo, vystřihovánkově nic moc :roll:

1.Astro Racer 18 Zen
-jediná taková "lepší" vystřihovánka vánočního čísla
-jinak je to klasicky dobrá práce

Obrázek Obrázek

2.Betlém
-letos je skutečně rozsáhlý, je od pánů Bestra a Navrátila

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

3.Zemní veverka
-ze série minizvěř

Obrázek

Takže jak vidíte, už to není tak bohaté jako dřív, škoda no.

==========================================================================================

PŘÍŠTĚ
-veterány s čerpací stanicí od mistra Richarda Vyškovského

Obrázek

Obrázek


*******************************************************************************************
Doslov 8-) :

Předem bych se chtěl omluvit za pozdní recenzi, původně měla být už v úterý, ale na českou poštu není spoleh. Také bych se chtěl omluvit za nekomletní recenzi - protože nemám číslo ještě stále doma, podařili se mi získat jen obrázky vystřihovánek, obrázek čerpačky mi schází :oops: .

No nic teď k veselejším věcem, rád bych poděkoval všem co sem v průběhu roku přispívali recenzemi, jmenovitě to je Tomys, Standa F., Ofeckin a Jiří K. Dík taky patří těm co to tu ještě aspoň trochu sledují ;) . Tento rok byl v mnohém zlomový. První rok nového fóra, které bych řekl, že se v mnohém zlepšilo, bohužel mnoho lidí "zůstalo" na starém, sice se tu občas mihne jejich stín , ale už to zdaleka není to co bylo... Také jsme tento rok "dostali" muzeum, což se jen tak každý den nestává!

Co se týče recenzí ABC tady, říkal jsem si, že tento rok je pro mě poslední, kupovat každé číslo, i když v něm "nic" není, mě už nebaví... Takovýto scénář, ale příští rok nečekejte, dostal jsem totiž výhodnou nabídku předplatného (výhodnější než v časopise) a tak se budu snažit dělat recenze i příští rok (snad to nebude jako s tímto číslem - měl jsem ho dostat do schránky minulý pátek a dneska ještě stále nic :roll: ). Ten už bohužel bude definitivně poslední, takže za rok tady ahoj ;) .

Čtenářů recenzí bych se chtěl zeptat jestli jim v mojich recenzích něco schází? Nebo jestli vám něco vadí (přehlednost a celkové provedení) či jestli vám tu něco přebývá?

No a jsem u konce, ještě tu mám jeden návrh pro adminy a moderátory, co takhle až vyjde 1. číslo roku 2013, udělat všem recenzím roku 2012 svoje subfórum?

Přeji všem hezké Vánoce.

*******************************************************************************************
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne stř 12.12.2012 14:20, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: ABC č. 25 - 26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od Tomys »

Spokojenst.
Jinakj já sem taky zklamán rozsahem šmikajd. Obzvlášť když z toho 4 strany zaberou komiksy a další strany reklamy.
Betlém je příjemnej a pěknej. O víkendu ho s juniorem máme za úkol postavit.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: ABC č. 25 - 26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od Lukáš »

Betlém je pěkný. Jen mne mrzí, že nemá spodek a hlavně větší pozadí. No, aspoň se pokaždé může postavit trochu jinak.
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: ABC č. 25 - 26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od Tomáš 10 »

Co se týče recenzí,tak není co řešit,vždy na ně zde čekám a kupuji/nekupuji si dle nich ABC.
Díky !
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC č. 25 - 26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od Standa F. »

Tady píše tolik Tomášů ... 8-)
:arrow: Tomáš S. - jistěže díky, že držíš nos této rubriky nad hladinou. Pokud budeš zvládat i dál, díky předem, zadem, shora i zdola (... též úhlopříčně šikmo).

Sem-tam Ti s recenzemi pomůžu - ale nebude to často:

S dovolením Ti odlehčím hned u prvních dvou ABC příštího ročníku - slavnostně si je pořídím a sepíšu zde příkec - když už jsme s kolegy JOKem a RoBertinem způsobili vznik těchto veteránků i jejich vydání v ABC, tak to tady i nějak vyprezentuji ;).

