ABC č. 24/57 - Holandský větrný mlýn, vznášedlo V-95 KRAB

Moderátoři: JOK, Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

ABC č. 24/57 - Holandský větrný mlýn, vznášedlo V-95 KRAB

Příspěvek od Tomáš S. »

Ahoj
Co se to asi se mnou děje? Takhle brzo přispěchat s recenzí... 8-) :!:

Číslo 24 vyšlo 20. listopadu 2012 (to je dneska) :) .

Obrázek

PŘÍLOHY
-Díky bohu žádné :) .

Zajímavosti z rubrik
-tygří a levhartí můry :ugeek:
-kdo by nechtěl skládací kajak ve stylu origami? 8-)
-nenápadná :lol: reklama na nového operátora "Blesk mobil"
-něco z příběhu relikviáře sv. Maura
-14. října 2012 skočil Felix Baumgartner z výšky asi 40km a ABC jej rozpitvá, neopomene ani jeho předchůdce ;)
-největší sladkovodní ryby současnosti
-observatoř NASA jménem SOFIA na palubě Boeingu 747
-pokračuje seriál "vyhynulá zvířata", tentokrát o Evropském divokém koni
-nový komiks "Pirátova dcera" také přinesl článek o tom jak to bylo s ženami na pirátských lodích 8-)

HLAVNÍ TÉMA
-život v Arktidě

VYSTŘIHOVÁNKY

1.Holandský větrný mlýn
-měřítko 1:87 je určitě v architektuře velmi netradiční, mi už, ale díky kolegovi Rybakovi proč tomu tak je ;)
-těžko se mi to hodnotí jako "nedomečkáři", chtělo by to určitě prostříhat (nebo vypálit laserem 8-) ) ty lopatky mlýnu pokud by jste se toho pouštěli a taky textury nejsou to pravé ořechové. Zdá se mi ale, že se pánové v tomto ohledu zlepšují...

Obrázek Obrázek Obrázek

2.Vznášedlo V-95 Krab
-1:72, ze série armáda ABC

Obrázek Obrázek

Dneska to je sice horší než minule, ale mohlo to být horší. Tisk mám vydařený ;) .

==========================================================================================

PŘÍŠTĚ
-nový Astro Racer "Zen"
-sibiřská veverka
-a tradičně betlém
-abych nezapomněl tak ještě plakát Hobita, zajisté to bude A2 formát a srolovaný v tubě... :roll:

Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: ABC č. 24/57 - Holandský větrný mlýn, vznášedlo V-95 KRA

Příspěvek od rybak »

De fakto je to tento mlýn:
http://www.bestpapermodels.com/cs/paper ... -1944.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: ABC č. 24/57 - Holandský větrný mlýn, vznášedlo V-95 KRA

Příspěvek od Majo71 »

Škoda, že vianočné číslo nás ničím neprekvapí - relatívne nedávno bývali (aspoň) vianočné čísla nadupané peknými modelmi (vždy nejaký betlém + Maměnka z Pusteven, Kostol z OstravyHrabové, nádherné figurky vojakov od M.Dudáša, atď.....) a teraz......betlehem a veverka....škoda:-( A ešte nechápem, prečo už niekoľko čísel dozadu je v tiráži časopisu uvádzané, že sa jedná o 58 ročník, keď je to v skutočnosti 57 ročník. Niekto urobil jedenkrát chybu a ďalší to do blba opakujú....to už ani v redakcii nevedia aký má ABC vlastne ročník??? Ale inak mlyn z 24 čísla je celkom pekný. A mierka 1:87 Ideálne pre začlenenie do kolajiska H0 :-)
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: ABC č. 24/57 - Holandský větrný mlýn, vznášedlo V-95 KRA

Příspěvek od Niraj »

rybak píše:De fakto je to tento mlýn:
http://www.bestpapermodels.com/cs/paper ... -1944.html" onclick="window.open(this.href);return false;
... jo, ale za poloviční cenu :lol:


Díky též Tomáši S. za recenzi, jinak bych si toho vůbec nevšimnul, protože současná ABC jsou už (až na slabé vyjímky) zcela mimo a tak je nesleduju. Takhle jsem si ho dnes koupil jen a pouze kvůli mlýnu, ten se mi líbí.
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: ABC č. 24/57 - Holandský větrný mlýn, vznášedlo V-95 KRA

Příspěvek od Gerry »

Niraj píše:... jo, ale za poloviční cenu :lol:
Jenže v diorámě máš u něho podstatně větší okolí (včetně mostu přes gracht) a 2 kusy bojovky ....
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: ABC č. 24/57 - Holandský větrný mlýn, vznášedlo V-95 KRA

Příspěvek od Niraj »

jasně, pro někoho, kdo holduje válečnými diorámatům, pak ano. já, jakožto čistej domečkář preferuju samotnej mlýn, tanky by by byly k ničemu a most taky. a poloviční cena je pak pro mě bonus.
vybere si každý ;)
Odpovědět

Zpět na „2012“