Pokud jde o nápad se subfóry 2012, 2013... proč ne, bude to ale pro většinu lidí o jedno kliknutí navíc. Takhle jdou ábíčka prostě chronologicky za sebou ... uvidíme.
juraig
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21.11.2012 15:22

Re: ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od juraig »

Veľmi ďakujem za každú recenziu ABC na českom fóre za tých pár rokov. Sem -tam som chcel prispieť aj ja svojou trochou, ale vždy ste ma predbehli:-)

Tiež podľa neho kupujem /nekupujem ABC. Hoci vianočné číslo sa stáva akousi kúpnou rutinou. Rozsah tohotoročných vianočných šmikajd je slabučký. Za Betlehem - pochvala. U nás na Slovensku by sme 4 stranový Betlehem nemali kde uverejniť. No a chcabú nádielku vyvažuje januárové veterány. Pre všetkých frflošov veteránov. Ide o dva modely Opel Coupé 1909 a Prince Henry Vauxhall 1914. Diorámka, žiadne 2D... Nie som autíčkar, ale prevedenie ma zaujíma.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od Tomáš S. »

S těmi subfóry jsem to myslel tak, že až po dokončení celého ročníku by se jim udělala "přihrádka". Takže na aktuality by se klikalo furt stejněkrát, ale ono je to celkem fuk :) .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od Lukáš »

Rozumný nápad..
Ivan.Šimeček
Příspěvky: 37
Registrován: sob 4.2.2012 17:38

Re: ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od Ivan.Šimeček »

Tak příští lednové ABC bude zas po dlouhe době číslo,které si koupím díky veteránům a zdejší recenzi.jinak už ABC opravdu není tím čím bývalo.A myslím si že je to škoda.
Uživatelský avatar
ofeckin
Příspěvky: 79
Registrován: stř 25.1.2012 9:54
Bydliště: Brno

Re: ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od ofeckin »

Tady píše tolik Tomášů ... 8-)
Hehe, taky jsem Tomáš :D

Tome (S.), moc děkuji, že tyto recenze držíš - nebýt tebe, tak mi ten Šléškův vláček utekl a ani by tady ta má troška do mlýna nebyla (aspoň jsem si zkusil, že recenze se nedá odbýt za pět minut). Doufám, že díky tobě zase nějakému nákupu neodolám :)

K roztřízení po ročnících - připadá mi to, jako príma nápad. Aktuální ročník nechat a starší rozškatulkovat. Pokud hledám konkrétní ejbísí na starém DF, tak je vždycky náročné vyvěštit tu správnou stránku vláken, kde je daný ročník.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od mahdy »

Chlapi, teď jenom taková technická. U všech recenzí píšete, že se jedná o ročník 57. Čirou náhodou jsem mrknul na zadní stranu a je tam psáno ročník 58. Jelikož jsem z toho byl zmatený, tak jsem prosfištěl celý roční a zjistil, že po číslo 18 se píše ročník 57 a od čísla 19 už ročník 58. Dřív se ročníky počítali vždycky od září po srpen, ale tomu odpovídalo i číslování ábíček. Tak jsem z toho daněk :? Jde o tiskařského šotka nebo záměr. Mohu zdejší odborníky požádat o vysvětlení Stando ?
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od Majo71 »

Už som to tu tiež písal - podľa mňa v tom čísle 19 došlo k omylu a od tej doby sa proste bez rozmyslu "odpisuje" chybný údaj o ročníku 58. Malo by to byť nie podľa školského roku, ale podľa kalendárneho, t.j. dvojčíslom 25-26 by mal ročník končiť a číslom 1 by mal začať ročník nový, t.j. najbližšie číslo 1. by malo byť 1/58. Asi tak...
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od mahdy »

Díky za vysvětlení Maroši. U nás v práci tomu říkáme " Mackovinka" - podle kolegy, který pořád bezmyšlenkovitě přepisoval formuláře aniž by měnil datumy, adresy, předměty atd. atd.
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od opel123 »

Ivan.Šimeček píše:Tak příští lednové ABC bude zas po dlouhe době číslo,které si koupím díky veteránům a zdejší recenzi.jinak už ABC opravdu není tím čím bývalo.A myslím si že je to škoda.

Musím souhlasit , abc už opravdu není takové , jaké bývalo. Články už nejsou tak zajímavé (neříkám že vždy). Na veterány se také těším , už jenom proto , že je to klasika mistra Vyškovského a že jsou to auta :)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: ABC č. 25-26/57 - Veverka, Astro Racer Zen, Betlém

Příspěvek od Tomys »

Je to pořád dokola. Sme dospěláci. Ne děti. A dětem.ABC vyhovuje. Junior objevil Moulasona a světe div se. Fakt se chechtal a baví ho. Takže pro děti.ABC asi ano.
Odpovědět

Zpět na „2012“